MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 18 września
im. Ireny, Józefa, Stanisława

Nauczyciele muzyki jadą do Lipska po doświadczenia

Wiadomości: Region
Czwartek, 26 czerwca 2014, 8:53
Aktualizacja: 8:57
Autor: Muz
Fot. Archiwum Szkoły
30 nauczycieli i konsultantów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. J. Garści w Jeleniej Górze wyjedzie do Lipska, by zdobywać nowe doświadczenia w szkoleniu uzdolnionej muzycznie młodzieży w ramach projektu p.t. „Niemiecki system kształcenia muzyków – twórczość J.S. Bacha i R. Schumanna”.

Lipsk jest dla projektów muzycznych wyjątkowym miejscem. Jego historia powiązana jest z wielkimi nazwiskami: J.S. Bach, R. Schumann, F. M. Mendelssohn-Bartholdy, G.Ph. Telemann...

Przewidywane rezultaty udziału w projekcie to: zdobycie wiedzy o systemie kształcenia muzyków w Niemczech i przygotowanie do funkcjonowania na europejskim rynku pracy, nabycie kompetencji międzykulturowych i nawiązanie partnerskiego dialogu z niemieckimi nauczycielami muzyki, nabywanie praktycznej umiejętności porozumiewania się w języku niemieckim branżowym i dnia codziennego.

W związku z tym planowane są szeroko rozumiane spotkania i konsultacje z nauczycielami niemieckich szkół muzycznych: Wyższej Szkoły Muzycznej i Teatralnej im. Feliksa Mendelssohna - Barttholdy’ego, Szkoły Muzycznej im. J.S. Bacha, Laboratorium Dźwięku Uniwersytetu Lipskiego, Gimnazjum im. Roberta Schumanna.
Organizatorem wyjazdu, zaplanowanego w dniach od 29 czerwca do 6 lipca, jest Państwowa Szkoła Muzyczna im. J. Garści w Jeleniej Górze, a partnerem przyjmującym Dom Europejski w Lipsku.

Projekt jest realizowany ze środków finansowych uzyskanych z Komisji Europejskiej w ramach Programu „Uczenie się przez całe życie”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nowe zasady w szkołach

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Dyskutowali w KPSW o zawodach medycznych

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~no tak 26-06-2014 12:36
Ludzie uważajcie na panią Domach... w tej szkole. Szkoda dzieciaków
~ 26-06-2014 19:04
uuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!! zaś Schnapps-Bad, drzewiej stamtąd JelTeatrum wracało
~ing 26-06-2014 21:36
Az tak dobrze znasz Panią Domach... ze ją oceniasz? Zapewne gówno o niej wiesz i jest świetnym nauczycielem.
~ing 26-06-2014 21:40
Az tak dobrze znasz Panią Domach... ze ją oceniasz? Zapewne g... o niej wiesz i jest świetnym nauczycielem.
~bbggf 26-06-2014 23:18
Do ing. HA HA to chyba sama pani Domach... się odezwała. Straszna baba- zmora dla biednych dzieci - szczególnie z 1-3. Nigdy nie mówi do nich proszę tylko CZEGO itd . itd. Jak sobie życzysz mogę ci napisać nie jedno. Daje prywatnie lekcje swoim uczniom..... itd
~xyz 27-06-2014 16:34
a moje corki chodza do tej szkoły i bardzo sobie chwala :) pewnie, ze sa lepsi i gorsi nauczyciele ale atmosfera w szkole jest przyjazna dzieciakom i wiele dobrego można z niej wynieść.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Kruszwicka na finiszu  

Nowa rektor, nowe plany  

XXI Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Wandale kontra naukowcy

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
590
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%