Sobota, 20 października 2007, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 20 października 2007, 23:42
Autor: Łukasz Stawski
Koszykarki AZS KK przegrywają u siebie z Cukierkami

W meczu II kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Kobiet AZS Kolegium Karkonoskie Jelenia Góra uległ na własnym parkiecie Cukierkom Odrze Brzeg 53:72.

Początek spotkania dla jeleniogórzanek był wielce obiecujący. W pierwszej kwarcie grające na wysokim procencie skuteczności podopieczne trenera Eugeniusza Sroki dzięki celnym rzutom Agnieszki Kret i N. Małaszewskiej wyszły na kilku punktowe prowadzenie, które utrzymały do końca tej części gry i po 10 min. wygrywały 19:16. Pierwsze minuty II odsłony to nadal przewaga jeleniogórzanek. Po rzucie Doroty Wójcik w 16 min. KK wygrywało nawet 31:23. Początkiem kłopotów AZS stało się zejście z parkietu po trzecim faulu N. Małaszewskiej. Pozbawione swojej liderki jeleniogórzanki ostatnie minuty przed przerwą przegrały 0:9 i po 20 min. goście prowadzili 31:32.

W III i IV kwarcie obraz gry uległ diametralnej zmianie. Akademiczki zatraciły skuteczność z przed przerwy, zaś w barwach Cukierków rozegrała się Amerykanka Joei Clyburn (w całym meczu zdobyła 23 punkty, która zwłaszcza w strefie pod koszowej była nie do zatrzymania. Jedynie N. Małaszewska próbowała samotnie toczyć bój z drużyną z Brzegu, jej wysiłki wobec braku wsparcia koleżanek były jednak z góry skazane na niepowodzenie. Po 30 min. brzeżanki prowadziły już 50:43. W ostatnich 10 min. goście wyraźnie przycisnęli w defensywie i w szybkim tempie powiększyli swoją przewagę. Zwłaszcza w ostatnich fragmentach gry Cukierki całkowicie zdominowały przebieg rywalizacji i mecz zakończył się ich wygraną 72: 53

Wyniki innych spotkań: Lotos Gdynia - SMS Łomianki 93:40, MUKS Poznań - CCC Polkowice 71:81, ROW Rybnik - ŁKS Łódź 54:52, Wisła Kraków - AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 80:61, Duda Leszno - AZS Poznań - mecz w niedzielę

AZS Kolegium Karkonoskie Jelenia Góra - Cukierki Odra Brzeg 53:72 (19:16, 12:16, 12:18, 10:22)
AZS KK: Małaszewska 22, Kret 12, Wójcik 8, Balsam 7, Arodź 4, Sawicka, Dłutowska, Andrzejczak.

Wypadek przy baniakach

Mistrzowska "Jedenastka"

Radni KO przeciw kupcom?

