MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 6 sierpnia
im. Jakuba, Sławy

Nasze szczypiornistki pokonają liderki z Lublina?

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 11 grudnia 2008, 20:20
Aktualizacja: Sobota, 13 grudnia 2008, 0:40
Autor: JEN
Czy nasze zawodniczki utrą nosa liderkom z Lublina?
Fot. archiwum Jelonka
W sobotę (13 grudnia) o godz. 17.30 w hali przy ul. Złotniczej 12 nasze dziewczyny po raz kolejny powalczą z wielokrotnymi mistrzyniami kraju w piłce ręcznej – SPR Asseco BS Lublin. Zespołem, który do tej pory nie przegrał meczu.

Lublinianki w ostatniej kolejce pokonały u siebie 29:26 wicelidera – Zagłębie Lubin i był to dla gospodyń bardzo ciężki pojedynek. Nie było im łatwo pokonać zdeterminowane naq zwycięstwo rywalki, bo nie zagrały kontuzjowane: Agnieszka Tyda, Małgorzata Rola i Jolanta Pierzchała oraz odpoczywająca po zabiegu wycięcia migdałka Kamila Skrzyniarz i spodziewająca się dziecka – Katarzyna Duran.

Lubinianki wystąpiły w pełnym składzie i lepiej rozpoczęły to spotkanie, prowadząc do przerwy trzema bramkami (12:9). Po przerwie, głównie dzięki wielkiemu doświadczeniu Moniki Marzec, Sabiny Włodek i Kristiny Repelewskiej lublinianki wyszły na prowadzenie. Drużyna gości nie potrafiła sforsować obrony gospodyń, popełniała także mnóstwo prostych błędów, przegrywając w efekcie trzema bramkami.

Nie wiadomo w jakim składzie wystąpią w Jeleniej Górze lublinianki, ale to bardzo waleczne dziewczyny, które nawet w okrojonym składzie potrafią walczyć o zwycięstwo do ostatnich sekund meczu. Czołowa liderka zespołu w ostatnim meczu dała z siebie wszystko do tego stopnia, że w czasie spotkania łapały ją skurcze. Jej koleżanki też się nie oszczędzały.

W meczu z Zagłębiem Lubin punktowały: Sabina Włodek 8, Kristina Repelewska 5, Izabela Puchacz i Dorota Malczewska po 4, Małgorzata Majerek i Monika Marzec po 3, Katarzyna Wojdat i Aukse Rukaite po 1.

Sztab szkoleniowy jeleniogórskiej drużyny i zawodniczki Carlos Astol szykują się specjalnie na to spotkanie, bo co prawda nie szło im najlepiej na początku sezonu, ale teraz jest coraz lepiej. Dodatkowym bodźcem do zaprezentowania wszystkich walorów zespołu gospodyń jest walka o zwycięstwo z wyżej notowanymi zawodniczkami Lublina, która traktują zawsze jak własną „małą wojnę”, tym bardziej że rywalki szkoli były trener jeleniogórzanek Edward Jankowski.

Na pewno warto udać się na ten mecz i pomóc naszym dziewczynom w odniesieniu kolejnego zwycięstwa w tym sezonie, które byłoby sensacją kolejki.
Wstęp wolny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Budowa łącznika rozpoczęta

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Śmierć na żwirowni

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ja 11-12-2008 21:22
Każdy kibic na wagę złota!!!!!!!
~Misza 11-12-2008 22:59
Klub Kibica przygotował niespodziankę dla wszystkich którzy przyjdą na hale. Na każdym krzesełku będzie rozłożona żółta lub niebieska folia. Chcemy stworzyć ogromną flagę w pasy kolorów Naszego klubu. Może to się udać tylko i wyłącznie wtedy, gdy każdy z Nas zrozumie że robimy to dla dziewczyn i dobrej zabawy. Wydaliśmy na to na prawdę sporo pieniędzy i fajnie by było gdybyście uszanowali Naszą prace i apel o pomoc. Tak dla zachęty, powiem Wam że jeszcze nigdzie na Polskiej hali nie zrobiono czegoś takiego, a jeśli się uda to będzie jeszcze większy powód do dumy bo zobaczy to całą Polska, ponieważ mecz na żywo relacjonuje Polsat Sport. Jedynym zadaniem dla Was będzie podniesienie swojej foli w momencie kiedy Klub Kibica da znać. To nic trudnego, a efekt może powalić na kolana!
~Matishe 12-12-2008 16:28
Jazdaaaaaaaa!
~ 12-12-2008 17:09
Na fotografii jest zawodniczka z Zagłębia LUBIN i studentka wychowania fizycznego Kolegium Karkonoskiego Joanna Obrusiewicz. Gdzie Lublin a gdzie LUBIN? Może Jelonka chce skaperować ją do naszej, jeleniogórskiej drużyny?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Stalowe rumaki w Karpaczu

Bezpieczniej nad Kaczawą

Czas na remont ulicy Ogińskiego!

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
955
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%