MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

Nie chcą łączenia wydziałów. Studencki protest

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 14 kwietnia 2011, 14:04
Aktualizacja: Piątek, 22 kwietnia 2011, 7:24
Autor: Angela
Fot. Angela
Studenci Wydziału Technicznego Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze protestowali dzisiaj przed rektoratem uczelni przeciwko decyzji, jaka zapadła w miniony poniedziałek o połączeniu ich wydziału z wydziałem przyrodniczym. – Czujemy się oszukani, nikt nawet nie pytał nas o zdanie i nie poinformował o tych planach – mówili studenci.

Grupa studentów wydziału technicznego wraz z kilkoma absolwentami wyszła dzisiaj przez rektorat uczelni z flagą Jelenie Góry z napisem „Wydział Techniczny”. Na korytarzach wydziału technicznego, przyrodniczego i humanistycznego powywieszali klepsydry o treści: W dniu 11 kwietnia 2011 roku swój żywot zakończył Wydział Techniczny. Msza żałobna zostanie odprawiona 18 kwietnia 2011 roku o godzinie 14.30 w sali nr 24 nieistniejącego już wydziału, o czym zawiadamiają pogrążeni w głębokim smutku studenci. Afisze z wydziału przyrodniczego i humanistycznego zostały zerwane. Pozostały jednak na korytarzach wydziału technicznego, gdzie wiszą przez cały czas.

– Protestujemy przeciwko połączeniu wydziału technicznego z wydziałem przyrodniczym. O samym fakcie dowiedzieliśmy się, kiedy już decyzja zapadła. Podobnie jak studenci wydziału przyrodniczego nie mieliśmy na to żadnego wpływu, nikt tego z nami nie konsultował, nikt o takich planach nas nawet nie poinformował. Decyzja zapadła na senacie w miniony poniedziałek. Kiedy dotarła do nas ta informacja, poszliśmy na rozmowę do pani kanclerz uczelni, Grażyny Malczuk, która zapewniała nas, że dla studentów nic się nie zmieni, i że wszystko będzie dobrze – mówi Łukasz Czarnecki, student Wydziału Technicznego KPSW.

Mimo tych zapewnień studenci mówią, że dla nich ta zmiana przyniesie ogromne i negatywne konsekwencje. Podkreślają też, że zaczynali studia na wydziale technicznym cenionym wśród pracodawców i na innych uczelniach, i na nim chcą swoje studia skończyć.
- Straciliśmy swoją tożsamość. Na dyplomie nie będziemy mieli zapisu o ukończonych studiów na wydziale technicznym, ale przyrodniczo – technicznym, a to jest znacząca różnica. Będzie to z pewnością rzutowało na tym, czy dostaniemy się na inne uczelnie oraz do pracy – mówi Sandra Sabatowicz, studentka WT o kierunku Inżynieria Bezpieczeństwa.

Studenci obawiają się także, że zapewnienie o kontynuacji studiów w Jeleniej Górze może zostać niedotrzymane. Mówią także, że zmiana negatywnie wpłynie na wizerunek uczelni wśród ewentualnych pracodawców. Nie chcą łączenia z obawy przed rezygnacją z atrakcyjnego programu nauczania.

Studenci zarzucają władzom uczelni zbyt małe nakłady na promocje wydziału technicznego i zaprzepaszczenie swoją decyzją ciężkiej wieloletniej pracy w kształtowanie poziomu i prestiżu tego wydziału. Nie łudzą się, ze protest zmieni decyzję senatu, ale oczekują kontynuacji nauki dla wszystkich semestrów, dalszego funkcjonowania wydziału i jasnych zasad studiowania.

Beata Laszkiewicz, dziekan wydziału technicznego nie chciała odpowiadać na pytania dziennikarzy, po odpowiedzi odsyłała ich do władz uczelni. Swoją wypowiedź ograniczyła do oficjalnego oświadczenia:
– W poniedziałek 11 kwietnia br. było posiedzenie senatu i została podjęta decyzja o zmianie organizacyjnej na naszej uczelni, o przekształceniu się wydziału technicznego i wydziału przyrodniczego, w wydział przyrodniczo - techniczny. Ja dowiedziałam się o planach przekształcenia naszego wydziału w ostatniej chwili, w czwartek, trzy dni przed głosowaniem. Byłam przeciwna tej uchwale, próbowałam o tym przekonać wysoki senat, ale w tak krótkim czasie ciężko było mi przygotować jakieś argumenty, bo nie znałam argumentów drugiej strony. Zrobiłam jednak co mogłam, obecnie uchwała została podjęta i jako członek senatu jestem zobowiązana jej przestrzegać – powiedziała Beata Laszkiewicz.

Obecnie na wydziale technicznym studiuje około 200 osób, na wydziale przyrodniczym około 500 studentów. Władze uczelni podkreślają, że na decyzję połączenia wydziałów wpłynęła mała liczba studentów i motywy finansowe, w tym racjonalizacja kosztów. W najbliższych dniach studenci złożą też petycję do Prezydenta Miasta Jeleniej Góry w tej sprawie.

Sonda

Czy może u nas powstać Uniwersytet Karkonoski?

