MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Nawa pod chmurką

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 9 października 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 9 października 2007, 14:15
Autor: AGA
Fot. AGA
Trwa remont dachu kościoła św. Erazma i Pankracego.

Potężna sylweta średniowiecznej świątyni wita mieszkańców i turystów, którzy wjeżdżają od północy, niekompletnym wyglądem. Połowa ogromnego dachu pozbawiona jest dachówek. To skutek prowadzonych prac konserwacyjnych, na które parafia w sumie dostała 650 tysięcy złotych wsparcia od różnych instytucji.

Świątynia nie była od lat remontowana, a stan dachu pozostawiał wiele do życzenia. Najstarszemu jeleniogórskiemu zabytkowi groziło zawilgocenie grubych murów. Wymiana dachówek była pilnie potrzebna.

Stało się to możliwe dzięki 250 tysiącom złotych, które na ten cel przeznaczyli radni wojewódzcy wiosną tego roku. Później dołożyło się do tego Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wspierając inwestycję dotacją w wysokości 300 tysięcy. Pieniądze wpłynęły także z urzędu miasta oraz od Fundacji Polska Miedź.
Nie zabrakło także datków parafian.

Remont dachu powinien zakończyć się jeszcze przed nadejściem zimy. Część robót już wykonano. Teraz jest wymieniana dachówka nad nawą główną i ołtarzem głównym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czyżby Andrzej Duda?

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Bezpieczne place zabaw

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~JG 9-10-2007 17:13
Gratulacje dla Ks. Dziekana Bogdana Żygadło, że podjął się tego trudnego zadania. Powodzenia! Kościół będzie piękny z wyremontowanym dachem!
~czepiacz 9-10-2007 19:36
Najstarszemu jeleniogórskiemu zabytkowi ?
~jeleniogórzanka 9-10-2007 19:47
Powodzenia i więcej takich inicjatyw!
~diabełek 9-10-2007 19:49
Także , gratuluje Ks.Bogdanowi – zpewnością , będzie ładniej wygładał ,dach – tej , ogromnej i jakże przepiękniej świątynii. Może , także inny kapłani –wezmą , przykład z ks.Bogdana....nie,chodzi mi tutaj o remonty kościołów .Lecz, o osoby niepełnosprawne – mało jest takich kapłanów jak ks.Bogdan–którzy,by się zajeli właśnie takimi osobami.Podam swój przykład:Mieszkam na Zabobrzu , jestem osobą niepełnosprawną ,ot 5 lat poszukuje "jakiegoś"zajęcia.I chodz ,mam w parafii –też , duszpasterza właśnie od osób niepełnosprawnych.Chodz , wielokrotnie zwracałam się do KS.JASTRZĘBSKIEGO o pomoc.Zawsze ,mnie odsyłał z kwitkiem !Osoby niepełnosprawne – przecież , są takimi samymi ludzmi jak każdy.Dzisiaj , nawet kapłanowi się niewierzy –bo , każdy z Nich dba tylko o swoje!I potem , się dziwią – że coraz mniej ludzi chodzi do kościoła ,ja wcale się tym ludzią nie dziwię.Pozdrawiam
~Łowca byków 9-10-2007 22:23
"Potężna sylweta średniowiecznej świątyni wita mieszkańców i turystów, którzy wjeżdżają od północy, niekompletnym wyglądem." Hmmmmm – tyle razy wjeżdżam do Jelonki od północy, ale nigdy niekompletnym wyglądem.
~polonista 10-10-2007 0:35
do łowcy byków: chyba nie widzisz, że to zdanie wtrącone jest... tym razem Ci się nie udało złowić byczka, pozdro
~Łowco do dzieła! 10-10-2007 10:38
Do łowcy byków: czekam na poprawny, długi niesztampowy, ciekawy tekst od łowcy. Łatwiej jest wybrzydzać, trudniej coś ciekawego napisać. Postawa marudy drogi łowco jest do czasu atrakcyjna dla samego łowcy. Potem może tylko denerwować
~Łowca byków 10-10-2007 23:51
Skoro pisanie to AGI fach Nie można pisać, pisać, klik i ciach, Bo to obciach jest niestety Pus...ć byczki do gazety. Skoro na tym forum uczestniczę Z tekstem takim się nie pierniczę. Tutaj czynność moja prosta, Czytać teksty pisać posta. Mam ogromną więc nadzieję, Iż na "muuuu" się już więcej nie nadzieję. :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Konkurs dla seniorów

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Szansa na remont "zameczku"

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Polacy wybierają prezydenta (aktualizacja)

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
470
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%