MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Nerkę pilnie sprzedam!

Wiadomości: Dolny Śląsk
Poniedziałek, 10 kwietnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 10 kwietnia 2006, 13:20
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
"Zdrowy, 21 lat, niepalący, pilnie sprzeda nerkę. Cena - 15-20 tys. zł." Potem grupa krwi, trochę o stylu życia. I adres mailowy.

Kilkadziesiąt podobnych ogłoszeń na świdnickim portalu internetowym znalazło "Słowo Polskie - Gazeta Wrocławska". Ludzie piszą wprost: sprzedam nerkę, bo potrzebuję pieniędzy. Do kilku osób gazeta wysłała anonimowego maila.

Oto co odpowiedział młody chłopak: "Moja grupa to rh+, mam 21 lat, nie palę papierosów, nie wiem jak to zrobić, ale można załatwić przeszczep; jako dawca trzeba by było skontaktować się z lekarzem który zajmuje się takim czymś. Musi się to odbyć bez podejrzeń, cena to 15 tysięcy złotych. To nie jest wygórowana cena za normalne życie, a ja mam kłopoty finansowe, więc zależy mi na czasie".

- Nigdy nie miałem do czynienia z taką sytuacją, choć są pacjenci, którzy załatwiają sobie gdzieś w prywatnych placówkach przeszczepy komercyjne - mówi Jacek Domejko, dyrektor Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Świdnicy. ? Ale nie ma możliwości, żeby człowiek kupił sobie narząd i przyszedł z nim do szpitala. To są poważne zabiegi, musi być zgodność tkanek, wykonanych szereg badań.

Ogłoszenia

Czytaj również

Weekend w Bukowcu

Mały Strażak dla jednostek OSP

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~jelonka75 10-04-2006 10:03
Pan Domejko mówi że "nie ma możliwości" ?? Możliwości się znajdą, bo znajdzie się ktoś kto wyczuje w tym bizness. Polak potrafi. Ta cała sytuacja wcale mnie nie dziwi. Młodzi będą się chwytać różnych sposobności aby "jakoś żyć". Co nam proponuje rząd ? Prace za marne 600 zł ? Jak za to zrobić opłaty, wyżywić dzieci i żyć ????

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"Piękna i bestia" w sobotni wieczór pod Ratuszem

Oddawali krew pamięci Kresowian

Promesy dla strażaków  

Maseczki dla szpitala

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
400
Tak
48%
Nie
39%
Nie wiem
13%