MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Nędza na zabobrzańskim placu zabaw

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 5 czerwca 2008, 8:23
Aktualizacja: 9:14
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Zamiast równych boisk z nowym wyposażeniem, trawa po pachy, pordzewiałe bramki i zdezelowana rampa do jazdy na desce. Tak wygląda tzw. dołek przy ulicy Ogińskiego, największe miejsce rekreacji na osiedlu Zabobrze.

Teren to zmora tych mieszkańców największego osiedla w mieście, którzy marzą o placu zabaw z prawdziwego zdarzenia. Miejsce to należące do miasta jest ku temu idealne, ale tak zaniedbane, że marzenia zabobrzan o doprowadzeniu gruntów do porządku, są raczej nierealne.

– Boisko wygląda jak kretowisko. Pełno w nim dziur, a do tego trawa wysoka na metr – napisał do nas pan Krzysztof z ulicy Kolberga. Miejsce świetnie kamuflujące towarzystwo wielbicieli tanich nalewek, ale zupełnie nie nadające się do celów, w jakich zostało stworzone.

Kilka lat temu był tu rozgrywany turniej piłki podwórkowej. Wtedy koszono trawę, ale o remoncie płyty boiska nikt nie pomyślał. Podobnie o wymianie zardzewiałych bramek i innych elementów, które od początku założenia parku nie były odnawiane.

Czy zabobrzanie doczekają się prezentu na 900-lecie miasta w postaci „rewitalizacji” tego miejsca? Wątpić należy. Na ten cel nie przewidziano bowiem pieniędzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Na propsie! Dzisiaj i w niedzielę

Rok niespełnionych obietnic

Świętowali Złote Gody

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~w-jak 5-06-2008 8:50
- a ile to miało być boisk na euro? chyba 2012
~Ekolog 5-06-2008 9:06
To nie jest teren Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej,lecz teren miasta, a tu należy się już oswoić, że musi być zaniedbany.
~smolarek 5-06-2008 9:36
Fantastyczne plany budowy boisk w każdej gminie itp. Jest boisko na którym rośnie metrow trawa. Czy to jest problem na władz miasta, skosić trawę ?????? WSTYD
~Greg 5-06-2008 10:34
"Teren to zmora tych MIESZKAŃCÓW największego osiedla w mieście, którzy MARZĄ o placu zabaw z prawdziwego zdarzenia." - juz widzę tych emerytów na drabinkach :)
~hirsch 5-06-2008 11:05
wspolne miasto mialo jakies ambicje na reaktywacje placow zabaw na zabobrzu, ale oliwer (nie neuwill) ma teraz inne pomysly i ambicje...
~ 5-06-2008 11:05
heh a Jelenia niby to co?Nic tam nie ma, prócz markietów, to miasto sie nie rozwija, szkoda bo to fajne miasteczko i mam olbrzymi sentyment, ale mozna smiało powiedzieć, że to taki powolny samobój by miasteczko stało sie wioską ;( Co do Euro to sie odbędzie więcej optymizmu moi drodzy...
~ 5-06-2008 15:32
Guzik tam, jakby młodzież chciała to by zorganizowała kosiarkę spalinową i nim to zarosło to wykosić a bramki pomalować, wyrównać. O siatkach nie mówię bo wiadomo zaraz ktoś ukradnie. Tyle, że teraz małolaty to imprezki , picie i ćpanie po krzakach to jest ich nowy sport kto by tam w piłkę teraz grał...chyba tylko Ci którzy nie dali się zwariować, a takich to już praktycznie nie ma...
zloty666 5-06-2008 16:36
. . . a taka była ładna wioska indiańska 20 lat temu, podobnie również jak w dołku ul. Moniuszki-Trzcińskiego . . .
~boapl 5-06-2008 20:44
Pewnie czekaja az ktos da koperte i bedzie kolejny market.
~-/- 6-06-2008 12:00
A w Sobieszowie jest nawet fajny plac zabaw/choć ostatnio wymontowano karuzelę / ale cóż z tego jak chodzę z dzieckiem na plac zabaw to pełno w nim młodych młokosów ,którzy niszczą ślizgawki i huśtawki grają sobie w piłkę nożną i spróbuj im zwrócić uwagę same lecą nie cenzurowane słowa,a na ławeczkach siedzą sobie panowie popijający piwko .Tyle razy było zgłaszane straży miejskiej i co do godziny 12 to jeszcze nie raz przejadą ,ale później to już nikt ich nie uświadczy. I niby jest plac zabaw dla dzieci ,ale dzieci i ich opiekunowie nie mogą czuć się w nim bezpiecznie.
~ja 7-06-2008 20:01
do autora art. : jeśli nie znasz się, to nie pisz. Jak to może być rampa do jeżdżenia na desce, skoro jest na to za krótka. Oczywiscie jest ona do jazdy na rolkach.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

ODK do zameczku?

Nowe drogi w Janowicach Wielkich

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
876
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%