MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Nasze artystki wyrzeźbią Matkę Naturę w Japonii

Wiadomości: Szklarska Poręba
Środa, 5 lutego 2014, 7:47
Aktualizacja: 7:50
Autor: Mea
Fot. UM Szklarska Poręba
– Trzy mieszkanki Szklarskiej Poręby, reprezentujące całą Polskę, już jutro (06.02.) wezmą udział w największym na świecie, czterodniowym Festiwalu Śniegu, który odbędzie się w Sapporo – mówi Grażyna Biederman, kierowniczka Biura Promocji, Urzędu Miasta Szklarska Poręba.

W skład drużyny pod nazwą Jaromiry wchodzą: Maria Misztal, Joanna Świech i Justyna Graf. Panie od lat pod tą właśnie nazwą zdobywają pierwsze miejsca w Mistrzostwach Polski w Rzeźbie ze Śniegu, które organizowane są w Szklarskiej Porębie. Jury ceni śniegowe artystki za niezwykłą finezję i oryginalne tematy.

– Japończycy zaprosili artystki ze Szklarskiej Poręby na Festiwal Śniegu. Jest to ogromne wyróżnienie zarówno dla miasta, jak i nobilitacja znaczenia imprezy, którą z coraz większym rozmachem organizujemy już od kilku lat – podkreśla Grażyna Biederman.

Panie wyrzeźbią w Sapporo Matkę Naturę nawadniającą karkonoskie kotliny w blokach ze śniegu. - Rzeźba przedstawiać będzie postać opiekującą się Karkonoszami. Trzymać będzie w dłoni dzban z życiodajną wodą. Drużyna do dyspozycji będzie miała łopaty, siekierę i toporek. Drużyna ze Szklarskiej Poręby konkurować będzie m.in. z zawodnikami z Finlandii, Hawajów, Nowej Zelandii czy Stanów Zjednoczonych – opowiada.

Na Sapporo Snow Festival, bo tak brzmi jego pełna nazwa, co roku przyjeżdża około dwa miliony turystów. Festiwal podzielony jest na dwie części: Ice Sculpture Contest i International Snow Sculpture Contest. W tym pierwszym udział biorą tylko Japończycy. Do International Snow Sculpture Contest zapraszane są drużyny z całego świata.

Wyjazd sfinansowany jest m.in. ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Japońskiej, a organizowany jest przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 5-02-2014 9:03
Powodzenia dziewczyny :)
chello 5-02-2014 11:32
Naszą Matkę Boską powinny wyrzeźbić dziewuchy z lodu to by wygrały, bo Japńce to wierzące ludzie.
~ 7-02-2014 15:06
do chello co Ty bredzisz?! Japończycy nie są wierzącym narodem. Są ateistami(ale ateista "Japoński" a nie Europejski czy Amerykański - można by się rozpisać na ten temat). Proszę nie pisać w komentarzach o sprawach, o których się nic nie wie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będzie skwer przy Kamieniu Walońskim

Będzie jaśniej przy ulicy Hofmana

Przebudowa chodnika

Śmierć na żwirowni

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
34
Tak
44%
Nie
50%
Nie wiem
6%