MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Naturalnie... przy Leśnej

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 26 maja 2018, 10:52
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 maja 2018, 6:19
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Zespół Szkół Przyrodniczo–Usługowych i Bursy Szkolnej w Jeleniej Górze otworzył wczoraj (25.05) swoje progi dla wszystkich chętnych, szczególnie dla potencjalnych uczniów i ich rodziców. Placówka znajdująca się przy ul. Leśnej pokazała wszystko, co ma najlepsze, a więc było naturalnie!

O tym, że do szkoły kształcącej m.in. w kierunkach weterynarz czy leśnik trafiają przede wszystkim ludzie wrażliwi na zwierzęta i przyrodę, jeleniogórzanie mogli się przekonać wielokrotnie. W piątek podobną okazję miała młodzież z naszego miasta i okolic, która szuka dla siebie właściwej szkoły średniej. W placówce przy ul. Leśnej można zdobyć wiedzę na kierunkach: technik weterynarii, żywienia i usług gastronomicznych, leśnik, architektury krajobrazu, geodeta oraz nowość – technik papiernik.

W trakcie imprezy pod hasłem „Wielkie grillowanie” można było skosztować wielu pyszności – zarówno dla mięsożerców, jak i wegan oraz wegetarian. Nie mogło też zabraknąć kontaktu z żywymi zwierzętami. Były konie, króliki, kury, lama i inne.

Obecni uczniowie szkoły chętnie oprowadzali gimnazjalistów po salach lekcyjnych i korytarzach, opowiadając o zaletach miejsca ich kształcenia. - Gdy przyszłam tu na dzień otwarty stwierdziłam, że ta szkoła jest stworzona dla mnie i nie żałuję – wspomina Natalia Barszczewska, uczennica ZSPUiBS. Wśród przybyłych gości również wrażenia były pozytywne. - Chciałam zobaczyć jakie tu są kierunki i czy ta szkoła nadaje się, żeby przyjąć sportowców. Naprawdę jest dobrze przystosowana dla takich osób jak my – ze szkoły sportowej – oceniła Patrycja Karaś z klasy gimnazjalnej Szkoły Podstawowej Nr 15 w Sobieszowie, która deklaruje, że wybierze klasę weterynaryjną, bo lubi pomagać i kocha zwierzęta.

Nauczyciele przygotowali dla gości zadania do wykonania, co było nagradzane „ocenami na start”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Żerom z Politechniką

Na Szwedzkie Skały wysiłkiem (nie)małym

Wielki Rajd Chrobrego

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~bed 26-05-2018 12:09
miejsce i atmosfera super,ale...czy ktoś pomyślał o lamie która stała ileś godzin w stresie, przywiązana sznurkiem do płotu? Szóstka za imprezę a wielki minus za brak empatii dla zwierząt
~ 26-05-2018 13:16
do: ~bed (12:09)
Lama miała dostęp do wody,siana oraz trawy poza tym nie stała cały czas przwiązana tylko chodziła po terenie szkoły z opiekunami. Proszę obejrzeć zdjęcia :)
~Zubi 26-05-2018 13:44
do: ~bed (12:09)
Gdzieś tą lamę przywiązaną i zestresowaną widział bo byłem tam niemal do końca i widziałem,że leżała na trawie trzymana przez jednego z uczniów i z zaciekawieniem i spokojem przyglądał się każdemu co obok niej przechodził. Super szkoła,widzimy się we wrześniu w technikum leśnym
~. 26-05-2018 13:41
zwierzęta miały dobre warunki, uczniowie otoczyli je najlepszą opieką
~~w 26-05-2018 19:29
Super szkoła super ludzie , fajna atmosfera , pyszne przekąski robione w kuchni :) pozdrawiam serdecznie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wreszcie wakacje!

Zwycięzcy Ligi Robotów

Otwarte progi Norwida

Kontrowersyjne nagranie nauczyciela

Hojny festyn

Sonda

Czy reklamy przy drogach i ulicach dekoncentrują kierowców?

Oddanych
głosów
1040
Tak
78%
Nie
18%
Nie mam zdania
4%