MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Nie ma chętnych na marszałkowskie domy

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 30 czerwca 2010, 8:39
Aktualizacja: 8:39
Autor: Angela
Budynki po byłych przychodniach oraz pogotowiu ratunkowym wciąż zieją pustką. Mimo ogłoszonego przetargu i zbicia ceny wciąż brakuje chętnych na ich zagospodarowanie.

Rzeczoznawca wycenił obiekt po byłym pogotowiu ratunkowym w al. Wojska Polskiego na 1,5 mln zł. Na całość wystawionej do sprzedaży nieruchomości składają się także pobliskie zabudowania i garaże. Z kolei budynek przy ulicy Mickiewicza 30, była siedziba SP ZOZ Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze, wyceniono na 2 mln 600 tys. zł.

- Oba budynki są wciąż wystawione na sprzedaż. W przypadku nieruchomości przy ulicy Mickiewicza obniżona została obecnie wartość obiektu o 20 procent od ceny wywoławczej, czyli na 2 mln 80 tys. zł . Nie było też chętnych na zakup budynku przy ulicy Wojska Polskiego, którego cenę wywoławczą obniżono do 1 mln 200 tys. zł – mówi wicemarszałek Jerzy Łużniak

Przy ulicy Bankowej przez długi czas działały przychodnie. Dwa lata temu zdecydowano o natychmiastowym wyprowadzeniu placówek, bo z kamienicą wiązano poważne plany. Nic z nich nie wyszło. Budynek nie spełniał też norm w zakresie przydatności na działalność służby zdrowia.

Pomysły na zagospodarowanie budynku przy ulicy Bankowej są różne, w tym dwa wiodące. Pierwszy to sprzedaż tej nieruchomości, ale właściciel czeka, aż poprawi się sytuacja na rynku nieruchomości. Drugi pomysł to remont i przeniesienie wszystkich jeleniogórskich agend urzędu marszałkowskiego.

– Żeby coś zrobić, trzeba mieć jeszcze na to pieniądze, obecnie nie ma w urzędzie środków na dostosowanie tego obiektu do takich funkcji, jaka mogłaby być przewidziana – mówi wicemarszałek Jerzy Łużniak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zmiana harmonogramu wywozu odpadów

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Trwa akcja odkażania gminnych placówek

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~marian 30-06-2010 9:09
Nie ma kasy Marszałek ? do przewidzenia. Niech się zwróci do Pokoja i innych kolesiów z PO. Nalezłao sie trego spodziewać.I to ma być gospodarność. Broń Boże łuznaik na Prezydenta Miasta Jeleniej Góry
~??? 30-06-2010 9:49
cyt: " ...przeniesienie wszystkich jeleniogórskich agend Urzędu Marszałkowskiego". Na Bankową?? To chyba jakiś prima-aprilis!?!? A gdzie miejsca parkingowe? Może pomysłodawca odwiedzi najpierw parkingi UM przy Sudeckiej i Starostwa przy Podchorążych (o Ratuszu nie wspominając). Nie ma gdzie postawić auta by "odwiedzić" I Komisariat Policji, Straż Miejską, Pocztę czy też którykolwiek z banków na tej ulicy - a to przecież bezpośrednie sąsiedztwo. Mam nadzieję, że komuś odparuje (ten pomysł ocz
~bang 30-06-2010 12:06
jakby sprzedali z licytacji, to by było wiadomo ile naprawdę budynki są warte...a nie jakiś rzeczoznawca...kolejna pasożytnicza posada nikomu niepotrzebna(chyba że jakiś klient by chciał skorzystać z jego usług )
~az 30-06-2010 16:14
A był pomysł przeniesienia wszystkich urzędów marszałkowskich, miasta , powiatu i czego tam ci u nas dostatek na teren po byłej jednostce pod jeleniami. I parking byłby wielki na placu apelowym i wszystko w jednym miejscu.
~doP.Łużniaka 30-06-2010 16:48
Najlepszym miejscem na agendy UM jest obiekt po ZOZie przy ul. Mickiewicza.SĄ PARKINGI !! i autobus MZK. Na pewno zmieszczą się wszyscy potrzebujący urzędncy. Pozdr.PETENT
~bakteria 30-06-2010 17:02
Nikt zapewne nie pamięta i nie zdaję sobie sprawy ile bakterii, wirusów, itp. mikroorganizmów znajduje się w obu placówkach. Sam remont nic tu nie da, bo zbicie tynków nie rozwiąże sprawy. Na zachodzie i północy Europy takie budynki są wyburzane, po uprzednim spaleniu wnętrz, co ma zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób.
~Pytanie 30-06-2010 18:14
a co będzie jak już wszystko sprzedacie darmozjady
~spokojnie 1-07-2010 8:28
Partia (przyjaciół) Oligarchów wszystko ustawi

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wiadukty prawie gotowe

Bardzo słabe wyniki matur

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Stalowe rumaki w Karpaczu

Kolejowe inwestycje w Kotlinie Kłodzkiej

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
868
Tak
36%
Nie
58%
Nie wiem
6%