MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 25 września
im. Aurelii, Władysława

Nie ma wyników kontroli o dopalaczach

Wiadomości: JELENIA GÓRA KRAJ
Środa, 4 lutego 2009, 7:42
Aktualizacja: Czwartek, 5 lutego 2009, 8:26
Autor: Angela
Fot. TEJO
Mimo że wyniki ogólnopolskiej akcji kontroli skarbowych sklepów z tzw. dopalaczami miały się pojawić z końcem stycznia, termin ujawnienia raportów przesunięto o kolejne tygodnie. Sprawę przejęło teraz ministerstwo finansów, które ujawni informacje dopiero po zakończeniu kontroli wszystkich punków w Polsce.

Jaki jest powód opóźnienia wyników kontroli sklepów z dopalaczami? Urzędnicy źle policzyli ilość punktów sprzedających substancje psychoaktywne, które mogą działać podobnie do narkotyków. W trakcie kontroli okazało się, że jest ich znacznie więcej niż zakładano, czyli nie czterdzieści jak mówiono na początku stycznia, ale około 60. Dlatego zapowiadane na ostatnie dni stycznia zakończenie prac urzędów skarbowych zostało przesunięte o trzy tygodnie.

W jeleniogórskim punkcie przy ulicy Kopernika inspekcję udało się zakończyć na czas, ale na wyniki również trzeba będzie poczekać.
– Kontrola jeleniogórskiego sklepu z dopalaczami już się zakończyła, ale o wynikach na razie nic nie powiem, bo nie wiem. Sprawę przejęło teraz Ministerstwo Finansów i kiedy zakończą się kontrole we wszystkich sklepach w Polsce zostaną one podsumowane, ujawnione i opublikowane – usłyszeliśmy od Jana Krzyżaka, naczelnika Urzędu Skarbowego w Jeleniej Górze.
W sumie kontrole przedłużą się w pięciu województwach, w tym również w dolnośląskim.

Póki co placówka przy ul. Kopernika, której otwarcie budziło protesty mieszkańców z sąsiedztwa, jest w remoncie. Zgodnie z zapowiedziami władz miasta, wymówiono umowę dzierżawcy i sklep powinien zniknąć z jeleniogórskiej starówki.

Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry, zapowiedział, że miasto czeka na ustawowe rozwiązanie problemu, czyli wprowadzenie zakazu handlu substancjami psychoaktywnymi. Tymczasem zaproponowane przez rząd ograniczenie może nie wejść w życie, bo jest sprzeczne z normami Unii Europejskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Świętowali złote gody

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Komentarze (26) Dodaj komentarz

