MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Nasze artystki wyrzeźbią Matkę Naturę w Japonii

Wiadomości: Szklarska Poręba
Środa, 5 lutego 2014, 7:47
Aktualizacja: 7:50
Autor: Mea
Fot. UM Szklarska Poręba
– Trzy mieszkanki Szklarskiej Poręby, reprezentujące całą Polskę, już jutro (06.02.) wezmą udział w największym na świecie, czterodniowym Festiwalu Śniegu, który odbędzie się w Sapporo – mówi Grażyna Biederman, kierowniczka Biura Promocji, Urzędu Miasta Szklarska Poręba.

W skład drużyny pod nazwą Jaromiry wchodzą: Maria Misztal, Joanna Świech i Justyna Graf. Panie od lat pod tą właśnie nazwą zdobywają pierwsze miejsca w Mistrzostwach Polski w Rzeźbie ze Śniegu, które organizowane są w Szklarskiej Porębie. Jury ceni śniegowe artystki za niezwykłą finezję i oryginalne tematy.

– Japończycy zaprosili artystki ze Szklarskiej Poręby na Festiwal Śniegu. Jest to ogromne wyróżnienie zarówno dla miasta, jak i nobilitacja znaczenia imprezy, którą z coraz większym rozmachem organizujemy już od kilku lat – podkreśla Grażyna Biederman.

Panie wyrzeźbią w Sapporo Matkę Naturę nawadniającą karkonoskie kotliny w blokach ze śniegu. - Rzeźba przedstawiać będzie postać opiekującą się Karkonoszami. Trzymać będzie w dłoni dzban z życiodajną wodą. Drużyna do dyspozycji będzie miała łopaty, siekierę i toporek. Drużyna ze Szklarskiej Poręby konkurować będzie m.in. z zawodnikami z Finlandii, Hawajów, Nowej Zelandii czy Stanów Zjednoczonych – opowiada.

Na Sapporo Snow Festival, bo tak brzmi jego pełna nazwa, co roku przyjeżdża około dwa miliony turystów. Festiwal podzielony jest na dwie części: Ice Sculpture Contest i International Snow Sculpture Contest. W tym pierwszym udział biorą tylko Japończycy. Do International Snow Sculpture Contest zapraszane są drużyny z całego świata.

Wyjazd sfinansowany jest m.in. ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Japońskiej, a organizowany jest przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Wymiana wiat przystankowych

Dolny Śląsk przejmuje następne linie kolejowe od PKP

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 5-02-2014 9:03
Powodzenia dziewczyny :)
chello 5-02-2014 11:32
Naszą Matkę Boską powinny wyrzeźbić dziewuchy z lodu to by wygrały, bo Japńce to wierzące ludzie.
~ 7-02-2014 15:06
do chello co Ty bredzisz?! Japończycy nie są wierzącym narodem. Są ateistami(ale ateista "Japoński" a nie Europejski czy Amerykański - można by się rozpisać na ten temat). Proszę nie pisać w komentarzach o sprawach, o których się nic nie wie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Przychodnia wyrzucała igły i strzykawki do śmieci?

Podatkowa „nowość”  

Ruszył proces sprawców tragedii drogowej

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
546
Tak
21%
Nie
69%
Nie wiem
9%