MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 września
im. Eustachego, Filipiny

Nasz powiat na targach wśród największych państw świata

Wiadomości: REGION
Piątek, 10 lutego 2012, 8:47
Aktualizacja: 8:48
Autor: Agrafka
Fot. SJ
Przedstawiciele starostwa jeleniogórskiego wzięli udział we wrocławskich Międzynarodowych Targach Turystycznych, które zakończyły się 6 lutego. Aktualnie trwają także Międzynarodowe Targi w Pradze, gdzie swoje regiony promują wystawcy z Europy, ze Stanów Zjednoczonych, Chin, a nawet Australii.

Międzynarodowe Targi Turystyczne we Wrocławiu odbywają się co roku i od początku ich funkcjonowania nasz powiat promuje tam swoje gminy oraz Karkonosze. Nie tylko zagraniczni turyści interesują się zabytkami naszego regionu, również wrocławianie chętnie pogłębiają wiedzę na temat malowniczych zakątków Ziemi Jeleniogórskiej i przyjeżdżają np. na ferie zimowe.

Coraz więcej osób uprawia turystykę tzw. aktywną, a ponieważ mamy wiele nowoczesnych wyciągów i świetnych stoków do szusowania, informatory rozeszły się niczym świeże bułeczki. Bardzo chwalona była również regionalna baza gastronomiczna i noclegowa przez osoby, które przyjeżdżają po prostu wypocząć.

Z kolei w Pradze, 8 lutego rozpoczęły się jedne z największych targów turystycznych w Europie. Potrwają do 12 lutego. W targach uczestniczą państwa ze wszystkich kontynentów m.in. Japonia, Chiny, USA, Kanada, kraje afrykańskie, czy też Australia. Warto podkreślić, że targi te mają atrakcyjną oprawę artystyczną, odbywają się również konferencje dotyczące turystyki i marketingu turystycznego regionów.

- Prezentujemy nie tylko naszą ofertę regionu Karkonoszy, ale również nowy produkt turystyczny „Saksonia-Rzeczpospolita Polska” w postaci mapy wielkoformatowej, która obrazowo prezentuje wspólną propozycję turystyczną Łużyc Górnych i Karkonoszy. Mapa jest wynikiem dobrej współpracy obu regionów, które prezentują się jako jedna całość z pełną ofertą turystyczną i kulturalną. Również w Berlinie, czyli na największych targach będziemy prezentować ten produkt – powiedział Jarosław Haindrych, pracownik Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

Warto podkreślić, że przedstawiciele Powiatu Jeleniogórskiego w 2012 r. wezmą udział w 12 targach m.in. w Podlaskich Targach Turystycznych, EuroTur w Jabloncu, w Katowicach, Akwizgranie, Berlinie itp. Regionalne targi TOURTEC cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że w Rankingu Targów Turystycznych 2011 z miejsca 11 zajmowanego w 2010 r. wskoczyły na miejsce 9. Gospodarze kolejnych dwóch niemieckich zamków zgłosiło w ostatnim czasie chęć wzięcia udziału w tej imprezie, więc majowe targi będą jeszcze większe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Pomnik odnawiany