Oddanych
głosów
551
Tak, ale wymaga to konsolidacji środowisk naukowych różnych uczelni
43%
Nie ma na to szans
32%
Istniejące uczelnie powinny się rozwijać niezależnie od siebie
25%

Ogłoszenia

Czytaj również

Ruszył kolejny etap budowy S3

Debata o szlaku "Dolina Bobru"

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Komentarze (85) Dodaj komentarz

~mlodyyy 14-04-2011 14:16
d...le... do nauki a nie wymyślają
~Maro_O 14-04-2011 14:18
Wstyd... uczelnia zamiast dbać o przyszłych inżynierów rzuca im kłody pod nogi...
~absolwent 14-04-2011 14:25
Ale im zrobili.. Powiem szczerze zaczynałem studia jako inżynier komputerowy a w końcu zakończyło się na Elektrotechnika i telekomunikacja!! Ale takiego połączenia to jeszcze nie widziałem.. Niech połączą AWF z Filologią Angielską!! Albo technikami medycznymi!! Dla mnie czysty interes dawnego KK. Ale fakt jest taki że 200 osób to rzeczywiście bardzo mało!! U mnie ja jednym roku było 180 osób gdy studiowałem.
~Gość 14-04-2011 14:25
A nie mówiłem że ta dawna Kolegium Karkonoskie ,czy teraz nazwa zmieniona to nie żadne studia tylko wieczorówka zasadniczej szkoły zawodowej a p. Malczuk to żadna dziekan tylko zwykła profesor i to z książeczką PZPR dziękuję za uwagę i pozdrowienia dla p. 1sekretarz PZPR
~ 14-04-2011 14:29
ta uczelnia to śmiech na sali, jak chcą iść na studia techniczne niech idą na politechnike!
~tjaaa 14-04-2011 14:30
o ile mi wiadomo to w większości CV pisze się co się ukończyło, a nie na jakim wydziale(w każdym razie jest to informacja mało istotna), a studenci się nie powinni burzyć, bo były dwie możliwości albo zlikwidować wydział w ogóle, albo go połączyć, bo wydziały o takiej małej liczbie studentów prawnie nie mogą istnieć
~pracodawca 14-04-2011 14:34
Kolejny etap "rozwoju" tej "uczelni" to DNO. Szkoda :(
~p_japa 14-04-2011 14:34
Pani Grażyna Marczuk uciekła przed dziennikarzami, 15minut przed ich przyjazdem z niebezpiecznie dużą prędkością opuściła teren uczelni no powiedzcie czy to jest poważne!!?? uciekanie przed pytaniami, widać że coś jest na rzeczy i ktoś coś musi z tego mieć a ze studentami nikt się nie liczy, do tarcia chrzanu z takimi zachowaniami teoretycznie poważnych osób!!
~DamianM 14-04-2011 14:34
młody zamknij się jak nie rozumiesz przekazu, politechnika w jg hmm może tak ale na KK to nie śmiech na sali tam jest kupę sprzętu elektronicznego i innego... specjalnie kompletowanego przez lata... wszystko ku lepszemu a nagle gówno będzie....
~witto 14-04-2011 14:36
m...a młody wydział techniczny brzmi zupełnie inaczej niż techniczno-przyrodniczy po co wypowiedzi ludzi którzy gówno o tym wiedza (tacy jak Ty)
~mlodyyy 14-04-2011 14:49
jesteście burakami ahahah
~Student ETI 14-04-2011 14:52
~mlodyyy - to troll po zawodówce z małym... i mózg też ma mały chrzanić go. Zrobili tak dla $ i tyle. W przyszłym roku zlikwidują kadrę i będziemy szukać innych uczelni "bo ponieważ :)" odejdą studenci 7 semestru i z 200 osób zrobi się jeszcze mniej, a wydziału nie ma więc nikt nie dojdzie... tak to wymyślili i tak zrobią.
~Student ETI 14-04-2011 15:00
~mlodyyy - to troll po zawodówce z małym... i mózg też ma mały chrzanić go. Zrobili tak dla $ i tyle. W przyszłym roku zlikwidują kadrę i będziemy szukać innych uczelni "bo ponieważ :)" odejdą studenci 7 semestru i z 200 osób zrobi się jeszcze mniej, a wydziału nie ma więc nikt nie dojdzie... tak to wymyślili i tak zrobią.
~do mlody 14-04-2011 15:06
Jedynym d...lem to jesteś Ty młody i nim pozostaniesz
~niestety 14-04-2011 15:11
mlody ma racje, kto sie nie zgadza, ma problem ze sobą
~Gap'a 14-04-2011 15:17
Ciekawe jak na to zareaguje Pan Prezydent. Na KK nie będzie już nawet garstki inżynierów a ZZOD PWR zgodnie z nową ustawą zlikwidują w ciągu roku i na jakiekolwiek studia techniczne będzie sie trzeba udać najbliżej do Wrocka. Nie dośc że miasto umiera bez młodych to takimi decyzjami samo się dożyna. I jak Pan Prezydent odpowie na pytanie, co wobec tego z Parkiem Technologicznym i Inkubatorem przedsiębiorczości co to miał być przez Pana Prezydenta budowany? Dla kogo???? A może to rozwiązuje Panu rece i nie musi sie Pan już starać?
~Człowiek Koń 14-04-2011 15:18
Najlepiej by było zlikwidować tą uczelnię! Przecież tam chodzi sam element z okolicznych wiosek który tanim kosztem chce zdobyć "tytuł inż"! Jak studiować to tylko we Wro albo Pozku!
