MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

(Nie) koniec kurzu na 1 Maja i Konopnickiej

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 21 sierpnia 2009, 9:15
Aktualizacja: 17:56
Autor: Angela
Fot. Angela
Mimo obietnic Czesława Wandzla, dyrektora zarządu dróg i mostów, o natychmiastowym usunięciu nadmiaru miału kamiennego, który został nawieziony w maju br. do uzupełnienia przestrzeni miedzy kostką, mieszkańcy dalej narzekają na chmury dymu, które w ciepłe dni unoszą się na ich głowami na głównym trakcie w mieście. – Jak długo potrwa ta uciążliwa sytuacja? – pytają.

Jak zapewniają osoby odpowiedzialne za utrzymanie czystości m.in. na ulicach I Maja I Konopnickiej, służby porządkowe pracują pełną parą próbując uprzątnąć unoszący się miał zamiatając go ręcznie i za pomocą maszyn. Mimo tych działań, miał w dalszym ciągu zatruwa życie spacerującym.

- Firmy sprzątające systematycznie usuwają nadmiar miału, jednak jest to syzyfowa praca – mówi Jerzy Bigus, zastępca Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. Jest to luźny materiał, który przez cały czas wydostaje się ze szczelin między kostką. Łatwiej było więc nawieźć, niż go teraz posprzątać. Będziemy z tym problemem walczyć do skutku. Część już została uprzątnięta. Są miejsca, gdzie jest już zupełnie czysto, ale nie brakuje też tych, w których leży gruba warstwa tego materiału.

By w jak najszybszym czasie główny trakt wrócił do poprzedniej świetności i przestał kojarzyć się z jedną wielką chmurą kurzu, sprawą postanowił zająć się sam zastępca prezydenta, Jerzy Lenard. Dzisiaj rano ulice I Maja I Konopnicka oprócz zamiecenia, zostały zlane wodą. Na ile to rozwiąże problem, okaże się jak tylko woda wyschnie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Trwa "Davos" w Karpaczu

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Utrudnienia na trasach rowerowych

