MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Nic nie warte obietnice

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 20 czerwca 2008, 12:52
Aktualizacja: 12:58
Autor: Angela
Fot. Angela
Na trawę sięgającą prawie po pas skarżą się mieszkańcy ul. Lwóweckiej. Według zapewnień Jerzego Łużniaka, miała zostać skoszona już tydzień temu. Skończyło się na pustych obietnicach.

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o mieszkańcach tej ulicy, którzy zostali zapomniani przez urzędników. W tym roku, poza popękanym budynkiem, „zapachami” z oczyszczalni ścieków i brakiem placu zabaw dla dzieci, lokatorzy borykają się również z trawą po pas.

W miniony czwartek wiceszef miasta, Jerzy Łużniak, zapewniał, że trawa na ulicy Lwóweckiej na placu między budynkami 19 a 21 zostanie wykoszona „lada dzień”. – Prace przedłużyły się, bo musieliśmy wyłonić wykonawcę – usłyszeliśmy z ust Jerzego Łużniaka w ubiegłym tygodniu. – Teraz już został on określony, więc dziś albo jutro rozpoczną się prace – zapewniał.

Tymczasem minęło kilka dni, a trawa jak rosła, tak rośnie nadal. Wiceprezydent jest na urlopie, więc skontaktowanie się z nim było niemożliwe, ale o „gąszcz na Lwóweckiej” zapytaliśmy dyrektora technicznego ZGL „Północ”, Zbigniewa Słowika. Ten tłumaczy, że pracownicy trawę w mieście koszą w pewnej kolejności. Lwówecka jest w tej kolejce ostatnia.

Dlaczego? – Najpierw trzeba wykosić w centrum, później na Zabobrzu, a następnie na obrzeżach – usłyszeliśmy. Zgodnie z umową, firma ma na to czas do 25 czerwca.

Mamy nadzieję, że tym razem nie są to puste słowa, a wiceszef miasta, zgodnie z wcześniejszymi obietnicami, dopilnuje chociażby placu zabaw, który ma się pojawić dla mieszkańców ul. Lwóweckiej. Sprawdzimy.