~mlodyyy 14-04-2011 15:19
do roboty k...ni a nie
~Eco 14-04-2011 15:23
młody wracaj do pracy na kasie w Tesco bo już monitoring dzwonił że Cię nie ma a klienci czekają
studentkaKK 14-04-2011 15:27
Od kiedy to pani mgr Malczuk jest dziekanem??!! Jakiego wydziału?? Po za tym czy wy w ogóle potraficie sie cieszyć z tego co macie?? Czy tylko potraficie krytykować, mądrzy jesteście siedząc na swoich tyłkach w domach!! Człowieku koniu skończyłeś studia na KPSW?? Jakie?? chcesz zlikwidować coś może własną głupotę, w czym KPSW jest gorszy od Wro czy Poznania?? Może tym, ze daje więcej możliwości i jak kogoś nie stać na Wro to idzie tutaj, ja nie widzę w tym nic złego.
~Bolo86 14-04-2011 15:33
Sam studiowałem na politechnice i jaki jest mój stosunek do Wydziału Technicznego to jedno ale wiem, że połowa wykładowców od nas tam wykłada a laboratoria są dobrze wyposażone. Likwidują ich to niedługo zlikwidują też nas i wtedy będzie można pomarzyć o znalezieniu inżyniera w tym mieście. Dziwnie mi to pisać ale JESTEM Z WAMI
~ 14-04-2011 15:58
pani administratorka malczuk studentów miała zawsze i nadal ma w .upie! Ta dziwna szkółka sypie się zbyt szybko a tu trzeba dotrwać do emerytury! a wy brać studencka jesteście tylko koniecznym elementem tej układanki!
___x 14-04-2011 16:08
co za kapitalistyczne świnie, uczelnia to instytucja pożytku publicznego a nie fabryka pieniędzy, jakby nie zlikwidowali studiów zaocznych na wt to może by mieli więcej studentów, a po za tym to połączenie wydziałów to kolejny krok do likwidacji całej uczelni a tymczasem powinno tą szkołę się rozwijać nawet o możliwość studiów 2 st., gdy ta szkoła zniknie to także dla naszego miasta to będzie katastrofa więc walczcie drodzy studenci
~wtf!!??? 14-04-2011 16:17
Wydaje mi się że po takich akcjach maturzyści będą się bali składać papiery przez kolejne lata. Kto by chciał ryzykować żeby w połowie studiowania władze wykręciły takie numery. To może doprowadzić do zamknięcia kierunków...Myślę że chodzi o coś więcej niż tylko cięcia budżetowcze.
~Seen 14-04-2011 16:23
To jest właśnie początek końca KK, tylko ten wydział i języki pozwalają te śmiesznej uczelni istnieć
~cube 14-04-2011 16:39
ojejku widze ze same gwiazdy na stanowiskach sie obsadziły w KK.. wyszczekana i nie przyjazna studentom p. Laszkiewiczowa i wredna wiecznie czarująca stuedntów wilece kanclerz p.Malczukowa, oj biada Wam studenci.. gdzie ta stara kadra
~greatest 14-04-2011 16:40
ci studenci to.. nie powiem kto. Na dyplomie będzie: 'absolwent/ka wydziału przyrodniczo-technicznego' zamiast tylko 'technicznego'... i czym wy się podniecacie? Zabierzcie się do nauki banda leserów
~LLLLLLLLLLJJ 14-04-2011 16:48
Bardzo dobrze, że jest ktoś komu zależy, precz z łączniem wydziałów!!!!!!
~Gościu 14-04-2011 16:51
Moi drodzy, pamiętajcie! Student czy nie student, ale piszczcie po Polsku!
~HSALF 14-04-2011 16:58
Ukończyłem tę szkołę już spory czas temu. Osoby, które trąbią, że tylko politechnika itd. sami sobie wystawiają negatywne świadectwo. Z resztą studiowałem, także w tej wspaniałej politechnice gdzie studentów się ma za nic. Pani Malczuk zawsze była karierowiczką, która w głębokim poważaniu ma dobro studentów, w końcu liczy się tylko kasa i koledzy z partii. Prawda jest taka, że WT to jedyna szansa dla młodych ludzi, którzy reprezentują sobą coś więcej. Po co nam masy pedagogów, filologów itp. a taki chłam promuje pani Malczuk. Tylko patrzeć jak z przyrodniczo-technicznego zrobi się przyrodniczy. O takim czymś jak marketing to pani Malczuk chyba w porannej prasie czytała i na tym skończyła. Reasumując Malczukowa na bruk, WT reaktywować ponownie.
~Alf 14-04-2011 18:07
Tą uczelnię krytykują tylko i wyłącznie ci, którzy nigdy nie mieli z nią nic wspólnego i absolutnie nic o niej nie wiedzą. W porównaniu z zamiejscowym ośrodkiem PWr, wygrywa pod KAŻDYM względem i tak było od lat. A "właściwa" Polibuda we Wrocku? studiowałem na obu uczelniach, i jak dla mnie, KPSW jeszcze wówczas funkcjonujące jako KK prezentowało się znacznie lepiej - STARALI SIĘ! I co się czepiacie Pani Laszkiewicz? Za dużo wymagała, byle t...k u niej nie miał szans przejść, ot co! A tak to jest świetną osobą, znakomitą nauczycielką i naprawdę czuję tu jakąś ogromną zawiść. Niestety o p. Malczuk już takiego dobrego zdania nie mam... a znam ją od podstawówki (gdy była dyrektorką SP 11 znaczy się) i w sumie nie potrafię absolutnie ani jednego dobrego słowa o niej powiedzieć. KPSW to znakomita uczelnia, która niestety tonie w związku z brakiem promocji WT, masą idiotów po liceach, którzy zamiast iść na kierunki techniczne idą
