MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 lipca
im. Antoniego, Karoliny, Marii

Nawiozą ziemię pod łącznik na podstrefę

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 10 lipca 2013, 7:40
Aktualizacja: 7:44
Autor: Angela
Fot. Mea
Przekazano teren pod budowę łącznika ul. Spółdzielczej i Lubańskiej w Jeleniej Górze wykonawcy, który wygrał przetarg na to zadanie, czyli firmie POL– BUD z oddziałem w Pile. Na dniach rozpoczną się prace, w ramach których firma będzie musiała nawieźć około 25 tys. ton ziemi, by podnieść teren, na którym stanie droga. Koszt całej inwestycji to 8 mln 394 tys. zł.

Wykonawca musi rozpocząć prace w ciągu najbliższego miesiąca. W tym roku wykona większą część inwestycji, dokończenie zaplanowano na rok kolejny. Całość musi być gotowa do końca sierpnia 2014 roku.
Zadaniem wykonawcy jest budowa nowego odcinka ulicy o długości 1,35 km, stanowiącej przedłużenie ulicy Spółdzielczej od wysokości ul. Objazdowej do połączenia z ul. Lubańską w Jeleniej Górze.

- Dla właściwego funkcjonowania drogi trzeba również wykonać sieć kanalizacji deszczowej z wylotem do rzeki Kamienna i przejściem pod torami linii Jelenia Góra-Szklarska Poręba – wymienia Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. - Postawnie tam również sieć oświetlenia ulicznego ze słupową stacją transformatorową oraz zlikwidowana będzie napowietrzna sieć linii energetycznych. Poza drogą będzie tam więc pełne uzbrojenie terenu, które otworzy kolejne tereny przemysłowe w tzw. strefie ekonomicznej Jeleniej Góry. Przy drodze powstanie też trakt pieszo – rowerowy.

Zanim jednak rozpocznie się budowa tej ulicy, wykonawca musi podnieść teren przez nawiezienie około 25 tys. ton ziemi, bo jest tam wgłębienie i zimą droga byłaby zasypywana śniegiem nawiewanym z pól, a ponadto mogłaby być podmywana ciekami wodnymi – dodaje Jerzy Bigus.
Zadanie będzie dofinansowane z kasy unijnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

WORD Jelenia Góra podsumowuje I półrocze 2020

PZN na kręgielni

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~walecdrogowy 10-07-2013 9:26
Świetny pomysł ! Nie ma to jak budowanie drogi na 25 tys. tonach świeżo nawiezionej ziemi ! Całą ul. Wolności odcięto od rz.Kamiennej, bo poniemieckie instalacje burzowe były "be". Teraz "fachowiec" będzie budował odwodnienie z "wylotem" do tej rzeki.
Nοstradamus 10-07-2013 9:37
Nową tamę budują? Piękne rozlewiska będą od strony Goduszyna. Już mam nazwę piękną: POJEZIERZE GODUSZYŃSKIE! Panie Obłaza, niech Pan marinę projektuje, wstęgę Pan przetnie i fotel radnego GWARANTOWANY, bo przecież tylko na tym Panu zależy.
~łubudubutoja 10-07-2013 10:02
Nasyp mierzy się w metrach sześciennych!Co z rondem na 3ce z Lubańską ,może to razem powiązać!
rymcycymcy 10-07-2013 10:09
Aby poprawnie coś wybudować wystarczy wejść na Jelonkę i ...przeczytać cenne rady domorosłych specjalistów ! :) ...darmowa wiedza na miarę naszych skromnych możliwości :)
~/-/ 10-07-2013 14:35
Tylko błagamy niech nie wożą tej ziemi od ul. Wojewódzkiej przez ul. Objazdową. Bo obie ulice nie nadają się aby jeździły tak ciężkie auta.
mastema 10-07-2013 15:29
Taaaa zbudują łącznik, żeby inwestorzy mieli dogodniejsze warunki do prowadzenia działalności, tylko jak na razie poważnych inwestorów, ni widu, ni słychu. No chyba, że planują w tym miejscu postawić kolejną galerię ;) Ciekawi mnie też, czy ten łącznik będzie po wybudowaniu do poprawek, jak np. miejski stadion, czy w końcu w czasie kadencji Complexa, jedna jedyna rzecz nie będzie fuszerką.
~ 10-07-2013 19:38
Trudno domyslec sie sensu polaczenia pustego terenu Lubanskie z terenem przemyslowym. Przeciez jest swietny dojazd od K miarki p Celwiskoze. Czyzby kasa wywalona w nicosc nie mogla isc na remont Lomnickiej?
~oko 11-07-2013 10:41
ma sens byle nie bylo fuszery...
~tik tak 11-07-2013 21:25
do roboty panowie PILA-rze

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kajakiem do Bałtyku – dla karkonoskich domów dziecka

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Spotkali się z Beatą Kempą

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1417
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%