MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Nic nie warte obietnice

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 20 czerwca 2008, 12:52
Aktualizacja: 12:58
Autor: Angela
Fot. Angela
Na trawę sięgającą prawie po pas skarżą się mieszkańcy ul. Lwóweckiej. Według zapewnień Jerzego Łużniaka, miała zostać skoszona już tydzień temu. Skończyło się na pustych obietnicach.

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o mieszkańcach tej ulicy, którzy zostali zapomniani przez urzędników. W tym roku, poza popękanym budynkiem, „zapachami” z oczyszczalni ścieków i brakiem placu zabaw dla dzieci, lokatorzy borykają się również z trawą po pas.

W miniony czwartek wiceszef miasta, Jerzy Łużniak, zapewniał, że trawa na ulicy Lwóweckiej na placu między budynkami 19 a 21 zostanie wykoszona „lada dzień”. – Prace przedłużyły się, bo musieliśmy wyłonić wykonawcę – usłyszeliśmy z ust Jerzego Łużniaka w ubiegłym tygodniu. – Teraz już został on określony, więc dziś albo jutro rozpoczną się prace – zapewniał.

Tymczasem minęło kilka dni, a trawa jak rosła, tak rośnie nadal. Wiceprezydent jest na urlopie, więc skontaktowanie się z nim było niemożliwe, ale o „gąszcz na Lwóweckiej” zapytaliśmy dyrektora technicznego ZGL „Północ”, Zbigniewa Słowika. Ten tłumaczy, że pracownicy trawę w mieście koszą w pewnej kolejności. Lwówecka jest w tej kolejce ostatnia.

Dlaczego? – Najpierw trzeba wykosić w centrum, później na Zabobrzu, a następnie na obrzeżach – usłyszeliśmy. Zgodnie z umową, firma ma na to czas do 25 czerwca.

Mamy nadzieję, że tym razem nie są to puste słowa, a wiceszef miasta, zgodnie z wcześniejszymi obietnicami, dopilnuje chociażby placu zabaw, który ma się pojawić dla mieszkańców ul. Lwóweckiej. Sprawdzimy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zagłosuj na Radio KSON w Konkursie „Idol 2019”

