Nie dały rady wicemistrzyniom Dolnego Śląska

Niedziela, 8 kwietnia 2018, 15:43
Aktualizacja: 15:46
Młodziczki KPR–u Jelenia Góra w ostatnim spotkaniu ligi wojewódzkiej zmierzyły się z UKS Handball–28 Wrocław. Przyjezdne dzięki wygranej w hali Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej zapewniły sobie srebrne medale Mistrzostw Dolnego Śląska i awans do fazy centralnej.

Jeleniogórzanki nie mogą zaliczyć sezonu 2017/2018 do udanych. Po wielu latach sukcesów, szczególnie pod wodzą Dili Samadovej - KPR MOS zajął ostatecznie piąte miejsce w tabeli Dolnośląskiej Ligi Młodziczek. Ekipa Justyny Domin w 18 spotkaniach zanotowała 11 zwycięstw i 7 porażek, co nie pozwoliło nawet na pozycję w strefie medalowej.

Niedzielne starcie w hali im. Jerzego Szmajdzińskiego było bardzo ważne dla podopiecznych Daniela Kołkowskiego, bowiem w przypadku porażki jego zespołu, a drugie miejsce mogła wskoczyć Victoria Świebodzice, która tego samego dnia pokonała młodszą drużynę KPR-u Jelenia Góra 27:14. Od pierwszych minut na uczelnianym parkiecie dominowały przyjezdne - po 7 minutach było już 0:5. W kolejnych minutach miejscowe nawiązały walkę zbliżając się na 5:7 (17'), ale do przerwy było 7:11. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, wrocławianki potwierdzały wyższą dyspozycję i w 47. minucie było już 12:23. W końcówce KPR zmniejszył rozmiary porażki mecz zakończył się wynikiem 17:24.

KPR MOS Jelenia Góra - UKS Handball-28 Wrocław 16:24 (7:11)