MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

“Nasze” muzea w plebiscycie na najlepsze lokalne muzea

Wiadomości: Polska
Środa, 21 września 2016, 14:26
Aktualizacja: 15:31
Autor: Manu
Fot. Użyczone/Archiwum Muzeum
“Lokalne muzea: Wielkie skarby w małych miastach” to konkurs ogłoszony przez portal kulturaonline.pl. Do walki o zwycięstwo stanęły także: Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze oraz Miejskie Muzeum Zabawek w Karpaczu.

W konkursie “Lokalne muzea: Wielkie skarby w małych miastach” rywalizują aż 54 muzea z całego kraju. Jego celem jest wyłonienie muzeów z unikalną ekspozycją, ciekawą tematyką i zaskakującą formą prezentacji eksponatów, które znajdują się poza największymi miastami.

Głosowanie w plebiscycie trwa do 25 września. Wyniki zostaną ogłoszone następnego dnia. Każdy głosujący może oddać jeden głos dziennie z jednego adresu e-mail. Wśród głosujących rozlosowane zostaną nagrody.

Głosować można na stronie internetowej: http://kulturaonline.pl/lokalne,muzea,wielkie,skarby,w,malych,miastach,glosujemy,tytul,artykul,26405.html.

Ogłoszenia

Czytaj również

Plakaty Lugigiego Castiglioniego w Karpaczu

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Kino samochodowe w Kamiennej Górze

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Hufnal 21-09-2016 14:35
Konie kują , a żaby nogi podstawiają.
~kustosz 21-09-2016 21:11
Szanowna Redakcjo, bardzo dziękujemy za umieszczenie informacji o Muzeum Karkonoskim. Wszyscy mamy nadzieję, że jesteście Państwo zadowoleni z działań Muzeum zarówno wystawowych jak i edukacyjnych oraz wydarzeń typu "Noc muzeów", spotkań poświęconych np. Żołnierzom Wyklętym. W tym roku oferta wystawiennicza była bardzo ambitna: Rysunek Włochy, Niemcy, Niderlandy; Śląskie szkło barokowe, a przed nami Arcydzieła malarstwa europejskiego z obrazem przypisywanym Rembrandtowi. Naszymi oddziałami są Zamek Bolków, Dom Hauptmannów w Szklarskiej Porębie oraz Muzeum Historii i Militariów. Głosujcie Państwo na Muzeum Karkonoskie. Gabriela Zawiła
~??? 22-09-2016 7:23
Pierwsze słyszę , że "naszych" muzeów jest tylko dwa i to oba nie nasze . W końcu to które są nasze , a które nie nasze ? Dlaczego nie stanęły nasze? Może nie chciały robić konkurencji "naszym"?
~Oburzony 22-09-2016 13:45
Jestem oburzony!! Szanowna Redakcjo! "Nasze" Muzeum jest TYLKO jedno:i jest nim Muzeum Przyrodnicze w Cieplicach!!! I tyko na to Muzeum należy głosować!!!
~Do przedmówcy 22-09-2016 13:53
To powiedz to Pan/Pani organizatorom konkursu, a nie redakcji. Bo ta tego nie przygotowała. Tam są 2 muzea z naszego czy "naszego" regionu. Tego Przyrodniczego w Cieplicach po prostu nie ma. I tyle w temacie.
~do 13.45 22-09-2016 18:41
Nasze są dwa .Drugie to Muzeum Hauptmanna w Jagniątkowie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Trwa budowa punktu widokowego

Finał na lawecie

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Wyjątkowa wystawa

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2135
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%