MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

(Nie)dobrze mieć sąsiada

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 7 kwietnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 7 kwietnia 2006, 7:53
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
– Nie możemy już tego wytrzymać – mówi wzburzona Karina Dzwonik z ulicy Powstańców Śląskich. – Nasza sąsiadka ostatnio próbowała podpalić dom. Terroryzuje nas. Rodziny mieszkające w budynku nie mają spokoju nawet w nocy. Codziennie słyszą odgłosy libacji alkoholowych – donosi Słowo Polskie Gazeta Wrocławska.

Od siedmiu lat sąsiadka zatruwa nam życie – opowiada Karina Dzwonik mieszkająca na parterze piętrowego bloku. Nad nią mieści się lokal Renaty S. Kobieta kilka dni temu chciała podpalić dom. – Na butli gazowej położyła miskę z ubraniami i wyszła z mieszkania – mówi Maria Manorek. Z relacji sąsiadów wynika, że Renata S. nadużywa alkoholu. – Jest pijana praktycznie każdego dnia – dodaje Jerzy Nocoń.
Kiedy wybuchł ogień, ludzie pospiesznie wybiegli z domu. Odważniejsi weszli do mieszkania podpalaczki i gasili płomienie wodą z wiader i misek. Strażacy przyjechali i szybko uporali się z ogniem. – Mieszkam z trójką dzieci – mówi Dzwonik. – Najmłodsze ma 8 miesięcy. Wszyscy mogliśmy zginąć w pożarze.

Komendant PSP w Jeleniej Górze, Jerzy Sładczyk zgadza się, że ogień mógł doprowadzić do tragedii. – W takiej sytuacji zawsze jest zagrożenie. Całe szczęście, że lokatorzy poczuli dym. Mieliśmy czas na reakcję.
– Kobieta straszy, że podpali dom jeszcze raz – opowiada Maria Manorek, sąsiadująca z Renatą S. przez ścianę. – Jak w takich warunkach mamy żyć?
To jednak nie wszystkie grzechy niesfornej lokatorki. Kobieta w chwilach upojenia alkoholowego rzuca w przechodzących ludzi rozmaitymi przedmiotami.
– Często z okna leci jakiś talerz albo doniczka – denerwuje się Andrzej Krzyżanowski.
Osoba będąca postrachem sąsiadów odmówiła wypowiedzi dla prasy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ostrzeżenie przed burzami i deszczem

Kolski kręci film w Pilchowicach – utrudniena w ruchu

Strażacy przeszli szkolenie

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~jeleniogórzanin 7-04-2006 8:34
Nienadarmo ta dzielnica ma nazwę "dzielnica cudów"
~lokator 7-04-2006 11:15
no a co policja na to??? jak zawsze nic???
~bezdomny 7-04-2006 21:27
Jak sie im nie podoba mieszkanie z taką lokatorką niech się wyprowadzą. Ja w moim mieszkaniu robilem co mi sie podobało. Lecz jak moi sąsiedzi zrobili bibe i puszczali o 12 w nocy muzyke a przez okno poleciał monitor wyprowadziłem się z samego rana. Teraz mieszkam w piwnicy u znajomego i jest tu ciepło, cicho i przyjemnie :-)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Będzie jaśniej przy ulicy Hofmana

Stalowe rumaki w Karpaczu

Przebudowa chodnika

Czytelniczka: drogo i brudno

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
129
Tak
40%
Nie
52%
Nie wiem
8%