~Alf c.d. 14-04-2011 18:11
c.d. z powyżej: Zamiast na techniczne idą na durne filologie czy inne zarządzania. I do tego jeszcze wojsko nie ściga, niż demograficzny.... U mnie na roku było 120 osób, korytarze zatłoczone zawsze, a tu nagle cały wydział to ledwie 200? Zresztą gwoli ścisłości filologia też ledwo ciągnie. I nie jest to problem tej jedynej uczelni. Problem ze studentami mają uczelnie w całej Polsce. A cierpią na tym najbardziej właśnie te lokalne, jak nasze KPSW. Ludzie wybierają PWr za "renomę". Ale co wam po takiej "renomie" jak szkoła już od dawna jakością kształcenia została przegoniona przez wiele innych uczelni? A może nie słyszeliście, że nawet grozi odebranie jej tytułu POLITECHNIKI, bo też nie mają zbyt wielu studentów i zamykają kierunki? Żal, okropny żal, że WT ma teraz przestać istnieć.... bo połączenie wydziałów to śmierć technicznego.
~absolwent 14-04-2011 18:12
Szkoda wydzialu. Za moich czasow na WT bylo nas ponad 300 osob na roku. Cos panstwo F. nie postarali sie w dzialaniach i z roku na rok bylo coraz gorzej. Trzeba bylo isc w technologie telekomunikacyjne i informatyczne, a nie inzynierie produkcji. To sie musialo tak skonczyc. Niestety. Pozdrawiam stara kadre wykladowcow.
~JurnyJuras 14-04-2011 18:26
Jestem Studentem WT. Zaczynając studia, dziekanem WT był jeszcze Pan Fjałkowski. Super człowiek. Nie było zajęć, żeby pan Dr nie zapytał o proste sprawy studenckie i o nasze problemy. Obecna Pani dziekan to również osoba, która na pierwszym miejscu nie stawia kariery, w przeciwieństwie to nieszanownej pani Malczuk. Natomiast ogrom pracy, który został włożony przez panią prodziekan Danutę Fjałkowską w promowanie wydziału technicznego jest imponujący. Szanowna Pani Dr Wykonywała i wciąż wykonuje swoje obowiązki z wielką pasją. Żaden inny wydział nie prowadził tylu wykładów otwartych, wyjazdów do szkół średnich, wycieczek dydaktycznych, współpracy z firmami i wiele innych. Kierownictwo WT zawsze dążyło do rozwoju wydziału. Natomiast Rektoratowi chodzi tylko o jak największą ilość "pieniędzo-dajnych" Studentów. Po prostu Ilość kosztem jakości. Jestem pewny, że bez Pań Laszkiewicz i Fjałkowskiej człon "Techniczny" z czasem znikn
~ 14-04-2011 18:29
Zdjęcie nr 14 "Tworzymy inżynierską elitę" ŚMIECH normalnie! Papier wszystko przyjmie he he he.............
~StudentkaWT 14-04-2011 18:46
Już jeśli by przyjąć że wydział techniczny i wydział przyrodniczy zostaną połączone, to w praktyce jest tak że to nie jest wydział TECHNICZNO-przyrodniczy, ale Przyrodniczo-techniczny, czyli nawet za samą nazwą nie chcieli głosować bo oczywiście Techniczny ma większe znaczenie. bynajmniej dla mnie. a skoro już to nie jest obojętne to za tym się cos kryje.
~Raq 14-04-2011 18:59
Szkoda tylko, że ludzie, którym szczerze zależy na kształceniu młodej kadry przegrywa z usilnie trzymającą się swojego stołka Panią kanclerz, która wszędzie ma układy i spacyfikuje wszelkie działania... dobrze, że chociaż mediów nie da się kupić... ;/
~novia 14-04-2011 19:05
Ludzie, czy wy naprawdę chcecie absolwentów KK nazwać inżynierami? To smutna wiadomość, że taki tytuł może dostać teraz każdy, a jak wiadomo - KK przyjmuje tych, których nie przyjął nikt inny. Przecież ta szkoła to fikcja, fikcja!!! Nie rozumiem jak można jednym tytułem określać kończących KK i absolwentów Politechnik. Jeśli w naszym kraju nieustatnnie będzie obniżana poprzeczka edukacyjna, to równie dobrze mgr i inż. możemy przypisać tym, co skończyli zawodówki, po 5 ciezkich latach. Jak tak dalej pójdzie, to stracimy w Europie opinię najlepiej wykształconych w dziedzinach technicznych. Dlaczego? Ludzie po KK nie pracują w swoich zawodach, nikt nie chce pseudo-specjalisty. Wyjada za granicę pracować za marne grosze, ale będą mieli ten swój tytuł, żeby ewentualnie lepszy młotek czy miotłę dostać. Ludzie, jaki porządny inżynier musi szukać czegokolwiek...? Co to za różnica jaki będa mieć wydział na papierze. Sama nazwa tej 'uczel
~orb 14-04-2011 19:07
Te kolegium to w ogóle śmiech na sali...
~do novia 14-04-2011 19:20