Komentarze (18) Dodaj komentarz

Cień 21-08-2009 12:24
Ja proponuję użyć odkurzacze przemysłowe. Jeszcze świta mi taki pomysł, choć niewiem czy to jest realne, ale można sprawić, by między kostką rozrastał się mech, fajnie to wygląda, widziałem w Niemczech.
~tok 21-08-2009 12:27
No to mamy pierwszą decyzję zastępby miłościwie nam panującego... "Olać to... wodą!" "Na ile to rozwiąże problem, okaże się jak tylko woda wyschnie. " Pomoże na jakieś 20 minut, kiedy wyparuje to do atmosfery. A dziś piecze aż miło. Przecież od chwili wysypania piachu, przez Jelenią przeszło kilkanaście ulew i dwie trąby powietrzne. I nie pomogło. Lenart spodziewa się że jego rozkaz będzie mocarniejszy niż trąby powietrzne?
~Jan-ka 21-08-2009 13:02
"Część już została uprzątnięta" ta część to przed RATUSZEM
~marcela 21-08-2009 14:19
super zostały zlane woda. sandały cale czarne ;( Ludzie w tym miescie w ogole nie mysla jakie sa konsekwencje ich działan! Porazka ciagnie porazke!
~Obserwator jeleniogórski 21-08-2009 14:20
Propnuje, aby wicemarszałek Łuźniak przerwał urlop i kazał posprzątac. Ostatni w ten sposób przyczynił się do zatwierdzenia budowy obwodnicy południowej Jeleniej Góry.
~Żenada 21-08-2009 15:01
Dajcie spokój, absurdalna była technologia "naprawy" ubytków, tak samo absurdalne mówienie, że to syzyfowa praca. Trzeba to sprzątnąć i tyle. Przecież tego miału nikt nie zamiata, to jak ma zniknąć? Wyparować? PS. Na spotkaniu z mieszkańcami Cieplic pan Wandzel stwierdził, że nie pozwoli się panu Bigusowi wypowiadać do mediów, bo on, tu cytat "opowiada ludziom jakieś głupoty". Jak mamy traktować obecną wypowiedź pana Bigusa?
~ 21-08-2009 16:15
A MOŻE NIECH SIĘ PRZEJDĄ NA SPACER Z RODZINĄ PO POLANIU WODĄ -WODA TO NA ICH ROZGRZANE GŁOWY !!!!
~DINO 21-08-2009 19:49
DZIWNA SPRAWA ROBIĄ ROBIĄ I ZROBIC NIEMOGĄ A WYSTARCZYŁO BY ŻEBY KTOŚ Z MIOTŁĄ PORZĄDNIE POZAMIATAŁ TAM GDZIE JEST NADMIAR PIACHU I PO PROBLEMNIE CHYBA ŻE NIEZNAMY METODY ROZMNAŻANIA SIĘ KAMIENI POD KOSTKĄ I PRZEZTO TEN PROBLEM
~o 21-08-2009 20:14
Jest jeszcze jedno wyjście zalać asfaltem jak to sie praktykuje na innych tego rodzaju traktach i po problemie. Jest prawie regułą gdzie Niemcy zostawili bruk lub kostke nasi wyrównali asfaltem.
~księżycowy pył 21-08-2009 20:16
ten Pan dyrektordróg i mostów, który zezwolił na użycie takiego kruszywa teraz łyżeczka i szczoteczka do zębów powinien to wszystko wydłubać i wybrać. Może w przyszłości zastanowi się urzednik nad sprawami za które odpowiada.
~mieszkanka jg 21-08-2009 22:18
Ta kostka brukowa, to porażka jakich mało.....Zerwać to dziadostwo i połozyć jak się należy....Czy to wymaga inżynierii kosmicznej, aby przewidzieć po jakiej nawierzchni mozna chodzić??? Dżizas, toz to tor przeszkód. więcej nakładów na reanimacje tego czegoś, niż na położenie takiej jak np w Cieplicach.
piipi 21-08-2009 22:34
~JAN-KA .. ludzie do Ratusza wnosza ten piasek ! Wiadomo .. ruch jest tam duzy i nikt .. NIE sprawdza czystosci obuwia !
~grr 21-08-2009 22:56
a jak to sie robi w cywilizowanym swiecie? he? znowu zabraklo kogos mlodego i wyksztalconego (znaczy sie z wiedza w glowie)?
~przechodzeń z 1 Maja 22-08-2009 1:06
P.Lenard z P.Wandzlem powinni przejść się na piechotę po tym wspaniałym trakcie i wysłuchać opinii publicznej
~nutkaa 22-08-2009 11:05
Jakich obietnic....?Czy ci panowie/Wandzali Bigus wiedzą,cvo znaczy slowo?Zenada w odniesieniu do kompetencji urzedniczych,uczciwosci,klasy i honoru.Zejsc juz z tej sceny i nie kompromitowac powagi urzędu.
~forest gump 22-08-2009 15:03
pan Czesio już powinien już być na bruku skoro problem go przerasta , a nie za f...r brać pieniądze !!! jaki wódz taka ekipa - kupa niekompetentnych nieudaczników . Najlepiej im wyszło zrobienie z Jeleniej Góry - Jeleniej Dziury , a na dechy do jej zabicia jeszcze kredyt wezmą
~Trzy grosze... 22-08-2009 16:28
...kurz i bloto to jedno, a co jeszcze rzuca sie w oczy, to prawie znikoma ilosc zieleni przy tym reprezentacyjnym trakcie, prawie kompletny brak drzew, ktore oprocz tego, ze zdobia i zachecaja do odpoczynku w ich cieniu, pochlaniaja rowniez zanieczyszczenia...
teessi 22-08-2009 20:36
Miasto bez drzew jest jak pustynia bez oazy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Działa rada seniorów

Będzie taniej za wodę i ścieki

Przekazali laptopy dla rodzin zastępczych

Tydzień Zrównoważonego Transportu – od wczoraj  

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
592
Tak
26%
Nie
71%
Nie wiem
4%