Mali przedsiębiorcy

Gotowa ścieżka z budżetu obywatelskiego

Komentarze (27) Dodaj komentarz

~jezus 20-06-2008 13:12
to brać kose i jechać a nie narzekać polaczki!
~iga 20-06-2008 13:40
Mieszkańcy zamiast narzekać, powinni wziąć sprawy we własne ręce. Mieszkałam do niedawna w budynku, w którym część mieszkań była wykupiona, a część komunalna. Potrafiliśmy się dogadać kupiliśmy na giełdzie używaną kosiarkę podzieliliśmy sie kosztami i kosimy sami. Nie czekamy aż służby miasta to zrobią, czujemy sie gospodarzami u "siebie". Otoczenie budynku wygląda ładnie trzeba tylko chcieć, a nie czekać na innych.
~LJ 20-06-2008 13:54
Obecna ekipa wiele rzeczy obiecywała a jak jest ,można zobaczyć na naszych ulicach. Rejon Placu Ratuszowego, ścisłe centrum, wszędzie pełno śmieci, psich odchodów."Musimy wyłonić wykonawcę" to nie jest wiadome w Ratuszu, że po zimie będzie lato i trawa będzie rosła, takie rzeczy można zaplanować dużo wcześniej a nie na zasadzie " idziemy na polowanie karmimy psy". Do igi, to chyba nie jest problem w tym, że mieszkańcy mają sami sprzątać raczej nie śmiecić ale od utrzymania stanu trawników miejskich są odpowiednie służby które są utrzymywane z naszych podatków. Więcej gospodarności, zdrowego rozsądku a tych publicznych pieniędzy wystarczy na wiecej.
piipi 20-06-2008 15:03
...taka trawa jest bardzo niebezpieczna,bo tam kleszcze mieszkaja.
~First 20-06-2008 15:18
wy nie macie wazniejszych tematow ? dobrze ktos napisal.. zrobic zrzute na kosiare i jazda.. ja pod swoim blokiem dbam o swoj skwerek i korona z glowy mi nie spada.
HankaOdRumcajsa 20-06-2008 16:08
... jak się ładnie do zdjęcia wszyscy wystawili...
~ rolnik z Zabobrza 20-06-2008 16:10
Do " Jezus" i "Iga( ten sam kod internetu) Mój drogi! Ja rozumię, że głupich nie sieją, ale sami sie rodzą , a co gorsze to zajmują różne zarówn o odpopwiedzilne staowiska, jak i tzw. krzykaczy, vel wazeliniarzy. Kosa w rąck i hajda na pohańca( pardon trawę...) a putak z jakiej racji mamy harowac jak głupi wykonując prace za która ktoś inny birrze pieniądze. Przeciez zarówno od współwłaścicieli, jak i lokatorów tzw. komunalnych pobierany jest przez Zarzadcę nierruchiomości tu ZGL Półnoć nie mały haracz na koszty utrzymania Zarządcy, aniezaleznie od tego na kszty eksploatacji nieruchiomoscui ( różnie to się nazywa). To właśnie dlatego przez takich kretinus wulgaros popularis co to za kogoś odwalaja robote i doptego płace - a w tym wypadku podwójnie - bo ww koszty eksploatacji, jak i haracz na zakup kosiarki). Ot prawdziwa polska prostyt... z kabaretu Pietrzaka co to nie tyylko da888 cudzoziemcowi ale jeszcze do tego zapłaci!!! Dlatego mamy to co mamy: Zapyzialą jelonke pełna brudów nieskoszonej trawy, brudnych szmat. zakrzaczenia zasłaniającego widoczność na skrzzowaniach, zasyfiałych od wyrzucacanych wskutek nie wywożenia śmieci cieków w rodzaju Pijawnika i innych... Niech w takim razie Radni pomyśłą o podwyższe dla ZWP Łużniaka , a przy opkazji podwyżce kosztów eksploatacji... Bo jakże inacej mówic skoro do prawie końca czerwca odpopwiedzialne URZĘDASY nie potrafiły wyłonic wykonawcy do koszenia - kiedy to np w JSM i kilku innych trawa jest juz po raz trzecui koszona. Adios rozum!!!
~taa 20-06-2008 16:13
do roboty nieroby !!!
~lokator 20-06-2008 16:25
Dlaczego ci mieszkańcy są zdziwieni? Po dwóch latach rządów tej ekipy powinni wiedzieć, że jej styl rządzenia zasadza się na obietnicach.Wręcz się mówi,że mają 365 kalendarzy - codziennie biorą nowy i "zapominają", co wczoraj notowali i obiecywali.
~Tomany22 20-06-2008 16:46
Trawa ? A co ze smrodem ? Przecierz to wali prawie w całym mieście, a co dopiero na Lwóweckiej !!!@
marl 20-06-2008 16:56
Postawa roszczeniowa - ONI maja zrobić, maja dać, bo nam się nalezy, żałośni mieszkańcy.
jgajewski 20-06-2008 17:28
Do rolnika z Zabobrza -16.08 - Szanowny Panie, mówią że rplnicy swój rozum mają i widać że to prtawda. Bo niektórzy "mieszczuchy" wyrażnie się pogubili. MA PAN 110% racji !!! Nie wszyscy czytali chyba w młodości mądre ksiązki. A tam już pisłało - NIECH MURARZ MURY MURUJE , SZEWC BUTY SPRAWUJE A ROLNIK ŻYTO SIEJE !!!
