MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Nie bądź obojętny! Zwłaszcza zimą

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 28 listopada 2010, 8:40
Aktualizacja: 8:40
Autor: RED
Nadeszły śniegi i mrozy, a policjanci kolejny raz realizować będą działania dotyczące przeciwdziałania zagrożeniom życia i zdrowia osób bezdomnych i bezradnych, kiedy właśnie ci ludzi wymagają szczególnej pomocy.

O bezdomnych koczujących w namiotach na skwerku w okolicy al. Wojska Polskiego przy Pijawniku poinformowała nas Czytelniczka zastanawiając się, jak ci ludzie wytrzymają ochłodzenie i opady śniegu. Między innymi, takimi sytuacjami zajmować się będą policjanci w nadchodzących miesiącach.

Znaczne spadki temperatur stwarzają potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, w podeszłym wieku i samotnych. Zagrożenie utraty życia dotyczy w tym okresie także osób nietrzeźwych, przebywających na wolnym powietrzu, bądź w pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych.

Akcja ma charakter pomocowy i skierowana jest na rozszerzenie rozpoznania o miejscach przebywania osób bezdomnych, udzielanie tym osobom niezbędnej informacji o schroniskach, noclegowniach i jadłodajniach, a także udzielanie wszelkiej pomocy w granicach posiadanych kompetencji.

– Policjanci wspólnie z innymi osobami biorącymi udział w działaniach, między innymi funkcjonariuszami straży miejskiej kontrolują tereny działek i innych znanych miejsc przebywania osób bezdomnych, udzielając im informacji o zagrożeniach związanych ze spadkiem temperatur oraz o miejscach, gdzie mogą szukać schronienia przed zimnem – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Policjanci przypominają, że każdego roku odnotowuje się w Polsce przypadki zgonów osób bezdomnych i samotnych, których przyczyną jest wychłodzenie organizmu. Zwracają również w tym okresie uwagę na osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu, gdyż to właśnie one są najbardziej narażone na zamarznięcie.

– Nie bądźmy obojętni na los innych. Każde zgłoszenie o siedzącym czy leżącym na mrozie człowieku potrzebującym pomocy może zapobiec tragedii. Informacje można przekazywać na numer telefonu pogotowia policyjnego 997 lub do najbliższej jednostki policji – apelują stróże prawa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Okradł dwa mieszkania – został zatrzymany

Pożar w garażu na Kilińskiego

Trwa akcja „Pieszy kontra pojazd”