~ 4-02-2009 8:21
niech zamkną ten syf i po problemie
~bllleee 4-02-2009 8:39
Prezydent kłamie!! Wcale nie wypowiedzieli umowy tylko zmienia się właściciel i trwa załatwianiue formalności.
~Jano 4-02-2009 9:08
Ale nikt nie musi kupowac tych dopalaczy,i po klopocie sami upadna ludzie czym wiecej szumu robicie tym wieksza reklama dla tych sklepow ,no ale oni sie ciesza bo za reklame musieli by zaplacic krocie a tak wszedzie o nich glosno ,no brawo,brawo maja darmowa reklame
~Bast 4-02-2009 9:42
Pan Łużniak to zawsze wie, jak zrobić tak, żeby nic nie zrobić. No dość już tego faceta w ratuszu. Będziemy czekali aż władza coś zrobi, a jak nic nie zrobi to będzie peszek. Z dziurawymi drogami też pan, panie Łużniak czekasz na władze w Warszawie? Z walącymi się domami też pan czekasz na Tuska? Rozumiesz pan, co to jest samorząd? Mieszkańcy panu płacą za rozwiązywanie problemów i weź się pan do roboty, a nie gadaj w kółko, ze nic nie możesz!
~Ryba. 4-02-2009 9:54
Proponuje wprowadzic akcyze.
~Rudebwoy 4-02-2009 9:57
Czepili się jak rzep psiego ogona...
~Kierownik 4-02-2009 10:07
Wszyscy, którzy przyklaskują tym działaniom są chyba dość krótkowzroczni. W tym wypadku padło na "dopalacze". I o ile taka działalność jest faktycznie mocno dyskusyjna, to na chwilę obecną prawo na nią pozwala. Więc złe jest prawo, i to ono powinno być zmienione by doprowadzić do zamknięcia takich sklepów. Natomiast działania jakie w Polsce podjęto pokazują tylko, że tak naprawdę dalej kontrolami można zniszczyć każdego i doprowadzić do upadku. W tym wypadku poszło o używki, za którymi nikt tęsknić nie będzie, ale widać nikt nie zauważył, że równie dobrze kolejna może być już inna działalność, która jest nie po myśli Władzy. Mechanizm będzie ten sam.
~zuo 4-02-2009 11:04
"Psy szczekają, karawana jedzie dalej"
~do Bast 4-02-2009 12:18
Racja-jeżeli tylko w/w Pan ma jakieś wątpliwości-to zawsze jest na "nie". zawsze
Patol 4-02-2009 13:38
Legalny biznes, legalna zabawa, legalny zysk! Więcej takich punktów proszę!
rymcycymcy 4-02-2009 13:57
Na bardzo ważną sprawę zwrócił uwagę | ~Kierownik | . To przecież zwyczajne prześladowanie ! I nie jest tutaj tragedią, że stosuje się tak podłe metody. Zawsze i w każdym systemie władza ucieka się do metod mo...lnie wątpliwych, gdy prawo jest zbyt słabe. Najgorsze w tej sytuacji jest to, że urzędnik - pomysłodawca chełpi się swoim postępowaniem, robi to otwarcie, a do tego wzbudza powszechny aplauz.
~almolres 4-02-2009 14:01
po co się tak przyczepili do tych dopalaczów przeciesz wolny kraj dobry sklep i tyle nierozumiem takich ludz niech się zajmom korupcjami w innych krajach jest i niemają problemu a tu jakiś pajacyk z drugim chcą zabłysnąć przed kamerami poco zadzierają nosa pewnie też tam latają
~LEGAL 4-02-2009 15:47
ZAPRASZAM DO JAMAICA SHOP A NIE DO TeGo KICZU NA KOPERNIKA
~LeGAL 4-02-2009 15:49
Jak sie zamało kasy dostaje to problemy stwarzają a my płacimy podatki jak kazdy inny wiec oco im chodz1 pozdrówki dla wszystkich kolekcjonerów
~LeGAL 4-02-2009 15:51
Jak sie zamało kasy dostaje to problemy stwarzają a my płacimy podatki jak kazdy inny wiec oco im chodz1 pozdrówki dla wszystkich kolekcjonerów
~LeGAL 4-02-2009 16:12
Jak sie zamało kasy dostaje to problemy stwarzają a my płacimy podatki jak kazdy inny wiec oco im chodz1 pozdrówki dla wszystkich kolekcjonerów
~hmm 4-02-2009 17:13
w naszym kraju są tysiące ludzi uzależnionych od alkoholu jest to zaraz po tytoniu najłatwiej dostępny środek uzależniający(nie licząc telewizji i internetu) ale jak to leży w naturze polaka i chyba ogólnie człowieka należy sie przyczepić do "dopalaczy" bo leżą w mniejszości. Nie chcesz nie kupuj,ale nie neguj istnienia tego rodzaju alternatywy.Osobiście nie jestem klientem tego sklepu,choc znam smak tego owocu i wiem że mi nie smakuje.Dodam jeszcze że w tym sklepie jeśli nie masz ukończonych 18 lat to nie masz co tam szukać ,za to na ulicy kupisz wszystko bez względu na wiek wliczając w to alkohol.
ross222 4-02-2009 17:22
No niech zamkną w końcu ten sklep , bo mój diler głodem przymiera!
~pan zielonka 4-02-2009 17:26
dokładnie ,prześladowanie,jak sie chce kogoś udupić to zawsze się znajdzie sposób..........................hehehehe
~ciepliczanin 4-02-2009 17:27
czepili się dopalaczy nie maja jak na tym łapek swoich trzymać z podatkami i dlatego się denerwują i chcą zamykać dla mnie polska zawsze ma problemy i będzie je miała... jak tutaj żyć normalnie zawsze urzędnicy chcą z tego coś mieć... jedyne wyjście to chyba koczowanie pod pałacem prezydenckim aby przestali się mieszać i za czeli zajmować poważnymi sprawami... heh i tak nic nie wyjdzie... pozdrawiam dopalacze walczyć trzeba inaczej wszyscy po umieramy....
~jw 4-02-2009 17:35
a gdzi jest JAMAIKA SHOP?
~Ja . 4-02-2009 18:16
To już jest jakieś chore to jest sklep jak każdy inny ! Co jeszcze będziecie ,,męczyć" ? Może kioski bo sprzedają zapałki a przecież bez zapałek się nie da zapalić trawy to przecież w spół udział w przestępstwie . . .
~do almolres 4-02-2009 18:46
Naucz sie czlowieku najpierw mowic i pisac po polsku a dopiero potem zabieraj glos.
~Rally79S. 4-02-2009 22:21
W tym temacie wiem jedno... Dopalacze to totalny syf!!!!!!! i zdanie innych w tym przypadku mnie nie obchodzi. Pozdrawiam.
~maniek69 4-02-2009 23:48
a ja uwazam ze kazdy ma prawo wyboru komórki ponoć powodują raka zakazać sprzedarzy inetrnet kasyna telewizja uzależniaja zamknąć zlikwidować!! alkohol papierosy uzelzaniaja powoduja raka sa tostyczne zakazać sprzedarzy dla mnie niech sobie każdy jara wącha wrzuca dropsy co chce jego sprawa jego wybór każdy ma swoje życie i wykorzysta je tak jak chce tyle na ten temat dziekuje :)
~majka 5-02-2009 11:44
za pare lat bieda bedzie spotkac na ulicach trzezwych i NORMALNYCH ludzi,wiekszisc bedzie miala zlasowany mozg,albo zamiast mozgu BUDYN,

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Patrolowali jezioro

Dla turystów

Pod tym samym niebem

Powstaje rondo w Mysłakowicach

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
859
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%