Może i nie jest to prestiżowa szkoła ale nie jest tak, że bez żadnego wysiłku uzyskuje się papier... Przesadzasz ze swoją wypowiedzią...
~babeczka 14-04-2011 19:29
zgadzam sie z novia znam informatyczkę po tej szkole. Moge powiedzieć tylko o mój Boże. Nie wiem kto jej dał tytuł. Maila umie wysłać, pismo napisać, nawet tabelkę zrobić. I nic więcej. ot taki karkonoski inżynier informatyki
~prawda na100 14-04-2011 19:37
nie nie tak nie wyglądają prawdziwi studenci publicznych państwowych uczelni - czy to zdjęcia z meetingu rzemiosł lub mechanika?
~StudentkaWT 14-04-2011 19:43
=> no tak, no bo oczywiście wg ciebie studia powinny być dla osób których rodziny zarabiają miliony. wbrew pozorom nie jest łatwo studiować na naszym wydziale. nie jest tak jak na hum. że mają pojedyncze zajęcia i za samą obecnośc mają zaliczenie, tam trzeba coś umieć. jesli nie jesteś świadomy/a zapoznaj się z kryteriami i programem nauczania na wt.
kamik1985 14-04-2011 19:48
Ja nie rozumiem tej pogardy innych co do jakości kształcenia na KK. Owszem są tam pseudo kierunki gdzie nie trzeba się nie wiadomo jak starać (np. pedagogika czy wychowanie fizyczne) jednak w dużej mierze wszystko zależy od studenta który sam decyduje czy chce po ukończeniu Uczelni pracować w zawodzie nawiązującym do kierunku. Jeżeli ktoś ma poukładane w głowie i chce się uczyć to przecież nie będzie różnicy czy posiada PAPIEREK z Politechniki czy Kolegium. Pracodawca na rozmowie kwalifikacyjnej wymaga w głównej mierze wiedzy!!! Papierek jest tylko dodatkiem!!! Ludzie opamiętajcie się i nie róbcie z tych ludzi idiotów. Znam z Politechniki wielu prześlizgiwaczy którzy już dwa razy mogliby uzyskać tytuł inżyniera tyle czasu tam studiują. Następnie otrzymując dyplom powiększają grono bezrobotnych ponieważ po za kombinowaniem nie mają nic więcej w głowie :)
~patrzącybliżej 14-04-2011 19:56
I znowu najgorsza p. Malczuk! Ludzie, czy wy w ogóle wiecie o czym mówicie? Połączenie wydziałów w jeden kompleks spowoduje likwidację nadmiaru administracji, w tym stanowiska dziekana i prodziekana. To są oszczędności dla uczelni. Utrzymywanie wydziału, który nie ma liczebności nawet jednego zakładu na wydziale przyrodniczym byłoby wielkim nieporozumieniem. W czerwcu - lipcu odejdą studenci trzeciego roku z wydziału technicznego. W związku z tym nie będzie nawet 200 studentów na wydziale. Jaką uczelnię stać na takie zbytki. Gdyby władze uczelni były wrogie inżynierom, to spowodowałyby naturalne wygaśnięcie nauki na wydziale technicznym i zamknięcie tego wydziału. Tymczasem połączenie stwarza możliwości kontynuacji nauki dla młodych inżynierów. Kierunki zostaną utrzymane, ale zamiast dwóch dziekanów będzie jeden. Ot, cała tragedia. Należałoby spytać, komu zależy na podsycaniu emocji, bo na pewno nie władzom uczelni, ani wydziału przyrodn
kamik1985 14-04-2011 19:57
Ja nie rozumiem tej pogardy innych co do jakości kształcenia na KK. Owszem są tam pseudo kierunki gdzie nie trzeba się nie wiadomo jak starać (np. pedagogika czy wychowanie fizyczne) jednak w dużej mierze wszystko zależy od studenta który sam decyduje czy chce po ukończeniu Uczelni pracować w zawodzie nawiązującym do kierunku. Jeżeli ktoś ma poukładane w głowie i chce się uczyć to przecież nie będzie różnicy czy posiada PAPIEREK z Politechniki czy Kolegium. Pracodawca na rozmowie kwalifikacyjnej wymaga w głównej mierze wiedzy!!! Papierek jest tylko dodatkiem!!! Ludzie opamiętajcie się i nie róbcie z tych ludzi idiotów. Znam z Politechniki wielu prześlizgiwaczy którzy już dwa razy mogliby uzyskać tytuł inżyniera tyle czasu tam studiują. Następnie otrzymując dyplom powiększają grono bezrobotnych ponieważ po za kombinowaniem nie mają nic więcej w głowie :)
~ 14-04-2011 20:20
widać że większość nie rozumie powodu gtego protestu!! Każdy ucieka na studia do wrocka czy poznania albo zielonej góry a nie wiedzą że większość naszych wykładowców właśnie pochodzi z uczrlni właśnie tam się znajdujących. Studenici po KPSW gdy idą na studia magisterskie np. do wrocka to są lepiej poztrzegani i cenieni niż studenci z politechniki we wrocku. Ale większość was o tym nie wie i tego nie rozumie. i jeżeli nie chce to dalej tego nie zrozumie. Co do prazodawców to sami się zastanówcie przyjęlibyście do pracy informatyka z dyplomem inżynierski który skończył wydział techniczny czy tech.-przyr.?? Wiadomo od razu kto ma lepszy start i kto dostanie prędzej dobra prace, i bedzie ceniony w oczach pracodawcy.