Komentarze (26) Dodaj komentarz

~paradise 28-11-2010 9:39
Ludzie dadzą sobie radę! Pamiętajmy i dokarmiajmy ptaki, koty, pomóżmy bezdomnym pieskom! Kiedy tyłek schowany przed mrozem empatia spada.Nóże więc na spacer i do dokarmiania!!
~ 28-11-2010 9:54
Myślę,że bezdomni i pijani mają świadomość jakie zagrożenie niesie mróz więc mam ich w nosie oni na pewno wiedzą co robić tylko wybierają świadomie chlanie i dlatego takie skutki. (zamarznięcia) Pomóżmy osobą starszym,chorym i dalej jak napisał ``paradise~~
~gośc portalu 28-11-2010 11:03
Dla bezdomnych sa schroniska, ale tam nie wolno pić. Nie oceniam tych ludzi, co jest powowdem ich bezdomności, bo w zyciu sa rózne sytuacje, ale skoro sa tacy co wódkę stawiaja ponad wszystko i pomimo tego, że sa placówki, które chcą pomóc, to oni tę pomocną dłoń odrzucają ... no to sorry.
~ja 28-11-2010 11:05
Na Zabobrzu ludzie są przeciwni dokarmianiu ptaków, kotów , wolą je otruć. Boją sięchorób a sami je też roznoszą Najgorzej jak byle czym nabiją głowę, to ich nie przekonasz.P O M O Z M Y ptakom i zwierzakom w czasie zimy i mrozów.
~ja 28-11-2010 11:12
Moze jestem śmieszna ale chcę zapytać czy nie można by zorganizować karmnika w kilku miejscach i tam zostawiać karmę , żeby nie zaśmiecać. co o tym myślicie?
~olo 28-11-2010 12:21
Naturalna selekcja, której nie trzeba przeszkadzać
~Ja 28-11-2010 13:03
Ci ludzie wybierają wódkę ,ale gdy przyjdzie tragedia to wyjdzie na to że nikt nie interweniował:( w tej sprawie .
~do: ~ja 28-11-2010 15:17
Świetny pomysł! Popieram! Ale znając ludzi, karmnik zostanie zdewastowany, bo przecież zwierzęta straszne choroby przenoszą ;-/. Zgadzam się też opinią Gościa Portalu (28-11-2010 11:03). Współczuję ludziom bezdomnym, bo los bywa okrutny, ale nie mogę zrozumieć tych, którzy na pierwszym miejscu stawiają wódkę i odrzucają pomoc... pozdrawiam.
~jak 28-11-2010 15:23
Nie rozumiem bezdomności, przecież każdy miał dom i mieszkał. Nalezy szanować i dbać o mieszkanie ale jak się wybiera " wolność" i beztroskę , aby dziś i życie na cudzy koszt to tak jest. Należy się pomagać ludziom chorym , bezradnym w tym momencie starszym osobom a nie tym z wyboru.
~jak 28-11-2010 15:36
Za udzielenia pomocy zimą tym " wolnym " należy wyegzekwowac odpracowanie chociażby przy sprzataniu miasta bo brudu nie brakuje. Przy pracy się rozgrzeją i podwójna korzyść , ciepło i miasto czystsze. .... Pozdrawiam.
~jak 28-11-2010 15:54
Na portalu Miasto Zielona Gora poucza sie ludzi jak zrobić budkę dla kota, żeby przetrwał zimę a u nas? choroby roznosi a tam nie.Do serca przytul psa , wez na kolana kota......
Piipi Jelonkowa 28-11-2010 18:58
.."ubierz ciepło swojego psa na zimę" - to Reklama ! .. a te bezdomnne umierają z zimna ! ~Dobrze,że jest jeszcze w Jelonce dziewczyna o nickname "Paradise" i również inni i i to ich ciepłe myslenie !
~bezdomny 28-11-2010 19:15
@ jak sam skocz z łopatą do roboty doradca POciotek komunistów za prace się płaci to i bezrobotnych i bezdomnych nie będzie wy od lenina tylko rozkazywać innym .
~...))) 28-11-2010 19:31
To prawda,Ci bezdomni to ludzie,którzy sami dokonali wyboru,wybierając alkohol zamiast rodziny/mam przykład w własnej rodzinie,dlatego mam zero współczucia dla tych ludzi/.Kocham zwierzęta i im na pewno pomogę i dlatego nie rozumiem ludzi , którzy im często robią krzywdę.
___x 28-11-2010 21:44
do ~...))) (oraz innyct ludzi o tych poglądach) jakbyś musiał olbrzymie ilości gówna z parapetu często sprzątać i jakby po nocce w pracy gołębie cie budziły gruchaniem i wyciem to byś zrozumiał, wogóle mnie denerwuje że ci którzy nie mają do czynienia z gołębiami mają zazwyczaj najwięcej do powiedzenia na ten temat, tak więc ŚMIERĆ GOŁĘBIOM i DOKARMIAJMY KOTY (gdyż są pożyteczne) a co do ptaków to gołębie nie tylko dla ludzi są uciążliwe ale także dla innych ptaków (np wróbli) bo wyjadają co popadnie i panoszą się wszędzie , najlepiej gdy na terenach miejskich nie ma żadnych ptaków żyjących w stadach więc najlepiej żeby wróble były
