Zalogowanych: 23

Jelenia Góra: Nie było łatwo, ale mamy samodzielnego lidera!

Poniedziałek, 27 stycznia 2014, 0:00
Aktualizacja: 0:05
W kończącym pierwszą rundę meczu dolnośląskiej ligi młodziczek spotkały się dwie niepokonane ekipy rozgrywek wojewódzkich: KPR I Jelenia Góra i KPR Kobierzyce. Po ciekawym spotkaniu zwyciężyły podopieczne Dilrabo Samadovej!

Jeleniogórzanki przystąpiły do niedzielnego meczu słabo skoncentrowane, przez większą część pierwszej połowy z trudem zdobywały kolejne bramki tocząc wyrównany bój z przeciwnikiem. Co prawda, od stanu 2:3 w 8. minucie wyszły na 5:3, ale przyjezdne nie składały broni i po 18. minutach żółto-niebieskie przegrywały 9:10. Podopieczne Dili Samadovej nie radziły sobie z silną obrotową gości, Wiktorią Drozdowską, która zdobyła 6 z 10 bramek swojego zespołu w pierwszych 25 minutach. Z upływem czasu miejscowe grały coraz lepiej i do przerwy prowadziły 13:10.

Po zmianie stron jeleniogórzanki powiększyły przewagę do 5 bramek (15:10) i nie pozwalały rywalkom na zbliżenie poniżej trzech trafień. Z każdą minutą stawało się jasne, kto zaliczy pierwszą porażkę w sezonie. Od stanu 20:17 w 40. minucie młodziczki z Jeleniej Góry podkręciły tempo, w efektowy sposób akcje kończyły Bielecka i Janas, a w bramce (tradycyjnie) brylowała Filończuk. Na pochwały zasłużył cały zespół, który wytrzymał presję potwierdzając dominację w regionie. Ostatecznie KPR I pokonał swojego imiennika z Kobierzyc 27:21 i samodzielnie przewodzi stawce dolnośląskiej ligi młodziczek. W nagrodę dziewczyny zostały obdarowane słodkimi upominkami przez Danutę Łotarewicz, ambasadorkę Kobiet Aktywnych Społecznie na Dolnym Śląsku.

KPR I Jelenia Góra - KPR Kobierzyce 27:21 (13:10)

KPR I: Filończuk - Janas 9, Wojtas 6, Skowrońska 6, Bielecka 4, Klimaszewska 2, Dubiel, Białogrecka, Pakuła, Starczyk.

Kobierzyce: Drozdowska 9, Trzeciakiewicz 5, Ilnicka 4, Janecka 2, Siekańska 1, Dębiec, Świdurska, Gajda, Kukla, Godyń, Kucharska, Trawińska.

Dobre wieści napłynęły ze Świebodzic, gdzie druga drużyna KPR-u również odniosła sukces pokonując miejscową Victorię 25:19.

Victoria Świebodzice - KPR II Jelenia Góra 19:25 (10:12)

Victoria: Kurdzielewicz 6, Szczepanik 4, Nowak 3, Pdgajny 3, Kotulska 2, Marcinowska 1, Smolińska, Dukała, Czarkowska, Pędziwilk, Wiesiołek, Papiernik.

KPR II: Szczepańska 11, Chlebosz 7, Bachurska 3, Żmijewska 2, Liebersbach 1, Szramik 1, M.Wrotniewska, Grabarczyk, Drąg, Pająk, Obuchowska.

Za tydzień (2. lutego) rozpocznie się runda rewanżowa, w której kibice jeleniogórskiego szczypiorniaka będa mieli okazję zobaczyć derby stolicy Karkonoszy (KPR I - KPR II).