MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Nie mają sumienia

Wiadomości: Dolny Śląsk
Sobota, 29 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 stycznia 2006, 16:00
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Budowana wysiłkiem wielu parafian świątynia jest okradana z materiałów i narzędzi.

Chociaż na tzw. osiedlu Matejki, gdzie od 7 lat powstaje kościół, na razie stoją tylko mury i filary częściowo połączone świeżo wylanym stropem, to w świątyni odbywają się już nabożeństwa.

Przygotowujemy się do zadaszenia kościoła – mówi ksiądz Stanisław Ligaj, proboszcz parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego i budowniczy świątyni. – To będzie klasyczna bazylika z nawą główną i dwiema bocznymi, o wymiarach 20 na 40 metrów. Dach podtrzymywać będą 24 filary – tłumaczy proboszcz.

Jak mówi ks. Stanisław, kościół powstaje dzięki ofiarności parafian, którzy wspierają budowę finansowo lub własną pracą. Proboszcz jako inwestor musi zadbać o materiał, a potem zorganizować wykonawstwo. To zupełnie inna skala niż np. budowa domu.

Oprócz parafian, którzy wspierają zbożne dzieło, są i tacy, którzy budowę postrzegają jako źródło dochodu. – To przykre, ale jak na każdej chyba w Polsce budowie zdarzają się u nas kradzieże. Ostatnio zginęła m.in. elektryczna piła łańcuchowa.

Teren jest ogrodzony i oświetlony. Jest też stróż. Jednak złodzieje jakoś znajdują sposób i okazję, żeby nas okradać – mówi ks. Ligaj. – Zawsze zgłaszam takie incydenty policji, jednak do tej pory nie ujęto żadnego sprawcy. Tracimy czas i pieniądze – skarży się proboszcz. – Czy ci ludzie nie mają sumienia? – pyta ksiądz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wybory parlamentarne (aktualizacja)

Znikną bariery w podstawówkach

Nadleśnictwo buduje wieżę widokową

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Andrzej Grzmielewicz 13-11-2014 9:57
Nie!!! Nie maja, grubasie!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ostatnia prosta kandydatów

Wybory: Zwycięstwo PiS

Przeszkadzali gapie

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Debata kandydatów do Senatu RP w radiu KSON

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
582
Tak
13%
Nie
65%
Nie wiem
21%