Czytaj również

Miliony dla regionu

Wreszcie bez dziur

Powiat Jeleniogórski na Targach Infotour

Komentarze (27) Dodaj komentarz

~jezus 20-06-2008 13:12
to brać kose i jechać a nie narzekać polaczki!
~iga 20-06-2008 13:40
Mieszkańcy zamiast narzekać, powinni wziąć sprawy we własne ręce. Mieszkałam do niedawna w budynku, w którym część mieszkań była wykupiona, a część komunalna. Potrafiliśmy się dogadać kupiliśmy na giełdzie używaną kosiarkę podzieliliśmy sie kosztami i kosimy sami. Nie czekamy aż służby miasta to zrobią, czujemy sie gospodarzami u "siebie". Otoczenie budynku wygląda ładnie trzeba tylko chcieć, a nie czekać na innych.
~LJ 20-06-2008 13:54
Obecna ekipa wiele rzeczy obiecywała a jak jest ,można zobaczyć na naszych ulicach. Rejon Placu Ratuszowego, ścisłe centrum, wszędzie pełno śmieci, psich odchodów."Musimy wyłonić wykonawcę" to nie jest wiadome w Ratuszu, że po zimie będzie lato i trawa będzie rosła, takie rzeczy można zaplanować dużo wcześniej a nie na zasadzie " idziemy na polowanie karmimy psy". Do igi, to chyba nie jest problem w tym, że mieszkańcy mają sami sprzątać raczej nie śmiecić ale od utrzymania stanu trawników miejskich są odpowiednie służby które są utrzymywane z naszych podatków. Więcej gospodarności, zdrowego rozsądku a tych publicznych pieniędzy wystarczy na wiecej.
piipi 20-06-2008 15:03
...taka trawa jest bardzo niebezpieczna,bo tam kleszcze mieszkaja.
~First 20-06-2008 15:18
wy nie macie wazniejszych tematow ? dobrze ktos napisal.. zrobic zrzute na kosiare i jazda.. ja pod swoim blokiem dbam o swoj skwerek i korona z glowy mi nie spada.
HankaOdRumcajsa 20-06-2008 16:08
... jak się ładnie do zdjęcia wszyscy wystawili...
~ rolnik z Zabobrza 20-06-2008 16:10
Do " Jezus" i "Iga( ten sam kod internetu) Mój drogi! Ja rozumię, że głupich nie sieją, ale sami sie rodzą , a co gorsze to zajmują różne zarówn o odpopwiedzilne staowiska, jak i tzw. krzykaczy, vel wazeliniarzy. Kosa w rąck i hajda na pohańca( pardon trawę...) a putak z jakiej racji mamy harowac jak głupi wykonując prace za która ktoś inny birrze pieniądze. Przeciez zarówno od współwłaścicieli, jak i lokatorów tzw. komunalnych pobierany jest przez Zarzadcę nierruchiomości tu ZGL Półnoć nie mały haracz na koszty utrzymania Zarządcy, aniezaleznie od tego na kszty eksploatacji nieruchiomoscui ( różnie to się nazywa). To właśnie dlatego przez takich kretinus wulgaros popularis co to za kogoś odwalaja robote i doptego płace - a w tym wypadku podwójnie - bo ww koszty eksploatacji, jak i haracz na zakup kosiarki). Ot prawdziwa polska prostyt... z kabaretu Pietrzaka co to nie tyylko da888 cudzoziemcowi ale jeszcze do tego zapłaci!!! Dlatego mamy to co mamy: Zapyzialą jelonke pełna brudów nieskoszonej trawy, brudnych szmat. zakrzaczenia zasłaniającego widoczność na skrzzowaniach, zasyfiałych od wyrzucacanych wskutek nie wywożenia śmieci cieków w rodzaju Pijawnika i innych... Niech w takim razie Radni pomyśłą o podwyższe dla ZWP Łużniaka , a przy opkazji podwyżce kosztów eksploatacji... Bo jakże inacej mówic skoro do prawie końca czerwca odpopwiedzialne URZĘDASY nie potrafiły wyłonic wykonawcy do koszenia - kiedy to np w JSM i kilku innych trawa jest juz po raz trzecui koszona. Adios rozum!!!
~taa 20-06-2008 16:13
do roboty nieroby !!!
~lokator 20-06-2008 16:25
Dlaczego ci mieszkańcy są zdziwieni? Po dwóch latach rządów tej ekipy powinni wiedzieć, że jej styl rządzenia zasadza się na obietnicach.Wręcz się mówi,że mają 365 kalendarzy - codziennie biorą nowy i "zapominają", co wczoraj notowali i obiecywali.
~Tomany22 20-06-2008 16:46
Trawa ? A co ze smrodem ? Przecierz to wali prawie w całym mieście, a co dopiero na Lwóweckiej !!!@
marl 20-06-2008 16:56
Postawa roszczeniowa - ONI maja zrobić, maja dać, bo nam się nalezy, żałośni mieszkańcy.
jgajewski 20-06-2008 17:28