~abc 14-04-2011 20:20
Od samego początku powstania WT KPS wcześniej KK, taki scenariusz był do przewidzenia! Ptaszki o tym, ćwierkały już od kilku lat. Było to kwestią czasu i stało się wiosną 2011 roku. O wiedzy nie decyduje papier z napisem tej czy innej uczelni. Dobrze wyposażone laboratoria i inne porządne pomieszczenia dydaktyczne nie zagwaranują napływu nowych studentów. Na uznanie i renomę, uczelnie pracują latami. Zasadnicze pytanie; Czy w Jeleniej Górze było sensownym tworzyć WT KPS dublując identyczny wydział/specjalności, jak na Politechnice i nie tylko.
~RIP 14-04-2011 20:56
Szkoda tylko obecnej Pani Dziekan, która musiała zmierzyć się z problemem przez lata wyjątkowo skutecznie i zajadle pogłębianym tylko przez znaną parę małżeńską z tego wydziału... To im właśnie należy za ten stan rzeczy "podziękować", co zapewne władze Uczelni niebawem uczynią;-)
~tils 14-04-2011 21:00
Będzie Wydział Techniczno-Przyrodniczy. Jeśli tak sformułowano nazwę, to zapewniono właściwą rangę kształceniu inżynierskiemu. Liczy się specjalność i osiągnięta w niej jakość wiedzy oraz umiejętności. W kształceniu średnim przywraca się znaczenie matematyki. Większa będzie w przyszłości ilość studentów na inżynierii, nawet na tle niżu demograficznego. Jeszcze większą potrzebą jest łączenie uczelni państwowych. W Jeleniej G. jest miejsce dla jednej. Byłoby lepiej dla budżetu państwa, jakości kształcenia, a przede wszystkim dla lepszego rozwoju kadr naukowo-dydaktycznych, warunkujących renomę uczelni. O takim kierunku rozwoju akademickości Jeleniej G. dyskutowano dziesięć lat temu. Proszę przywołać wypowiedzi z jakiejś konferencji cytowane w Radiu Muzycznym na początku 2001 r. Były związane z tworzeniem przy ul. Grunwaldzkiej kampusu akademickiego. Prezydent miasta p. Kusiak mówił o budowaniu osiedla profesorskiego. Co z tymi plan
~Przyszły MGR 14-04-2011 21:03
Nie czytalem wszystkich informacji, ale jestem przeciw, Jako student wydziału a jeszcze wczesniej instytu wnosze stanowcze nie
~tils 14-04-2011 21:06
cd. Co z tymi planami się stało? Potrzebna jest debata w Jeleniej Górze na ten temat. Inicjatywę powinno przejąć miasto przy wsparciu chociażby organizacji pozarządowych, bo w uczelniach większa część kadry jest już niezdolna do innowacji w obawie zachwiania swojej pozycji.
~czytelnik jg 14-04-2011 21:09
Sam byłem studentem WT na KK . Jak czytam na temat łaczenia WT z WB to się zastanawiam , kto wpadł na taki pomysł ktoś ,kto wspiera inną uczelnię techniczną w Jeleniej Górze ? Jak się ma WT do WB ot tak jak lot na Marsa do sekcji żaby ... Co do Pani Kanclerz G.M to mam negatywne zdanie . Typowa karierowiczka która dba tylko o własny interes a stanowiska traktuje jak szczebelki kariery ... Pan Fjałkowski super człowiek i pedagog tak jak większość wykładówców WT. Dość układzików i szemranych interesów których efektem ma być marginalizacja WT ...
~Przyszły MGR 14-04-2011 21:12
Zalosne,Pani dr Laszkiewicz nie sadze aby Pani była za wprowadzeniem nazwy, ludzie z tym cos trzeba zrobic. Zarówno na wydział przyrodniczy wplynie to zle i na wydział techniczny jesczsze gorzej. Ja rozumiem nie ma studentów to proponowal bym zmienic kadre a nie tytuł uczelni!!!!!
~tils 14-04-2011 21:13
cd. Co z tymi planami się stało? Potrzebna jest debata w Jeleniej Górze na ten temat. Inicjatywę powinno przejąć miasto przy wsparciu chociażby organizacji pozarządowych, bo w uczelniach większa część kadry jest już niezdolna do innowacji w obawie zachwiania swojej pozycji.
~StudentkaWT 14-04-2011 21:34
Właśnie nie do końca. na głosowaniu nie przyjęli nazwy wydziału Techniczno-przyrodniczego, tylko PRZYRODNICZO-technicznym. rangę tu stanowi przyrodniczy, nie techniczny.
~BEKA 14-04-2011 22:30
BEKA NA STO FAJEREK Z JELENIOGORSKIEJ SORBONY
~slewin 14-04-2011 22:41
pani Malczuk to jakaś kobieta z wenus :) . Uczelnia z jej kierownictwem umrze szybko :)) . I znów będzie tam pusta jednostka ...
~AB 14-04-2011 22:42
Ani pani Dziekan Laszkiewicz ani pani Kanclerz Malczuk nie są winne tej sytuacji. Ci którzy znają sprawę od środka wiedzą, że Wydział rozwalili państwo (a dokładnie pani) F. Nieszczęście zaczęło się w momencie jej wyboru na pro- a od kilku lat to tylko równia pochyła.
~Ambasador JG 14-04-2011 22:50
