MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Nawałnica nas (nie)oszczędziła

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 30 lipca 2013, 11:50
Aktualizacja: 12:04
Autor: Angela
Podtopiony samochód na krajowej trójce w Piechowicach, podmyty parter domu w Barcinku oraz powalone drzewo, które zerwało linię energetyczną w Szklarskiej Porębie – to skutki wczorajszej (29.07) nawałnicy w Kotlinie Jeleniogórskiej. Ulewa o wiele więcej szkód zrobiła w innych regionach Dolnego Śląska.

Pierwszy sygnał o wodzie wdzierającej się do budynku mieszkalnego, strażacy odebrali przed godziną 22.00 od mieszkańców Barcinka. Ułożono tam worki z piaskiem na odcinku 15 metrów i udrożniono studzienki kanalizacyjne.

Kolejne zgłoszenie ratownicy odebrali z Piechowic, gdzie na krajowej trójce woda zebrała się w ogromną kałużę, na środku której utknął kierowca z opolskiego. Jego suzuki swift został zalany i zgasł. Po udrożnieniu studzienek strażacy odholowali pojazd na pobliski parking.

Do ostatniej z interwencji strażacy wyjeżdżali pół godziny przed północą. W Szklarskiej Porębie przy ul. Armii Ludowej spadła duża lipa, która złamała słup energetyczny i zerwała linię. Dlatego na miejscu poza strażą pożarną było również pogotowie energetyczne.

- W porównaniu do innych regionów Dolnego Śląska, nawałnica nas oszczędziła – mówi starszy kapitan Andrzej Ciosk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. – O wiele większe straty odnotowano w Leśnej, Olszynie lub Lubaniu – dodaje strażak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Staranował samochody

Będzie jaśniej przy ulicy Hofmana

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~bmg 30-07-2013 12:23
Pewnie gościu wjechał w tą kałuże "delikatnie" 80/h.eech jak ja lubię takich zawodników którzy walą na pełnym gazie w glęboką wodę a potem zdziwko że w nagrzanym silniku posypał się katalizator,poszła głowica albo zalały się przewody.
~A/A 30-07-2013 15:53
Najwyzszy czas poskracać drzewa w miescie, ale nie wycinać. Poprostu nie były sadzone na nasze czasy. Natomiast wycina się dekoracyjne krzewy np. : dziki bez, jarzębiny itp. Przecież to lepsze niż zaniedbane trawniki. Brak własciwej profesjonalnej mysli w tym względzie.
~LUCY 30-07-2013 17:11
....ul.Armii Ludowej??? Z tego co wiem takie nazwy ulic jeszcze funkcjonują w najgorszych wypierdkowach tego kraju. Wdac Szklarska Por. sie do nich zalicza!!! A to dopiero zascianek!!!
~K.K 30-07-2013 17:40
Szklarska Poręba to nie Lipa tylko Buk . Zostały podcięte korzenie podczas budowy wodociągu i piękne drzewo padło , a naprawdę kawał fajnego drzewa, szkoda :(
~oooo 30-07-2013 21:28
studzienki trzeba udrożniać dopiero podczas ulewy? Wcześniej nie ma nikt obowiązku o to zadbać? szkoda słów..
~Yacek 30-07-2013 21:45
Po co miasto czy gmina ma płacić za należyte utrzymanie ka...lizy ..... spadnie deszcz, ten co go podlewa zlokalizuje gdzie to jest a straż przyjedzie i udrożni za friko. Kasa w kieszeni zostaje i studzienka udrożniona - MADE IN POLAND. Angela ma co opisywać, ludzie mają co komentować i wszystko gra.
rymcycymcy 31-07-2013 0:17
"...Został zalany i zgasł" ! :) ...też tak miałem, ...a do tego maseczka z sałatki warzywnej w majonezie ! :)
~65g 31-07-2013 7:38
Olszyna i Leśna zalane, cała Polska o tym mówi, a u was tylko tyle, że samochód zgasł w Piechowicach?
~sfargsdbdf 31-07-2013 8:42
jakieś zdjęcia????????????????????????? bo angeli, to ja tak na słowo nie wierzę. Lubi czasami ubarwiać swoje opowieści.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Po akcji "Trzeźwy poranek"

Auto wypadło z drogi

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Stalowe rumaki w Karpaczu

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
131
Tak
40%
Nie
52%
Nie wiem
8%