Do rolnika z Zabobrza -16.08 - Szanowny Panie, mówią że rplnicy swój rozum mają i widać że to prtawda. Bo niektórzy "mieszczuchy" wyrażnie się pogubili. MA PAN 110% racji !!! Nie wszyscy czytali chyba w młodości mądre ksiązki. A tam już pisłało - NIECH MURARZ MURY MURUJE , SZEWC BUTY SPRAWUJE A ROLNIK ŻYTO SIEJE !!!
piipi 20-06-2008 18:11
..do - [~HankaOdRumcajs..]...napisalas,ze .."wszyscy sie do zdjecia ladnie ustawili.."~Moze mame tych slicznych dzieciaczkow,tak RAZEM poinformujemy:..~Mamo UWAZAJ tam w tej trawie sa kleszcze !!.
~wyborca 20-06-2008 18:39
Łużniak i Słowik - do odwołania.
~yoyo 20-06-2008 19:43
oj, ludzie...skoro oni płacą za czynsz, utrzymanie zarządcy, to chyba maja prawo wymagać, że za ich kasę pewne prace zostana wykonane. A jeśli niwe, to po prostu pownni zmienić sobie zarządcę.
Riposta 20-06-2008 20:14
No to teraz coś wam powiem PT mieszkańcy Lwóweckiej!!! A weźcie się do cholery sami do roboty!!! Nic tylko narzekanie i narzekanie! W gnoju mieszkacie, bo gnój robicie!!!! ..................... Przepraszam wszystkich, których to nie dotyczy, a mieszkają na Lwóweckiej i innej podobnej!............... Ale mnie poniosło!!! Kurna, ale mam dosyć takich wyciągniętych łap!!!
~ludek 20-06-2008 20:29
w nomi są kosiarki ( podkaszarki ) za 50 pln - ludzie weźcie sprawy w sowję rączki !!! taka trawa urośnie za 2 tyg z nowu i co znowu będzie afera !!!! - bezradność i bezradność - to nasza cecha polaka !!!! ludziki z nieba nic nie spada !!!więcej tam tych stójkowych nie było :) !!!!
~ludek 20-06-2008 20:30
jelonko takich wysokich traw w jg jest pełno !!! weźcie się do roboty - bo takieatrakcje są tanie i niesmaczne !!!
~Locke 20-06-2008 23:02
Skąd znaleźć fachowca do roboty w "Pekinie"? Do tego trzeba by 2 ochroniarzy, żeby go nie natłukli i kosiarki nie zabrali.
~_rymcycymcy___ 20-06-2008 23:18
Po co te kosiarki. Niechby tak każdy kupił sobie królika ...może być używany. To by się o tę trawę pozabijali ! ;)
piipi 20-06-2008 23:31
...lepsze sa barany,bo .."inaczej" mysla i maja ROGI ..
~hirsch 20-06-2008 23:51
maja racje, jak raz skosza sami, to pozniej caly czas beda musieli wyreczac miasto; a ekipa czy ta czy pisiacka to jeden czort!
~ktos 21-06-2008 8:18
co do Lwóweckiej to szkoda gadać ... trawa im biedaczkom przeszkadza .. a wokoło melin pełno i gorzej jak wszystkie okna pootwierane wiosną czy też latem bo wali z tych mieszkań że się przejść nie da... niech się najpierw zainteresują wyzbieraniem po sobie tych puszek po piwsku, strzykawek i pampersów zużytych (wyrzucanych chyba z okien) Lwówecka to taka jeleniogórska meliniarnia .. współczuję ''normalnym'' mieszkającym tam ludziom. Po zmierzchu bać się iść do domu żeby jakiś diler jeden z wielu z tych rejonów nie wpakował komuś kosy między żebra...
zloty666 21-06-2008 9:31
Jeśli mieszkańcy Lwóweckiej płacą czynsz na zgl, to mają prawo wymagać i rządać załatwienia spraw, które ich dotyczą. Co innego, jeśli nie płacą a rządają ! ! ! A co z tym fetorem unoszącym się wieczorami w okolicach tesco ?!? Miało nie śmierdzieć a jest gorzej ! ! !
~------------ 21-06-2008 11:28
Gówno się znacie ,a duzo gadacie jak tacy jestescie mądrzy to przyjdzicie na ul.Lwówecką i skoście tą trawe tytaj mieszkają wykształceni ludzie którzy płaca podatki i bede domagać się tego co im sie nalezy!!!!
~Rumcajs 21-06-2008 13:23
Riposta 21-06-2008 13:59
Do "wykształconego" - najlepszym sposobem jest założenie wspólnoty mieszkaniowej! Już starożytni słusznie zauważyli, że jak sobie sami nie zrobimy, to nikt nam nie zrobi ;) Na Lwówecką raczej się nie chodzi, jeżelichce się jeszcze pożyć. Poza tym to chyba nie z podatków koszona jest trawa! A tak serio, to niestety na Lwóweckiej słabo jest z płaceniem. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich, ale prawda jest brutalna :(

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W śmieciach miasto tonie

Młodzież z Lema dzieciom

Prezesi spółek miejskich o cenach energii

Szykują się podwyżki opłat za odpady  

Głosy za strajkiem?

Sonda

Czy wszyscy młodzi do 26. roku życia powinni być zwolnieni z podatku PIT?

Oddanych
głosów
959
Tak
38%
Nie
54%
Nie mam zdania
8%