piipi 20-06-2008 18:11
..do - [~HankaOdRumcajs..]...napisalas,ze .."wszyscy sie do zdjecia ladnie ustawili.."~Moze mame tych slicznych dzieciaczkow,tak RAZEM poinformujemy:..~Mamo UWAZAJ tam w tej trawie sa kleszcze !!.
~wyborca 20-06-2008 18:39
Łużniak i Słowik - do odwołania.
~yoyo 20-06-2008 19:43
oj, ludzie...skoro oni płacą za czynsz, utrzymanie zarządcy, to chyba maja prawo wymagać, że za ich kasę pewne prace zostana wykonane. A jeśli niwe, to po prostu pownni zmienić sobie zarządcę.
Riposta 20-06-2008 20:14
No to teraz coś wam powiem PT mieszkańcy Lwóweckiej!!! A weźcie się do cholery sami do roboty!!! Nic tylko narzekanie i narzekanie! W gnoju mieszkacie, bo gnój robicie!!!! ..................... Przepraszam wszystkich, których to nie dotyczy, a mieszkają na Lwóweckiej i innej podobnej!............... Ale mnie poniosło!!! Kurna, ale mam dosyć takich wyciągniętych łap!!!
~ludek 20-06-2008 20:29
w nomi są kosiarki ( podkaszarki ) za 50 pln - ludzie weźcie sprawy w sowję rączki !!! taka trawa urośnie za 2 tyg z nowu i co znowu będzie afera !!!! - bezradność i bezradność - to nasza cecha polaka !!!! ludziki z nieba nic nie spada !!!więcej tam tych stójkowych nie było :) !!!!
~ludek 20-06-2008 20:30
jelonko takich wysokich traw w jg jest pełno !!! weźcie się do roboty - bo takieatrakcje są tanie i niesmaczne !!!
~Locke 20-06-2008 23:02
Skąd znaleźć fachowca do roboty w "Pekinie"? Do tego trzeba by 2 ochroniarzy, żeby go nie natłukli i kosiarki nie zabrali.
~_rymcycymcy___ 20-06-2008 23:18
Po co te kosiarki. Niechby tak każdy kupił sobie królika ...może być używany. To by się o tę trawę pozabijali ! ;)
piipi 20-06-2008 23:31
...lepsze sa barany,bo .."inaczej" mysla i maja ROGI ..
~hirsch 20-06-2008 23:51
maja racje, jak raz skosza sami, to pozniej caly czas beda musieli wyreczac miasto; a ekipa czy ta czy pisiacka to jeden czort!
~ktos 21-06-2008 8:18
co do Lwóweckiej to szkoda gadać ... trawa im biedaczkom przeszkadza .. a wokoło melin pełno i gorzej jak wszystkie okna pootwierane wiosną czy też latem bo wali z tych mieszkań że się przejść nie da... niech się najpierw zainteresują wyzbieraniem po sobie tych puszek po piwsku, strzykawek i pampersów zużytych (wyrzucanych chyba z okien) Lwówecka to taka jeleniogórska meliniarnia .. współczuję ''normalnym'' mieszkającym tam ludziom. Po zmierzchu bać się iść do domu żeby jakiś diler jeden z wielu z tych rejonów nie wpakował komuś kosy między żebra...
zloty666 21-06-2008 9:31
Jeśli mieszkańcy Lwóweckiej płacą czynsz na zgl, to mają prawo wymagać i rządać załatwienia spraw, które ich dotyczą. Co innego, jeśli nie płacą a rządają ! ! ! A co z tym fetorem unoszącym się wieczorami w okolicach tesco ?!? Miało nie śmierdzieć a jest gorzej ! ! !
~------------ 21-06-2008 11:28
Gówno się znacie ,a duzo gadacie jak tacy jestescie mądrzy to przyjdzicie na ul.Lwówecką i skoście tą trawe tytaj mieszkają wykształceni ludzie którzy płaca podatki i bede domagać się tego co im sie nalezy!!!!
~Rumcajs 21-06-2008 13:23
Riposta 21-06-2008 13:59
Do "wykształconego" - najlepszym sposobem jest założenie wspólnoty mieszkaniowej! Już starożytni słusznie zauważyli, że jak sobie sami nie zrobimy, to nikt nam nie zrobi ;) Na Lwówecką raczej się nie chodzi, jeżelichce się jeszcze pożyć. Poza tym to chyba nie z podatków koszona jest trawa! A tak serio, to niestety na Lwóweckiej słabo jest z płaceniem. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich, ale prawda jest brutalna :(

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Maraton charytatywny

Dobra zabawa w SOSW

Wybory coraz bliżej. PiS apeluje

To był piękny bal!

Konferencja PiS: Wybory i lokalne połączenia

Sonda

Wg. rządu najlepiej zarabiający mają finasować 500+ dla osób niepełnosprawnych. Czy to jest słuszne?

Oddanych
głosów
196
Tak
36%
Nie
60%
Nie mam zdania
5%