MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

„Neo–nówka” śmieszna jak zawsze

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 2 lutego 2010, 8:18
Aktualizacja: 8:19
Autor: rylit
Fot. rylit
Po powrocie do zdrowia Romana Żurka, założyciela kabaretu, wczoraj z tygodniowym opóźnieniem występ „Neo–Nówki” rozbawił wielbicieli grupy na dużej scenie Teatru im. Cypriana Kamila Norwida.

„Neo-Nówka”, kabaret z Wrocławia założony w 2000 roku przez grupę studentów, przez którego szeregi przewinęło się kilku artystów kabaretowych, obecnie występujący w składzie: Roman Żurek, Michał Gawliński i Radek Bielecki, dał wczoraj spóźniony „koncert” humoru i satyry w dwóch odsłonach za każdym razem zapełniając niemal widownię w TCKN.

Satyrycy znani są większości widzów ze swoich występów w telewizji, nagradzani wielokrotnie na konkursach i przeglądach kabaretowych, poruszający głównie tematy społeczne i polityczne. Zaistnieli na polskiej scenie kabaretowej dzięki skeczom o „moherowych beretach”. Do Jeleniej Góry kabaret przyjechał ze swoim nowym programem „Seks, Alkohol i Książki”, składającym się z kilku nowych skeczy. Komikom towarzyszy zespół muzyczny „Żarówki”. Aby widzowie nie zapomnieli o wcześniejszych dokonaniach kabaretu występ był przeplatany starszymi skeczami.

Już pierwszym swoim wejściem, z charakterystycznym swoim wyglądem Roman Żurek wprowadził widownię w doskonały nastrój, który trwał do końca występu. Zarówno widownia jak kabareciarze bawili się świetnie. Ci ostatni musieli nieraz powstrzymywać się przed wybuchem śmiechu aby móc kontynuować występ. Widzowie opuszczali salę teatru rozbawieni nie żałując sporej sumki wydanej na bilety.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kino plenerowe w Gryfowie Śląskim

Legendy Japonii – multimedialne widowisko  

Góry Kaczawskie w Muzeum Karkonoskim

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~milkiway 2-02-2010 9:54
Było z...biście, pozdrowienia dla Dobrawy .... ;-)
_Dag 2-02-2010 13:09
To oczywiste, że "śmieszna jak zawsze"! Oni zawsze są prześmieszni! I co ważne - zmęczeni po dwóch występach, ale do ludzi wyszli po występie :) A Dobrawa miażdży stawkę, chociaż niemieckie siatkarki też niczego sobie... P.S. Neo-Nówka, nie Neo-nówka. Drugie "N" też jest duuuuuże :)
~mmm 2-02-2010 14:12
czekamy na tą autostradę do Jeleniej Góry... z Jeżowa
~widzz 2-02-2010 18:27
Myślałem że znam ich wszystkie skecze ale sekretarka i mieszko to prawdziwe hity. Najlepszy kabaret w Polsce.
~producent 2-02-2010 18:50
Szwarka Sekretarka Wandzia była super, no i cała reszta ta stara i nowa - po prostu super. Żeby tylko ten pojedynczy (tylko do maja ) zryw kabaretowy nie był ostatni. Dużo zależy od władz miasta. Czy będą chcieli dać poparcie sztuce kabaretowej w mieście w którym tak mało się dzieje???Czy nam mieszkańcom nie należy się chociaż trochę uśmiechu na codzień. jakoś "kabaret made in ratusz" jakoś mnie nie cieszy a wygląda na to że po maju to już tylko taki kabaret nam zostanie - komików też juz znacie :)
~19 w jco Ani MRU MRU MASZ ZATEM PO BILETY 3-02-2010 19:34
i bedzie GItarrra

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kabaret Paka w starym, dobrym stylu

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Stalowe rumaki w Karpaczu

Rzeźby dla Kowar

Czytelniczka: drogo i brudno

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
892
Tak
36%
Nie
58%
Nie wiem
6%