MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Nasz region na berlińskich targach „Zielony Tydzień”

Wiadomości: REGION
Środa, 18 stycznia 2012, 8:30
Aktualizacja: 17:42
Autor: Accipiter
Fot. Organizator
W najbliższy piątek wieczorem w Berlinie zostaną zainaugurowane 77. Międzynarodowe Targi Rolno–Spożywcze „Grüne Woche Berlin 2012”. Na dolnośląskim stoisku, zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski, zaprezentują się także produkty spożywcze z regionu jeleniogórskiego.

Targi „Zielony Tydzień” są jedyną w swoim rodzaju międzynarodową wystawą gospodarki żywnościowej, rolnictwa i ogrodnictwa. Pełna oferta imprezy pozwala na zaspokojenie wszelkich kulinarnych życzeń. Na 115 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni wystawowej w berlińskim Międzynarodowym Centrum Kongresowym (ICC) na stołach będą gościć polskie specjały regionalne i tradycyjne, w tym również z regionu jeleniogórskiego.

Obok specjałów z całego świata, w ofercie Dolnego Śląska znajdą się sery kozie łomnickie z Zagrody Ekologicznej „Kozia Łąka” w Łomnicy. Właścicielami gospodarstwa są: Bożena i Daniel Sokołowscy, którzy mają na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień, m.in. wyróżnienie specjalne w konkursie na najlepszy ser 2011 na Ogólnopolskim Festiwalu Nieskończonych Form Mleka „Czas Dobrego Sera” w Lidzbarku Warmińskim. Na targach zwiedzający będą mogli pokosztować trzy rodzaje koziego sera łomnickiego: dojrzewający EKO, „Ritta Łomnicka EKO” i „Twarożek Łomnicki EKO” oraz jogurt kozi naturalny.

Chętni nauki filcowania będą mogli uczestniczyć w pokazie przygotowanym przez Agatę Kowal-Ruschil, laureatkę m.in. nagrody Liczyrzepy 2011 w kategorii najlepszy produkt turystyczny czy pierwszego miejsca w Dolnośląskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu w konkursie „najciekawsza działalność pozarolnicza na wsi 2010” w kategorii gospodarstwo, z Gospodarstwa Ekologicznego „Kowalowe Skały” z Wrzeszczyna, w gminie Jeżów Sudecki, w którym prowadzona jest hodowla jedynego stada owiec w Polsce wrzosówki lineburskiej. Podczas berlińskiej imprezy Agata Kowal-Ruschil zaprezentuje filcowanie na mokro wełny z owcy wrzosówki.

Targi otwarte będą dla odwiedzających od najbliższego piątku do 29 stycznia br.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dolnośląskie obwody łowieckie

Dla zrównoważonego rozwoju Dolnego Śląska

Inauguracja senatora

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~marr... 18-01-2012 9:09
A co ze starostą i jego smętną świtą? Jeśli jego tam nie bedzie to cala impreza do niczego. Jak wynika z wieloletnich badan to przeciez on jest najlepszym produktem turystycznym tego jeleniogorskiego grajdolka......
~helmut 18-01-2012 12:57
Gdzie jest SKM ?!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jeleniogórska Strefa Płatnego Parkowania  

Kustosz z nagrodą

Bosskie kobiety

Osiedle zmienia się

Śliskie Karkonosze

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
419
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
6%