MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Nie bądź obojętny! Zwłaszcza zimą

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 28 listopada 2010, 8:40
Aktualizacja: 8:40
Autor: RED
Nadeszły śniegi i mrozy, a policjanci kolejny raz realizować będą działania dotyczące przeciwdziałania zagrożeniom życia i zdrowia osób bezdomnych i bezradnych, kiedy właśnie ci ludzi wymagają szczególnej pomocy.

O bezdomnych koczujących w namiotach na skwerku w okolicy al. Wojska Polskiego przy Pijawniku poinformowała nas Czytelniczka zastanawiając się, jak ci ludzie wytrzymają ochłodzenie i opady śniegu. Między innymi, takimi sytuacjami zajmować się będą policjanci w nadchodzących miesiącach.

Znaczne spadki temperatur stwarzają potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, w podeszłym wieku i samotnych. Zagrożenie utraty życia dotyczy w tym okresie także osób nietrzeźwych, przebywających na wolnym powietrzu, bądź w pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych.

Akcja ma charakter pomocowy i skierowana jest na rozszerzenie rozpoznania o miejscach przebywania osób bezdomnych, udzielanie tym osobom niezbędnej informacji o schroniskach, noclegowniach i jadłodajniach, a także udzielanie wszelkiej pomocy w granicach posiadanych kompetencji.

– Policjanci wspólnie z innymi osobami biorącymi udział w działaniach, między innymi funkcjonariuszami straży miejskiej kontrolują tereny działek i innych znanych miejsc przebywania osób bezdomnych, udzielając im informacji o zagrożeniach związanych ze spadkiem temperatur oraz o miejscach, gdzie mogą szukać schronienia przed zimnem – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Policjanci przypominają, że każdego roku odnotowuje się w Polsce przypadki zgonów osób bezdomnych i samotnych, których przyczyną jest wychłodzenie organizmu. Zwracają również w tym okresie uwagę na osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu, gdyż to właśnie one są najbardziej narażone na zamarznięcie.

– Nie bądźmy obojętni na los innych. Każde zgłoszenie o siedzącym czy leżącym na mrozie człowieku potrzebującym pomocy może zapobiec tragedii. Informacje można przekazywać na numer telefonu pogotowia policyjnego 997 lub do najbliższej jednostki policji – apelują stróże prawa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Za „kółkiem” bez uprawnień i pod wpływem alkoholu

