MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Nauczyciele z Turcji szkolą się w Jeleniej Górze

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 6 kwietnia 2017, 7:36
Aktualizacja: Piątek, 7 kwietnia 2017, 7:43
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Użyczone
Nauczyciele z tureckiego miasta Konya uczestniczą w tygodniowych warsztatach w Jeleniej Górze, gdzie poznają metody kształcenia osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W trakcie wizyty szkolą się w Prywatnym Centrum Kształcenia Kadr, byli także w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych.

Do Jeleniej Góry przybyło 6 nauczycieli oraz dyrektor tureckiej szkoły. - Wybrali naszą placówkę, ponieważ jesteśmy modelem postępowania w tzw. trudnych przypadkach, czyli z dziećmi, które mają specjalne potrzeby edukacyjne. Są to dzieci z dysleksją, dysgrafią, ale również trudniejsze przypadki jak zespół aspergera czy autyzm – powiedziała Andżelika Fabijańska z III LO w Jeleniej Górze, w którym uczy się na co dzień ok. 60 takich osób (na 300).

Szczególnie liceum ogólnokształcące – to miejsce, gdzie następuje włączanie uczniów z niepełnosprawnościami do klas otwartych. To ważny element dobrej praktyki, który można pokazać – powiedziała Jolanta Ratyńska z Centrum Doskonalenia Nauczycieli PCKK.

Zajęcia prowadzone były w języku angielskim, polegały na wykładach oraz pracy w grupach. Ponadto goście obserwowali lekcję języka angielskiego, która odbywała się z nauczycielem wspomagającym, więc było to dla nich cenne doświadczenie. Nauczyciele z Turcji wybiorą się również do Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych. - Dzieci w Polsce i w Turcji mają podobne problemy, natomiast metody pracy mogą się różnić. Taka wymiana doświadczeń ma duże znaczenie, my też się dowiadujemy jak to u nich działa – dodała Jolanta Ratyńska z Prywatnego Centrum Kształcenia Kadr.

- Wizyta tutaj jest dla nas dobrą okazją do wymiany doświadczeń, treningu i wprowadzenia w życie podobnych technik i metod w nauczaniu naszych uczniów ze specjalnymi potrzebami – powiedział Şaban Dalgiç, dyrektor szkoły Fatih Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kolejne komputery dla rodzin zastępczych

Alarmy bombowe

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Komentarze (9) Dodaj komentarz

rymcycymcy 6-04-2017 12:21
Typowy polski użytkownik internetu wyobraża sobie muzułmańską kobietę jako zwały czarnych tkanin z których wystają tylko ...czarne oczy ! :) ...pod hidżabem bez wątpienia pas z dynamitem ...a spaghetti wkłada sobie do ust rękawem ! :) ...a tutaj ...niespodzianka ! roześmiana młoda laska w zachęcającym różu ;) ...ojoj, to może być przyczyną niedowierzania i jeszcze większego stracha przed nieznanym ! :)
~` 6-04-2017 13:39
Rymcymcymcy zostanie w nastepnym zyciu zona arbaskiego ksiecia. 20 kijow rano i wieczorem go troche otrzezwi z milosci do orientu.
rymcycymcy 6-04-2017 13:58
13:39 | ~` | ...Kolego o falistym imieniu ! ...wyjaśniam, że wędrówka dusz zwana reinkarnacją to z ...zupełnie innej legendy i nieco innego końca świata ;)
~do rymcycymcy 6-04-2017 16:17
Co nie zmienia faktu, że falisty ma rację.
~do 12:21 6-04-2017 17:22
w firanki się zaplątała, a ty się nabijasz
~ 6-04-2017 17:27
właśnie po co im te firnaki nie może zaprezentować swojej urody bez tej firanki i w jakiejś mini ?
~ 6-04-2017 18:39
Rymcycymcy Twoje komentarze to jedyne na tym portalu , ktore czyta sie z przyjemnoscia.Inteligente i blyskotliwe czego o pozostalych powiedziec nie mozna :-))).
~ 6-04-2017 21:07
Łby kiedyś wam poobcinaja
~Ob.Ywatel 7-04-2017 0:29
Nauczyciele... Warsztaty... Pozakrywane, w kominiarkach... A potem MYK MYK i już mamy przyczółek uchodźców, z komórką terrorystyczną. A że mnożą się jak królikli, niedługo będzie ich jak królików.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ulica Krakowska gotowa

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Rodziców

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego w KPSW  

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Senator zachęca do głosowania na maszty

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
187
Tak
39%
Nie
51%
Nie wiem
10%