MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Nauczyciele z wizytą w ramach „Erasmusa+”

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 28 października 2017, 7:01
Autor: WAC
Fot. WAC
W Kotlinie Jeleniogórskiej przebywa grupa nauczycieli z partnerskiego miasta Jeleniej Góry włoskiej Cervi oraz łotewskiego Daugavpils. Pobyt pedagogów pod Karkonoszami, których gości Szkoła Podstawowa nr 10, odbywa się w ramach unijnego programu „Erasmus +”.

Inicjatorami nawiązania współpracy pomiędzy szkołami są Włosi. To oni w ramach swojej edycji programu „Erasmus +” szukali kontaktu z którąś ze szkół w Jeleniej Górze. Z kilku podstawówek, które odpowiedziały na ofertę placówka oświatowa z Cervi wybrała Szkołę Podstawową nr 10. Szkoła z Półwyspu Apenińskiego do partnerstwa zaprosiła też Łotyszy z Daugavpils.

- Myślę, że przy tym wyborze Włosi brali pod uwagę specyfikę środowiska, w jakim funkcjonujemy - mówi koordynatorka współpracy ze strony polskiej Justyna Strączek. - Mamy wprawdzie u siebie uczniów z willowej dzielnicy Czarne lecz także z budynków socjalnych, gdzie występują specyficzne problemy wychowawcze. Pragnę dodać, że temat przewodni współpracy brzmi „Niepowodzenia edukacyjne: innowacyjne strategie i narzędzia” – opowiada.

Główny nacisk projektu położony jest na edukację włączającą, która w tym roku szkolnym jest jednym z priorytetów wyznaczonych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Oprócz działań związanych z projektem goście poznają specyfikę polskiej szkoły obserwując zajęcia w „Dziesiątce”.

Poza tym w programie pięciodniowego pobytu Włochów i Łotyszy pod Karkonoszami zaplanowano spotkanie z władzami Jeleniej Góry, krótki spacer po mieście, zwiedzanie Doliny Pałaców i Ogrodów oraz wizytę w Muzeum Karkonoskim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Trwa budowa punktu widokowego

Radosna edukacja w przedszkolach

Pożegnanie starszaków

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Rodzic 29-10-2017 2:22
SP 10 może nauczyć nauczycieli z innych państw, jak źle uczyć, jak zadawać dzieciom tyle prac domowych, ze nie mają czasu na nic innego. Nie mają czasu na normalne dzieciństwo, nie mają czasu dla rodziny i rodzeństwa.
~Jkl 29-10-2017 3:18
Zapisz do SzP 11 tam jest luz hahaha
~Ciekawy 29-10-2017 14:28
Czy ktoś was w tej szkole trzyma siłą? Przenosić się do tej jedynej w swoim rodzaju warszawskiej szkoły bez zadań domowych. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Mobilizacja przed II turą

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Ciekawa inicjatywa rodziców z SP8  

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2204
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%