Dachowanie w Radomierzu

Komentarze (26) Dodaj komentarz

~paradise 28-11-2010 9:39
Ludzie dadzą sobie radę! Pamiętajmy i dokarmiajmy ptaki, koty, pomóżmy bezdomnym pieskom! Kiedy tyłek schowany przed mrozem empatia spada.Nóże więc na spacer i do dokarmiania!!
~ 28-11-2010 9:54
Myślę,że bezdomni i pijani mają świadomość jakie zagrożenie niesie mróz więc mam ich w nosie oni na pewno wiedzą co robić tylko wybierają świadomie chlanie i dlatego takie skutki. (zamarznięcia) Pomóżmy osobą starszym,chorym i dalej jak napisał ``paradise~~
~gośc portalu 28-11-2010 11:03
Dla bezdomnych sa schroniska, ale tam nie wolno pić. Nie oceniam tych ludzi, co jest powowdem ich bezdomności, bo w zyciu sa rózne sytuacje, ale skoro sa tacy co wódkę stawiaja ponad wszystko i pomimo tego, że sa placówki, które chcą pomóc, to oni tę pomocną dłoń odrzucają ... no to sorry.
~ja 28-11-2010 11:05
Na Zabobrzu ludzie są przeciwni dokarmianiu ptaków, kotów , wolą je otruć. Boją sięchorób a sami je też roznoszą Najgorzej jak byle czym nabiją głowę, to ich nie przekonasz.P O M O Z M Y ptakom i zwierzakom w czasie zimy i mrozów.
~ja 28-11-2010 11:12
Moze jestem śmieszna ale chcę zapytać czy nie można by zorganizować karmnika w kilku miejscach i tam zostawiać karmę , żeby nie zaśmiecać. co o tym myślicie?
~olo 28-11-2010 12:21
Naturalna selekcja, której nie trzeba przeszkadzać
~Ja 28-11-2010 13:03
Ci ludzie wybierają wódkę ,ale gdy przyjdzie tragedia to wyjdzie na to że nikt nie interweniował:( w tej sprawie .
~do: ~ja 28-11-2010 15:17
Świetny pomysł! Popieram! Ale znając ludzi, karmnik zostanie zdewastowany, bo przecież zwierzęta straszne choroby przenoszą ;-/. Zgadzam się też opinią Gościa Portalu (28-11-2010 11:03). Współczuję ludziom bezdomnym, bo los bywa okrutny, ale nie mogę zrozumieć tych, którzy na pierwszym miejscu stawiają wódkę i odrzucają pomoc... pozdrawiam.
~jak 28-11-2010 15:23
Nie rozumiem bezdomności, przecież każdy miał dom i mieszkał. Nalezy szanować i dbać o mieszkanie ale jak się wybiera " wolność" i beztroskę , aby dziś i życie na cudzy koszt to tak jest. Należy się pomagać ludziom chorym , bezradnym w tym momencie starszym osobom a nie tym z wyboru.
~jak 28-11-2010 15:36
Za udzielenia pomocy zimą tym " wolnym " należy wyegzekwowac odpracowanie chociażby przy sprzataniu miasta bo brudu nie brakuje. Przy pracy się rozgrzeją i podwójna korzyść , ciepło i miasto czystsze. .... Pozdrawiam.
~jak 28-11-2010 15:54
Na portalu Miasto Zielona Gora poucza sie ludzi jak zrobić budkę dla kota, żeby przetrwał zimę a u nas? choroby roznosi a tam nie.Do serca przytul psa , wez na kolana kota......
Piipi Jelonkowa 28-11-2010 18:58
.."ubierz ciepło swojego psa na zimę" - to Reklama ! .. a te bezdomnne umierają z zimna ! ~Dobrze,że jest jeszcze w Jelonce dziewczyna o nickname "Paradise" i również inni i i to ich ciepłe myslenie !
~bezdomny 28-11-2010 19:15
@ jak sam skocz z łopatą do roboty doradca POciotek komunistów za prace się płaci to i bezrobotnych i bezdomnych nie będzie wy od lenina tylko rozkazywać innym .
~...))) 28-11-2010 19:31
To prawda,Ci bezdomni to ludzie,którzy sami dokonali wyboru,wybierając alkohol zamiast rodziny/mam przykład w własnej rodzinie,dlatego mam zero współczucia dla tych ludzi/.Kocham zwierzęta i im na pewno pomogę i dlatego nie rozumiem ludzi , którzy im często robią krzywdę.
___x 28-11-2010 21:44
do ~...))) (oraz innyct ludzi o tych poglądach) jakbyś musiał olbrzymie ilości gówna z parapetu często sprzątać i jakby po nocce w pracy gołębie cie budziły gruchaniem i wyciem to byś zrozumiał, wogóle mnie denerwuje że ci którzy nie mają do czynienia z gołębiami mają zazwyczaj najwięcej do powiedzenia na ten temat, tak więc ŚMIERĆ GOŁĘBIOM i DOKARMIAJMY KOTY (gdyż są pożyteczne) a co do ptaków to gołębie nie tylko dla ludzi są uciążliwe ale także dla innych ptaków (np wróbli) bo wyjadają co popadnie i panoszą się wszędzie , najlepiej gdy na terenach miejskich nie ma żadnych ptaków żyjących w stadach więc najlepiej żeby wróble były
