MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 13 sierpnia
im. Diany, Heleny

Nasze dzieje na piętrach. Poruszający happning w II LO

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 22 listopada 2010, 9:23
Aktualizacja: 22:59
Autor: Coolazooch
Fot. Coolazooch
Chyba nikt gości zaproszonych na spektakl licealistów z II LO im. Norwida nie spodziewał się, że będzie czynnie uczestniczył w wydarzeniu, które miało miejsce w miniony piątek w gmachu cieplickiego liceum. Happening okazał się poruszającym spacerem po różnych wydarzeniach z najnowszej historii Polski.

Na pomysł takiej formuły sztuki wpadł Kamil Gadecki, licealista z „Norwida”, a całość skoordynował Ryszard Grzywacz, szkolny polonista znany z teatralnych poczynań w latach minionych. Tym razem uczniowie odeszli od formuły czysto scenicznej: areną sztuki jest szkolny budynek, gdzie – w poszczególnych salach – powstały miejsca poświęcone wybranym okresom z przeszłości.

Wchodząc w sztukę zatytułowaną „Z piętra na piętro” ma się wrażenie podróży swoistym wehikułem czasu, zatrzymujących się – jak pociąg – na poszczególnych stacjach historii Polski po 1945 roku. Uczestnik tak jakby czytał czarodziejski podręcznik, w którym ożywają obrazy, staje raptem w centrum wydarzeń: odbudowywanego po zniszczeniach wojennych kraju, latach stalinizmu, czasach propagandy sukcesu, mizerii kryzysu i totalitarnej grozy stanu wojennego, aż po budzącą nadzieję ilustrację obrad Okrągłego Stołu.
– Należy myśleć o przyszłości, nie zapominając jednak o przeszłości – te słowa zwieńczyły niezwykle udane dzieło, które chyba nikogo nie pozostawiło obojętnym.

Wydarzenie dało okazję do przeprowadzenia licytacji różnych fantów z przeszłości. Pieniądze przeznaczone zostaną na modernizację szkolnej pracowni komputerowej. Za wkład w przygotowanie sztuki podziękowała wykonawcom Jadwiga Dąbrowska, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego. Okazję do pokazania się mieli przedstawiciele władz miasta, w tym kandydaci na prezydenta i radnych. Happening pokazano na kilka godzin przed ciszą wyborczą. Pozostaje mieć nadzieję, że uczniowie zaprezentują to widowisko raz jeszcze dla mieszkańców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Minka na sobotni wieczór

Mieszkańcy chcą miododajnego skweru

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~porazka 22-11-2010 13:36
kuzwa, powazne widowisko, rewelacyjny pomysl. klimat sentymentalny, mroczny. Wszyscy powazne miny i szacunek, tylko dwie marionetki na kazdym zdjeciu uhahane. zenada... no i brawo dla norwida, tam zawsze zlota mlodziez sie uczyla :)
~ 22-11-2010 13:40
dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego nr 1 ?!
~parka 22-11-2010 14:18
Dlaczego tak późno.Impreza była w piątek. Ten Cooalazooch ma refleks.Może był na impezce w sobotę?
Piipi Jelonkowa 22-11-2010 14:45
..do - [~Parka] .. jestes podobny/a do świeczki elektrycznej,której wyłączono dopływ energii !! POUCZENIE nr.1:obowiązywała cisza wyborcza,a na fotkach są widoczne ,"zakazane twarze",~POUCZENIE nr.2 ..Cooalazooch to jest reporterKA !
~Emejzing... 22-11-2010 16:05
'happning'.... ech jelonka.com, co to jest ???????
~parka 22-11-2010 22:04
Do Pipi Jelonkowej. Wystarczy się zapoznać z przepisami o ciszy wyborczej a nie pisać bzdury.A wracając do spóźnienia, to """Pani reporter""" zawsze się spóźnia, bo chyba nie wie ,że dziś w mediach kto pierwszy ten lepszy.
Piipi Jelonkowa 23-11-2010 0:08
..do -[ ~Parka] .. co mogła zrobic ? Spektakl licealistów odbył się w piątek między godz.16:30 - 18:30,a już od północy zacząła obowiązywac cisza wyborcza ! Kiedy ? .. wspomniana reporterka mogła udostępnic do publikacji wspomniany art. Fotki ..FAJNE ! ..zobacz.zdj.nr.14 ! .. z *takim usmiechem do siebie nie podobny !
Piipi Jelonkowa 23-11-2010 0:13
..do - [~Parka] .. zdj.nr.11

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Weekend w Małej Japonii z Radiem Eska Summer City  

Stalowe rumaki w Karpaczu

Parking na... przejściu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
694
Tak
38%
Nie
56%
Nie wiem
5%