MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Nie chcą pomóc

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 22 listopada 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 27 stycznia 2006, 20:14
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
   Grupka rowerowych zapaleńców szuka miejsca do treningów. Urzędnicy odmówili im dostępu do opuszczonej hali sportowej. Obiekt niszczeje, bo od dwóch lat nie znaleziono na niego nabywcy.

       Jacek Niemiec, Krystian Tomczak i Kuba Więckowski od kilku lat jeżdżą na BMX-ach - rowerach przeznaczonych do akrobacji. Podobnych zapaleńców w mieście jest około 40. Wiosną, latem i jesienią trenują na ulicach. Zimą jest to niemożliwe.
- Półtora roku temu wpadliśmy na pomysł, by trenować pod dachem, w opuszczonej hali sportowej na osiedlu Orle. Kiedyś obiekt należał do szkoły zawodowej. Odkąd ją przeniesiono, sala niszczeje - mówi Jacek Niemiec.

       Za pośrednictwem Stowarzyszenia Miłośników Cieplic kilkakrotnie zwracali się do władz miasta o przekazanie kluczy do obiektu. - Odmówiono im tłumacząc, że dawna szkoła wkrótce zostanie sprzedana. Tymczasem mamy kolejną zimę, a nabywcy nie ma - mówi Małgorzata Turowska, szefowa stowarzyszenia.
Urzędnicy są nieugięci, a dewastacja postępuje. W budynku powybijano okna, w środku pojawiła się wilgoć.

       - Gdyby powierzono nam halę, zadbalibyśmy o nią. W innych miastach powstają miejsca dla ludzi, którzy mają jakąś pasję. U nas chyba nikomu na tym nie zależy - mówi Krystian Tomczak.
Ryszard Wach, naczelnik wydziału oświaty w urzędzie miejskim odpowiada, że miasto buduje dla młodzieży dwa skate parki, gdzie także będą mogli jeździć BMX-owcy. Jeden powstanie w Cieplicach, drugi na stadionie przy ul. Złotniczej. Żaden nie będzie jednak zadaszony, zimą będą więc nieczynne.

       Urzędnicy wydziału geodezji szukają nabywcy na halę. Przetarg ma odbyć się 2 grudnia.
Rowerzyści deklarują, że gdyby powierzono im obiekt i pojawił się nabywca, opuszczą ją w ciągu jednego dnia. - Niepotrzebne nam ogrzewanie, wystarczy tylko prąd, za który zapłacimy - tłumaczą, mając nadzieję, że urzędnicy zmienią zdanie.
Jeśli 2 grudnia miasto nie sprzeda hali, powinna ona zostać udostępniona młodzieży. Poprosimy radnych, by załatwili tę sprawę.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Finał procesu dwójki działaczy KOD–u

Dużo serca i ciepła w schronisku dla zwierząt

Rajd zdewastował las?

Ostatnie dni głosowania

Masz pomysł na rozwój Twojej okolicy? Napisz wniosek w ramach JBO 2020  

Konferencja PiS: Wybory i lokalne połączenia

Wybory coraz bliżej. PiS apeluje

Hit Toyoty! Wielki powrót Camry po 15 latach!  

Sonda

Wg. rządu najlepiej zarabiający mają finasować 500+ dla osób niepełnosprawnych. Czy to jest słuszne?

Oddanych
głosów
135
Tak
38%
Nie
59%
Nie mam zdania
4%