Piipi Jelonkowa 28-11-2010 21:55
..do - [___X ] .. usłyszałam w kontenerze na śmieci ..szmeranie ! Wiesz ? ..kto był tam wrzucony ? Biedny gołąb ..umierał bez dopływu powietrza.. zamknięty w plastikowej torbie ! ~Wiesz ..KTO "załatwił" tego gołębia ? .. bo ja wiem, jest to podobne do Twojego myślenia !
___x 28-11-2010 22:20
Pipciu no to trzeba było mu pomóc i dobić go, szkoda że to nie byłem ja, ja bym go o wiele lepiej urządził
Piipi Jelonkowa 29-11-2010 0:16
..do -[ ___X ] ..swoim postępowaniem i myśleniem przypominasz tutaj księdza z *wikuśiowej "opowiesci",który wyrzucił kotka na mróz .. przyniesionego przez dziecko na plebanię ! (..patrz.art."Światowy Dzien Zwierząt.Zerwijmy psom łancuchy"- post z dn.05.10.2010 /godz.14:54.)
___x 29-11-2010 0:43
Nie Pipciu nie jestem obojętny na los zwierzątek (także takich przesympatycznych jak ty) ja po prostu nienawidzę gołębi (bo należy dbać tylko o tą część przyrody która nie dokucza ludziom), jeśli się odnosisz do czyjejś wypowiedzi to najpierw uważnie ją przeczytaj, i le ty wogóle masz lat że takie rzeczy wypisujesz 14?
~do____x 29-11-2010 10:48
Masz duże problemy emocjonalne skoro nienawidzisz gołębi, współczuję, tobie już tylko psychiatra POzostał....
Piipi Jelonkowa 29-11-2010 11:01
..do - [__X ] ..smutno myślisz ! Dzisiaj nie lubisz gołębi,a jutro uderzysz swoją łapką pieska sąiadki ! Jesteś nie stały w uczuciach i *to jest BARDZO smutne ! Jeżeli gołębie odwiedzają Twój domek i tym dokuczają Tobie .. to postaw na oknie "straszaka" - plastikową wronę. Gołębie boją się tych ptaków i nie będą siedac na parapet z Twojego mieszkania!~Spróbuj !
___x 30-11-2010 0:06
do tego co pisał przed Pipi: nienawiść jest jednym z rodzajów emocji występującym także u zdrowego człowieka więc nie sądz innych wg siebie (jeśli ty masz problemy emoc to nie znaczy że wszyscy w koło także) A teraz do Pipi: jestem stały w uczuciach od zawsze nienawidziłem gołębi a co do pieska to jak mnie ugryzie to go na pewno udarze tak jak już mówiłem szanuję tą część przyrody która szanuje mnie) a co do straszaka no to widziałem że ktoś miał na oknie naklejoną sylwetkę jastrzębia ale nie mogłem zobaczyć czy miał obs...y parapet więc bede musiał w ciemno spróbować
diablica 30-11-2010 0:11
ludziom pomagać nie trzeba (tym pijakom wszystkim znaczy się) bo sami sobie taki los zgotowali! dziewczyny mają rację - pieski wyrzucone z domków, przez takich właśnie alkoholików między innymi, tysiąc razy bardziej zasługują na pomoc!
Piipi Jelonkowa 30-11-2010 0:31
..do - [__X ]~*FAJNIE ! ,*FAJNIE ! *FAJNIE .. jestes z myślącym *SERDUSZKIEM ! ~Postaraj się znaleść plastikowego kruka lub innego CZARNEGO skrzydlaka ... to pomoże ! Napiszę Ci w tajemnicy ... gołęb potrafi byc NAJLEPSZYM Przyjacielem człowieka !~Naprawdę ..*Piipi,wie o tym BARDZO duzo ! Pozdrawiam,a "czarenego ptaka",to można kupic najlepiej w sklepach ogrodniczych ! ~PA.*piipi
~do_____palantax 30-11-2010 17:29
Biedna istoto i psychiatra dla takiego nienawidzącego to za mało, widać, że brak ci poczucia własnej wartości i leczysz kompleksy nienawidząc Braci Mniejszych. Przez takich ludków człowiek nie brzmi dumnie......
___x 1-12-2010 0:08
nie nie brak mi poczucia własnej wartości dlatego wiem że jest o wiele większa niż twoja i leje z góry na takich ćwierćmózgów jak ty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Czytelniczka: drogo i brudno

Dwupasmówką pod prąd

Spłonęły nieużytki

Policyjna akcja "Prędkość"

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
879
Tak
37%
Nie
58%
Nie wiem
6%