Remont ulicy Ogińskiego  

Doczekają się ronda

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~sqandal 10-02-2012 11:35
i co tam ciekawego pokazali nasi przedstawiciele poza górami i lasami, tak to jest fajne no i moze jeszcze hotel Gołębieski a reszta no nie ma się czym chwalić
~123 10-02-2012 14:08
WŁASNIE!!!! CO TAM TAKIEGO NIESAMOWICIE CIEKAWEGO POKAZALI???? POWINNI POKAZAC d...lI Z RATUSZA ALE WSZYSTKICH OD POCZATKU 90 R- DLACZEGO NIE CHWALA SIE TA CHLUBA???NIE MA CZYM??? PRZECIEZ MAJA TAKI WSPANIAŁY DOROBEK ORAZ OSIAGNIECIA,TRZEBA SIE TYM POKAZAC NA SWIECIE,CO??? WSTYD??? HAHAHA ZENUJACE ,JAK ZŁODZIEJ ZAWSZE BEDZIE SIE CHOWAŁ
~student a 10-02-2012 14:48
Urząd miasta nie podlega pod Starostwo. Jelenia Góra jest miastem na prawach powiatu i Prezydent ma takie same kompetencje(oczywiście, w stosunku do terenu miasta i jego mieszkańców), co Starosta dla terenu Powiatu Jeleniogórskiego (czyli gmin wchodzących w skład Powiatu - Piechowice, Szklarska, Kowary, Karpacz, Jeżów, Stara Kamienica, Janowice, Mysłakowice, Podgórzyn)
~ 10-02-2012 15:36
Jesli ten region taki wspanialy, to prosze mi powiedziec, dokad pojsc ma turysta na urlopie po godz. 20:00 w tej zapyzialej dziurze??????Chwala sie gorami i lasami- a to przeciez nie wasza zasluga, ze urosly...pochwalcie sie programem kulturalnym, fajna dyskoteka, dobrym kinem, basenem itp. Smiechu warte.Miedzynarodowa bida.....
~jg 10-02-2012 18:31
Niedługo będziemy tu mieli kopalnię uranu, gdzie uran bedzie wydobywany metodą wtłoczania do wód podziemnych miliony litrów kwasu siarkowego.Koncesja została wydana przez Ministerstwo w Warszawie wiec nie warto silić sie na promocje regionu.Firma australijska się zlikwiduje a setki tysięcy na promocje pójdą w błoto więc lepiej żeby władze miejski oszczędzały pieniadze na ratowanie środowiska bo niedługo o turystyce tutaj mozna bedzie zapomnieć na setki lat.
Piipi Jelonkowa 11-02-2012 0:14
..do - [~Jg] ... masz racje ! .. dawniej byla brzydko pachnaca "Celwizkoza" .. ktorej budynki nadal strasza wysokim kominem,a teraz ..jeszcze zniszcza pobliskie tereny !~GDZIE EKOLODZY ? ..najlatwiec "obcemu" zniszyc nie swoje !
~wiwi 11-02-2012 11:33
Wszyscy na drzewo i przykuć się łańcuchami , komu nie starczy drzew na komin "Celwizkozy" i przykuć się łańcuchem. Dość tego zakłamania. Ludzie żyjcie normalnie , a wszystkim oszołomom i aparatczykom partyjnym h...j w dupę jak komin "Batorego'.
~ 11-02-2012 11:39
Piipi, zaden obcy wam nic nie niszczy- tylko sami POLACY. To narod fajny, ale brudny i niszczycielski. Jelenia wiedzie w tym prym, bo to potomkowie Kresowiakow, ktorzy do estetyki i ladu nie przywiazuja uwagi. Ale latwo zgonic zawsze na obcego. To sie nazywa szukanie w dupie smaku.I porownanie sie do Australii czy innych obszarow turystycznie pieknych i ciekawych jest na zasadzie: "przyczepilo sie göwno do kajaka i möwi: plyniemy..."Pokazcie mi jedna atrakcje turystyczna (pomijajac göry, ktora sa niczyja zasluga) Jeleniej Göry.Gdzie pöjsc wieczorem po nartach? do kina? na potancowke? kregielnia, sauna? koncert? Osmieszacie sie i tego nie widzicie.
Piipi Jelonkowa 12-02-2012 0:12
..do - [ ~Autora postu z godz.11:39 ] .. nie narzekaj ! .. i lepiej się zaopatrz w kalendarz imprez kulturanych,a ten "przewodnik" jest dostępny w .. Ratuszu Jelonkowym ! ~Wiesz ? .. to nie "kresowiacy" mają taką naturę .. lecz rozkazy wydawane z Warszawy, a pózniej z Wrocławia ..doprowadziły ten Rejon,że wygląda "tak" jak .. wygląda !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koniec remontu tunelu

Są kolejne zakażenia (aktualizacja)

Orle pamięta o Ryszardzie Semczuku

Wizyta profesora

Zmiany na Ogińskiego

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
645
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%