U nas w pracy każdy absolwent KK Wydz. Pedagogiki to niesamodzielna ślamazara którą siłą lub cudem wypchnięto na świat jako licencjatów - ale to tak na marginesie. Wydział Przyrodniczy powinien być oddzielnym wydziałem, nie ma on kompletnie nic wspólnego z WT. Łączenie obu kierunków to krzywda i degradacja dla studentów WT.
~............ 15-04-2011 6:26
... a ja się nie dziwię, że oni protestują, bo co to za wydział: techniczno przyrodniczy? to co oni będą inżynierami tylko od ochrony środowiska? bo to z tym się kojarzy, więc w zakładach pracy, gdzie potrzeba inżynierów, niekoniecznie ich zatrudnią, bo będą się obawiać, że jak od ochrony środowiska, to będą z nimi same kłopoty...
~WZ 15-04-2011 7:22
STUDENCI ZŁÓŻCIE REZYGNACJE ZE STUDIÓW W jELENIEJ gÓRZE. NIE MA STUDENTÓW NIE MA UCZELNI !!!
~student 15-04-2011 7:32
Jak ciężko znaleźć pani dziekan argumenty to może ich nie ma.
~gość23 15-04-2011 7:39
Studenci mają rację. Takie podejście jest nie dopuszczalne na jakiejkolwiek uczelni! Nawet na takiej pseudo uczelni jaką jest kolegium. A władze i ich zachowanie adekwatne do poziomu jaki reprezentuje KK.
~student 15-04-2011 7:43
Studenci WT dlaczego was tak mało??????????
~spoko 15-04-2011 8:00
Ukończyłem elektronikę i telekomunikację na KK, dalej magisterka na polibudzie, mam satysfakcjonującą mnie pracę. Takich jest wielu
~Od środka 15-04-2011 8:06
Przecież to proste jak cep. To osobista wendeta M żeby się pozbyc F. Zblizały się wybory na dziekanów wt i istniało zagrozenie ze F. ponownie zostanie wybrana na prodziekana. trzeba był więc działac szybko i rekoma rektora (człowieka prawego i bogobojnego) oraz senatu usunąc niepokorna F. M. nie może znieść wokół siebie kobiet mądrych i silnych (np. poseł Z.) a ze nowego rektora i prorektora już wybrano (ci sami) wiec M. ma dobre umocowanie na nastepne 4lata. A studenci, to tylko tlo prywatnych rogrywek M.
~Od środka??? 15-04-2011 9:42
Kobiet mądrych i silnych to alergiczie wręcz nie toleruje ex-pro- pani F. A jak się robi z wydziału uczelni państwowej prywatny folwark, to nie ma co się dziwić, że takie są skutki. Było to do przwidzenia.
~Do ~student 15-04-2011 10:19
Bo np. Pani Fjałkowska zniechęca kobiety do studiowania na WT. Mi i mojej koleżance wyperswadowała studia na WT "bo nie wiadomo czy kierunek ruszy", "bo to kierunek raczej dla panów", "bo sobie nie poradzimy", itp. więc złożyłyśmy papiery do Wrocka. Przekazałyśmy te info też innym koleżankom i w sumie ok. 15 osób zamiast w Jelonce uczy się we Wrocku, i dajemy radę, egz. zdane średnio na 4 więc chyba nie jesteśmy tumanami. Ciekawe ile takich jak my jeszcze było??? I masz odpowiedź na pytanie dlaczego studentów jest tak mało... Może niech Pani Fjałkowska zajmie się rekrutacją na macierzystej uczelni bo z tego co wiem od jakiegoś czasu chodzą słuchy, że widuje się ją w Plejadzie - może zamierza przejąć tam stery skoro w Kolegium tak źle idzie...
~bu-ba 15-04-2011 10:53
Drodzy studenci i nie-studenci, kanclerz uczelni nie ma nic do systemu kształcenia. To jest inaczej nazwany dyr.administracyjny. Tylko tutaj, w JG od wielu lat ta pani dzierży pełnię władzy, a dwóch starców na stołkach pie...i w nie wygodnie. Obaj są w wieku emerytalnym, więc za kilka lat wylądują wygodniutko w domowych pieleszach i czego im więcej będzie trzeba. Tak więc nie interesują icjh ani perspektywy rozwoju, ani uruchamianie kierunków, bo ich to już przecież nie dotyczy - czyż nie ? Oni swoje życie zawodowe kończą. Kochani, tu trzeba młodych ludzi z wizją, wyobraźnią do rządznia tą szkołą. Idweterminacją do rozbijania układów ...
~korab 15-04-2011 11:07
To jest chora uczelnia, która nie przynosi chluby miastu, a tylko wstyd. Wymyslona jeszcze przez Zawiłę, który następnie dostał klapsa od swoich byłych kolegów. Od dawna traktowana jako utworzona za państwowe pieniądze przechowalnia lokalnych kadr SLD, bez wizji i pomysłu nakierowanego na region i potrzeby Karkonoszy. Może prezydent Zawiła zajmie jakieś stanowisko w tej sprawie ? Co na to powiat, co na to Związek Gmin Karkonoskich ?
~dani 15-04-2011 11:45
oj dzieciaki, jak chcecie skończyć dobrą techniczną uczelnię to tylko Politechnika we Wrocławiu - ale tam trzeba mieć wiedzę i się uczyć
~zaciekawiony 15-04-2011 11:47
