Nasz zapaśnik mistrzem Polski!

Wiadomości: Żukowo
Środa, 23 listopada 2016, 14:40
Aktualizacja: 14:42
Żukowo koło Gdańska gościło w dniach 11–13 listopada zawodników startujących w Mistrzostwach Polski młodzików w zapasach w stylu klasycznym. W zawodach wystartowało około 300 sportowców z 47 klubów z całej Polski.

Nasz klub ULKS Karkonosze w Starej Kamienicy reprezentowali: Jakub Podolec (waga 59 kg - łącznie 28 zawodników) i Patryk Matuszewski(waga 42 kg - łącznie 29 zawodników na starcie). Podopieczni Edwarda Masełko spisali się świetnie. Patryk Matuszewski uplasował się w pierwszej dziesiątce, zajmując ostatcznie 9. lokatę. Jakub Podolec po znakomitych występach został ostatecznie mistrzem Polski, a dodatkowo został wybrany najlepszym zawodnikiem całego turnieju! Statuetkę najlepszego zawodnika wręczał mu Andrzej Wroński – legenda Polskich zapasów (dwukrotny medalista olimpijski).