Komentarze (23) Dodaj komentarz

~widz 21-10-2007 1:51
Szkoda bo ten mecz można było spokojnie wygrać, ale cóż miejmy nadzieję że w Łomiankach dziewczyny pokażą że mogą wygrywać! P.s cieszy postawa chłopaków z klubu kibica w trakcie meczu, widać że są z drużyną na dobre i złe :) Oby tak dalej! Pozdrawiam
~szczypiornista 21-10-2007 8:52
heh proponuje się przeniesc na piłkę ręczną a konkretnie na mecze MKS Finepharm Carlos Jelenia Góra – wyda mi sie że to bardziej rozwojowy sport w Jeleniej. :D Szczerze mówiąc wiążemy z przyszłym zespołem duze nadzieje :]
~zatroskany o przyszlosc polski 21-10-2007 9:40
Panowie z jelonki. Wbrew temu, co wam się wydaje, ta drużyna nie składa się w 50 procentach z Małaszewskiej i dodatków, więc może na przyszłość nie raczcie nas taką galerią zdjęć, w której na połowie fotek jest ta mało skuteczna gwiazdka... Gdzie zdjęcia trenera, kibiców?
~AWF 21-10-2007 10:20
Oglądając to słabe widowisko upewniłem się że gra N.Małaszewskiej jest wręcz szkodliwa dla całego zespołu AZS. 1/.Dziewczyna jest indywidualistką rzucającą około 80–85% wszystkich rzutów zespołu przy bardzo niskim poziomie skuteczności, 2/.olbrzymia ilość strat własnych będących efektem bezmyślnego kozłowania w strefę podkoszową o jak się kończą kroki to.....??? 3/.swoim zachowaniem (aktoreczka)zniechęca partnerki do walki bez piłki o pozycje i wręcz do większego angażowania się w grę. Czyżby trener mający określone doświadczenie nie dostrzegał tych ewidentnych elementów i ich szkodliwości dla całego zespołu? Dobre wrażenie natomiast w tym meczu pozostawiły swoją grą Kret,Balsam ,Arodz.
~obserwator 21-10-2007 11:10
tragedia po co bylo startowac w FGE?mimo braku zgrania i tak Cukierki pokazaly gdzie jest miejsce kk. ciezko bedzie jakis mecz wygrac z taka gra nawet z Łomiankami.Oprocz Małaszewskiej to zero zaangazowania w gre jedynie ona potrafi troche zespol poderwac. Wójcik to nawet jak pilke zbierze to zaraz jej z rąk wypada.porazka...
~Kibic 21-10-2007 11:16
Wczorajsza postawa "wspaniałej" Natali, mistrzyni cyrkowych wejść i upadków oraz gry w pojedynke,oraz "niezłą" postawe statystki boiskowej Pani Wójcik która nie potrafi sie ruszać bo sie chyba boi. Panie trenerze na Pana miejscu zakazał bym jej uprawiania sportu albo kazał przytyć z 15 kg. Ogólnie widowisko na niskim poziomie widowiskowym. Brawo dla grupy klubu kibica widac ze bardzo sie starają aby pomóc dziewczynom
~gall anonim 21-10-2007 12:14
co to za fotograf zakochany w Małaszewskiej. sa jeszcze inne zawodniczki
~Methoes 21-10-2007 13:17
szkoda pieniędzy na FGE...Sudety walczą o pierwszą lige,zbierają się kibice,zaczyna robić się nareszcie dobra atmosfera na meczach,a pieniądze poszły na AZS,który skazany jest na spadek... Apeluje więc – więcej pieniędzy w coś perspektywicznego!
~Ell 21-10-2007 13:52
SZANUJMY AZS! AZS OD TEGO JEST_/ mecz był spoko.. ale szkoda ze przegrana.. KLUB KIBICA RLZ :D:D:D
~Ell 21-10-2007 13:57
SZANUJMY AZS! AZS OD TEGO JEST_/ mecz był spoko.. ale szkoda, że przegrana.. KLUB KIBICA RLZ :D:D:D
~emo 21-10-2007 17:52
dziewczyny do drugiej kwarty graly przyzwoicie i to im nalezy przyznac, gratulacje za wole walki!! grajac 6 zawodniczkami nie wygra sie meczu. i tak do trenera: wyrzywanie sie na swoich zawodniczkach nic nie da i nie poprawi ich gry,wiec lepiej niech trener znajdzie lepszy sposob motywacji dla nich. jeszcze raz brawo za wole walki!!
~kibic 21-10-2007 18:08
Małaszewska na pierwszym zdjęciu pokazuje że AZS to ZERO!! szkoda kasy na nie!! lepiej by było gdyby nie przystępowały do tych rozgrywek więcej kasy poszłoby na Sudety które walczą o SPORTOWY awans do wyższej ligi a nie tak jak AZS dzika karta:/
~Ja 21-10-2007 18:16
Czy ta Małaszewska z tego powodu że dobrze zagrała jest na prawie na każdym zdjęciu ludzie!!! Oan tylko szkodzi temu zespołowi!!!!!Inne dziewczyny też zagrały fajnie!! A wy ludzie dajcie im szansę a nie od razu gadacie żeby zabrać im te pieniądze aha i jeszcze jedno do Pani Małaszewskiej: Pani tylko psuję grę AZS–u!!!!!!!!
~kibic 2 21-10-2007 20:40
Dolaczam sie z uwagami AWF,wystarczylo popatrzec na gre w I.II kwartach ,kiedy azs gral w miare zespolowo bez niesamowitej dominacji Natalii i gra jakos wychodzila,niesamowitym bledem lawki trenerskiej bylo nie wpuszczenie Malaszewskiej do rozgrywania pod koniec II kwarty ,lub zamiana rozgrywajacej Arodz na Dlutowska,kiedy zespol brzeski gral na calym.Nie jest tak zle z tym zespolem jak pisze tu kilku zawsze wiecznie niezadowolonych.Zespol jest mlody ,polski i perspektywiczny o ile trenerzy zauwaza koniecznosc madrego utemperowania miss Malaszewskiej
~otof 21-10-2007 22:23
Proszę podać nazwisko fotografa, jego adres i telefon. Ja także chciałabym pozować.
~Yogi 22-10-2007 0:55
Niestety w kosza gra zespół a nie gwiazdy, w zeszłym sezonie trenerzy również pozwlali pani Małaszewskiej na indywidualne popisy, czasami przynosiło to drobne korzyści , ale generalnie taka gra to same straty . reszta dziewczyn czuje sie statystkami i wlaściwie d biernie uczestniczy w walce. Nie ma amerykanek , kasy niewiele , ale jezeli zniszcy sie wolę walki u niezłych zawodniczek(Arodz , Dłutowska, Kret) to naprawdę nie ma czego szukać w ekstraklasie. Niestety ci sami trenerzy , te same błędy. Panowie nie szukajcie wśród osób krytykujących wrogów , tylko zastanówcie się nad tym co piszą
~ktoś 22-10-2007 11:09
śledzę z uwagą rozwój naszej kolejnej gwiazdy – małgośki myćki, która zmieniła klub aby sie rozwijać. i co? na parkiecie tym razem spędziła 3,50 minuty i zanotowała 1 (słownie: jeden) FAUL. BUHHHAAHHAA. ręce opadają na taki rozwój.
~do ktosia 22-10-2007 12:24
Widac zazdrość nie daje Ci żyć , albo potrzebujesz dowartościowania , albo porady specjalisty,
~jojo 22-10-2007 18:33
Zgadza sie – p. Małaszewska jest koszmarna z tym kozłowaniem prawą ręką, ale jak to sie mowi:"z braku laku, dobry kit" Te jej krzyki i ordynarne zachowanie mnie dołują /coż wychowanie wyniosła z domu/, ale może w końcu wróci Magda Gawrońska i ją zastąpi.
~... 22-10-2007 18:41
Czy wy nie rozumiecie ze taka jest taktyka zespolu? Trener dal Natalii wolna reke, jak czuje sie na silach stara sie rzucac (nie zawsze wszystko wpada). W poprzednim sezonie podawala kolezankom, to co 2 akcje byl blad 24 sekund. W sobote po 3 faulu jakos jak jej nie bylo na parkiecie, to od razu sie posypalo w 2 strone (to tez pewnie jej wina co?) – troche mniej zlosliwosci, a wiecej obiektywizmu.
~KROTKA OPINIA 22-10-2007 21:15