Piipi Jelonkowa 28-11-2010 21:55
..do - [___X ] .. usłyszałam w kontenerze na śmieci ..szmeranie ! Wiesz ? ..kto był tam wrzucony ? Biedny gołąb ..umierał bez dopływu powietrza.. zamknięty w plastikowej torbie ! ~Wiesz ..KTO "załatwił" tego gołębia ? .. bo ja wiem, jest to podobne do Twojego myślenia !
___x 28-11-2010 22:20
Pipciu no to trzeba było mu pomóc i dobić go, szkoda że to nie byłem ja, ja bym go o wiele lepiej urządził
Piipi Jelonkowa 29-11-2010 0:16
..do -[ ___X ] ..swoim postępowaniem i myśleniem przypominasz tutaj księdza z *wikuśiowej "opowiesci",który wyrzucił kotka na mróz .. przyniesionego przez dziecko na plebanię ! (..patrz.art."Światowy Dzien Zwierząt.Zerwijmy psom łancuchy"- post z dn.05.10.2010 /godz.14:54.)
___x 29-11-2010 0:43
Nie Pipciu nie jestem obojętny na los zwierzątek (także takich przesympatycznych jak ty) ja po prostu nienawidzę gołębi (bo należy dbać tylko o tą część przyrody która nie dokucza ludziom), jeśli się odnosisz do czyjejś wypowiedzi to najpierw uważnie ją przeczytaj, i le ty wogóle masz lat że takie rzeczy wypisujesz 14?
~do____x 29-11-2010 10:48
Masz duże problemy emocjonalne skoro nienawidzisz gołębi, współczuję, tobie już tylko psychiatra POzostał....
Piipi Jelonkowa 29-11-2010 11:01
..do - [__X ] ..smutno myślisz ! Dzisiaj nie lubisz gołębi,a jutro uderzysz swoją łapką pieska sąiadki ! Jesteś nie stały w uczuciach i *to jest BARDZO smutne ! Jeżeli gołębie odwiedzają Twój domek i tym dokuczają Tobie .. to postaw na oknie "straszaka" - plastikową wronę. Gołębie boją się tych ptaków i nie będą siedac na parapet z Twojego mieszkania!~Spróbuj !
___x 30-11-2010 0:06
do tego co pisał przed Pipi: nienawiść jest jednym z rodzajów emocji występującym także u zdrowego człowieka więc nie sądz innych wg siebie (jeśli ty masz problemy emoc to nie znaczy że wszyscy w koło także) A teraz do Pipi: jestem stały w uczuciach od zawsze nienawidziłem gołębi a co do pieska to jak mnie ugryzie to go na pewno udarze tak jak już mówiłem szanuję tą część przyrody która szanuje mnie) a co do straszaka no to widziałem że ktoś miał na oknie naklejoną sylwetkę jastrzębia ale nie mogłem zobaczyć czy miał obsrany parapet więc bede musiał w ciemno spróbować
diablica 30-11-2010 0:11
ludziom pomagać nie trzeba (tym pijakom wszystkim znaczy się) bo sami sobie taki los zgotowali! dziewczyny mają rację - pieski wyrzucone z domków, przez takich właśnie alkoholików między innymi, tysiąc razy bardziej zasługują na pomoc!
Piipi Jelonkowa 30-11-2010 0:31
..do - [__X ]~*FAJNIE ! ,*FAJNIE ! *FAJNIE .. jestes z myślącym *SERDUSZKIEM ! ~Postaraj się znaleść plastikowego kruka lub innego CZARNEGO skrzydlaka ... to pomoże ! Napiszę Ci w tajemnicy ... gołęb potrafi byc NAJLEPSZYM Przyjacielem człowieka !~Naprawdę ..*Piipi,wie o tym BARDZO duzo ! Pozdrawiam,a "czarenego ptaka",to można kupic najlepiej w sklepach ogrodniczych ! ~PA.*piipi
~do_____palantax 30-11-2010 17:29
Biedna istoto i psychiatra dla takiego nienawidzącego to za mało, widać, że brak ci poczucia własnej wartości i leczysz kompleksy nienawidząc Braci Mniejszych. Przez takich ludków człowiek nie brzmi dumnie......
___x 1-12-2010 0:08
nie nie brak mi poczucia własnej wartości dlatego wiem że jest o wiele większa niż twoja i leje z góry na takich ćwierćmózgów jak ty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tłumy drugiego dnia MFTU

Strażacy uratowali konia

Po policyjnej akcji „Smog”

Świetne półkolonie

Wystartował „Art–Skwer”

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
709
Tak
22%
Nie
75%
Nie mam zdania
3%