do | ~Do ~student | z 15-04-2011 10:19 – czy wiesz, ze ja widuje cie w sklepie? to pewnie znaczy ze pracujesz na kasie? Trzeba schylić pzed tobą glowę bo trudne nazwisko napisane jest bez błedu - lekcje odrobione czy znacie się osobiście? Kupuje u ciebie w sklepie?
~dobra rada 15-04-2011 13:53
Podziękujcie zatem państwu F. i czem prędzej zmieńcie uczelnię na jakąś prawdziwą, wtedy to już nie będzie Wasz, a tylko ich problem.
~Pashtshaq 15-04-2011 16:55
Już dawno skonczyłem ten wydział a odkąd są tam Fjałkowscy ten wydział jakoś sobie radzi- to że zawsze bronili interesów WT bardzo nie podobało sie zarówno władzom uczelni jak i innym dziekanom, którzy zawsze spijali słowa z ust pani M. Jeśli spośród wazeliniarzy pojawia się osoba, której nie da się złamać zawsze staje się wrogiem nr1. Tak jest i w tym przypadku...
~studentka wt 15-04-2011 17:48
Owszem proponuję podziękować Państwu Fjałkowskim oraz Pani Laszkiewicz, ale za poświęcenie, za nauczanie, za zainteresowanie studentem jako jednostką. To , że dla Nich liczy się jakość a nie ilość, uważam to za zaletę. Jestem studentką WT i uważam, że jedyne czego brakuje Tym Ludziom to środków do nauczania, co skutecznie jest odbierane.
~XYZ 15-04-2011 21:49
studenci wt zróbcie pożądny dym;-)
~StudentkaWT 15-04-2011 22:01
Będziemy się bronić jeszcze w poniedziałek. trzymajcie kciuki
~Cross 15-04-2011 22:29
Wiecie co.. młody i spółka . Żal poprostu, pewnie tylko podstawówkę skończyliście i i nie macie pojęcia o niczym, więc nie wypowiadajcie się na temat wydziału skoro nic wiecie, a uczelnia o której wspomniałeś -tak.... mam kolegę i co???? wielki student?? nie nie , nic nie wie, cały cza chleje i nic nie robi, na zajęcia nie chodzi i zdaje z semestru na semestr?? taki uczony ? nie tylko tam tak jest. Więc oszczędź sobie. Wydział Techniczny to naprawdę jest coś, no w sumie może to już było coś...................dziękuję władzom uczelni...Brakuje inżynierów w Polsce!!?? Co z tego jak nie można się uczyć nawet jeśli się bardzo chce..
~jarjar 16-04-2011 9:09
Dla mnie coś tu jest idiotyczne... Skoro wszyscy tak płaczą, że w kraju brakuje inzynierów to czemu nikt nie wspiera kierunków technicznych jak w tym przypadku? Pewnie Pan prezydent sprawę oleje, wszystko jak zawsze rozejdzie się po kościach a pani M dalej będzie niszczyć tą uczelnie, która od samego początku była przechowalnią jej partyjnych kolegów...
~dyplomanta 16-04-2011 11:28
całe szczęście kończę w tym roku więc mnie nie obejmie
~poiuytrewq 16-04-2011 14:42
A na Przyrodniczym otwierają kosmetologie... na taki shit są pieniądze. żal
~ja 16-04-2011 16:01
do ~poiuytrewq oczywiście, że na kosmetologie będą pieniądze... a nóż widelec kanclerz załapie się na darmowy cotygodniowy manicure i pedicure w ramach zajęć;)
~Absolwent 17-04-2011 0:35
Jako absolwent ETI nie mogę powiedzieć niczego dobrego o tym kierunku pod względem informatyki. Ktoś kto nie jest wybitny i nie nauczy się dosłownie wszystkiego SAM nie ma żadnej przyszłości po tym kierunku. Jako programista (tak programista - do wszystkiego doszedłem sam - profesjonalnie programować nikt mnie na kk nie nauczył) jestem teraz w stanie ocenić realne szanse zatrudnienia kogoś kto kończy tą uczelnię i chce rozpocząć pracę w zawodzie - są marne. To czego tam uczono (przynajmniej wtedy gdy studiowałem) to treści prosto ze szkoły średniej, same podstawy, zero przygotowania do zawodu programisty. Wadowcy często nie grzeszyli wiedzą z niektórych zagadnień - fakt mieli odwalić tylko materiał ze szkoły średniej. Pamiętam jak dzisiaj kiedy jeden wykładowca dawał nam te same ćwiczenia co swoim podopiecznym z technikum. Informatyka była naprawdę na bardzo niskim poziomie - na pewno nie był to poziom akademicki...
~bumcyk 30-04-2011 0:55
Do tych wszystkich niespełnionych inżynierków, co narzekają na filologie czy pedagogikę, gdyby nie kierunki humanistyczne to tego waszego Harvardu już dawno by nie było. Nikt Was nie zmuszał do studiów technicznych a teraz to sami w swoje brody plujcie. O poziomie naszych inżynierów niech świadczą chociażby nasze drogi, które po kilku latach trzeba naprawiać, takich to specjalistów mamy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Góry otwarte dla wszystkich

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Senator zachęca do głosowania na maszty

Ulica Krakowska gotowa

Zbigniew Zamachowski w Teatrze Norwida

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
378
Tak
42%
Nie
48%
Nie wiem
10%