MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Nie bądźmy obojętni na bezdomnych

Wiadomości: Region
Środa, 2 listopada 2016, 7:22
Autor: 112
Fot. Archiwum
Jeleniogórscy policjanci prowadzą działania ukierunkowane na przeciwdziałanie zagrożeniom życia i zdrowia osób bezdomnych. Chodzi przede wszystkim o zagrożenia, jakie niesie ze sobą okres jesienno– zimowy, a więc przede wszystkim spadki temperatur, na skutek których dochodzi do wyziębienia organizmu, co w konsekwencji może prowadzić do śmierci.

Zagrożenia te dotyczą również osób nietrzeźwych, przebywających na wolnym powietrzu, bądź w pomieszczeniach zamkniętych, bez ogrzewania.

- W związku z tym apelujemy do mieszkańców naszego regionu, aby informowali o każdej osobie leżącej lub siedzącej na ziemi, na ławkach, w altankach ogrodowych, która mogłaby być narażona na wyziębienie. Pamiętajmy! Nasz telefon może uratować komuś życie – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Informacje te należy zgłaszać pod numer alarmowych policji - 997 lub w najbliższej jednostce policji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Miasto ws. KPR–u

Rajd zdewastował las?

Medale dla złotych par

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 2-11-2016 13:13
Niektórzy wybierają ławkę ,boksy a do Alberta nie pójdą bo trzeba być trzeźwym a jak ruszysz pijaka to można jeszcze oberwać ich sprawa sami wybierają sobie śmierć
~ 2-11-2016 17:14
Tak! Ja zadzwonię na Policję albo Straż Miejską, że ktoś leży na ławce, minutę przed ich przyjazdem ten ktoś wstanie i pójdzie a ja będę płacił za fałszywe wezwanie. Już biegnę po telefon!
~szukac? 2-11-2016 19:08
Bezdomni, którzy z własnej woli chcą być bezdomnymi, to wystarczy pomoc dorazna- noclegownia. Jeżeli ktoś nie ma domu, bo został wyeksmitowany, albo nowy prywatny wlasciciel podnosi czynsz, a lokatorzy już nie maja pieniędzy nawet na zycie, to trzeba temu zapobiec. Dac chociaż jeden pokoj i sobie wtedy poradzą. Szukanie po lawkach, to nie tedy droga. Kto wieczorem chodzi po parku?
~ 2-11-2016 19:37
są schroniska dla bezdomnych wystarczy spełnić 1 bardzo prosty warunek - nie chlać, oczywiście nie bądźmy obojętni zamykajmy korytarz i nie wpuszczajmy byle kogo

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Integracyjny piknik

W Termach Cieplickich lato zaczyna się wcześniej!

Koło ratunkowe dla Flory?

Trudno tak żyć!

Droga ku wieczności Beaty Niemiec

Sonda

Rowerzyści też powinni zdawać egzamin na prawo jazdy?

Oddanych
głosów
459
Tak
52%
Nie
43%
Nie mam zdania
4%