MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Nasze malarki promują Karkonosze w Pradze

Wiadomości: REPUBLIKA CZESKA
Wtorek, 5 lipca 2011, 8:26
Aktualizacja: 8:27
Autor: Agrafka
Fot. Archiwum
W Atrium Izby Poselskiej Parlamentu Republiki Czeskiej w Pradze, pod koniec czerwca odbył się wernisaż wystawy niekonwencjonalnych obrazów Teresy Kępowicz z Karpacza i Bogumiły Twardowskiej–Rogacewicz z Jeleniej Góry pod nazwą „Karkonosze”. Wystawa będzie czynna do 31 sierpnia.

Bogumiła Twardowska-Rogacewicz jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. W 1990 r. uzyskała dyplom z zakresu projektowania graficznego w klasie prof. Jana Jaromira Aleksiuna. Zajmuje się projektowaniem graficznym i malarstwem. W dorobku ma ponad 20 wystaw indywidualnych oraz udział w wielu prezentacjach zbiorowych. Jest również autorką scenografii do różnych spektakli teatralnych.

Teresa Kępowicz jest artystą plastykiem. Interesuje się sztuką, procesem tworzenia, człowiekiem, jako twórcą, przyrodą która daje przyjemność wszystkim zmysłom, a także makrofotografią.

Wystawa została zorganizowana tuż przed przejęciem przez Polskę Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Wernisaż zaszczycił swoją obecnością ambasador Jan Pastwa, przedstawiciele Izby Poselskiej Parlamentu Republiki Czeskiej, prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła, dyrektor Muzeum Karkonoskiego Gabriela Zawiła, zastępca burmistrza Karpacza Ryszard Rzepczyński, wiceszef Rady Karpacza Dariusz Janiszewski i radny Zbigniew Pleśniarski. Ponadto w uroczystości wzięli udział przedstawiciele polonii czeskiej oraz mieszkańcy Pragi, Karpacza i Jeleniej Góry.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze z dyrektor Gabrielą Zawiłą i Galeria Lewandowski. Patronat nad wystawą objęli: Jan Pastwa, ambasador RP w Republice Czeskiej oraz Jerzy Pokój, przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Wystawę można oglądać do 31 sierpnia pod adresem Praha 1, Mala Strana ul. Snemovni 4.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nagrody wręczone

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Bobry na Zabobrzu

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~groza 5-07-2011 13:45
no prosze jaka to wycieczka rodzinna, maz zona , przyjaciele, i to z naszej wspolnej kasy, a potem piwko knedle i do domciu
Piipi Jelonkowa 5-07-2011 15:02
~FAJNIE ! .. Liczyrzepa i Karkonos to jedno ..PRZYJAZŃ ! ~Powodzenia dla Artystek które .. zatrzymały czas w swoich marzeniach,a dla nas .. w swoich obrazach !
~xxx 5-07-2011 22:19
najlepsza malarką z naszego terenu jest Pani Urszula Broll

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Festiwal z azaliami i rododendronami w tle  

Chcą edukować o regionie  

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Plakaty Lugigiego Castiglioniego w Karpaczu

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2066
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%