MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Nasz „dr House” woli „Chirurgów”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 27 grudnia 2010, 7:46
Aktualizacja: Wtorek, 28 grudnia 2010, 7:41
Autor: Petr
Fot. Petr
Z Andrzejem Rojkiem, lekarzem „outsiderem”, który z przekąsem traktuje oficjalności i wyróżnienia; niezwykle popularnym w regionie ortopedą, choć niechętnym przyklejaniu mu jakiejkolwiek „łatki”, w tym także powiatowego dr House’a rozmawia Piotr Iwaniec.

Zapytam wprost: Skąd taka duża popularność?
– Nie mam zielonego pojęcia. Choć od dawna mnie ten temat intryguje, w dalszym ciągu jest to dla mnie nierozstrzygnięta zagadka. „Skąd”? Nie wiem, bo przecież są lepsi ode mnie w regionie, starsi i dużo bardziej doświadczeni, od których sam wiele się nauczyłem.

Mimo to, to właśnie pod Pana gabinetem „koczuje” codziennie kilkudziesięciu pacjentów.

– Fakt, frekwencja istotnie jest bohaterska. Być może, jest to wynik mojego „nieszanowania się”, co w tym przypadku oznacza, że mój osobisty czas, po prostu, należy do pacjentów. Dziwne, nieprawdaż? Przecież życie można by było spędzać zupełnie inaczej. Tak się jednak przyjęło, że jak ktoś się pojawia, zazwyczaj mu nie odmawiam. Dla mnie, każdy pacjent to „ciekawostka”, jego schorzenie to potencjalne „coś”, co może być zalążkiem jakiejś burzy myślowej, jakiegoś fajnego zabiegu – bo korzystnego dla samego pacjenta, dla mnie zaś będącego czymś, co rozwija nowe horyzonty. W moim przypadku, nie ma granicy pomiędzy czasem wolnym, a czasem spędzanym w szpitalu, przychodni czy w innych miejscach, gdzie jeszcze można mnie spotkać.

A gdzie jeszcze można Pana spotkać?

– W ZUS-ie, w uzdrowisku... Szczerze mówiąc, chodzę tam konsultować przede wszystkim po to, żeby zobaczyć „coś ciekawego”. Choć jest to czasochłonne, niekiedy zjawiają się tam pacjenci z taką chorobą i takim schorzeniem, przy którym naprawdę trzeba użyć wyobraźni. I to mnie kręci, lubię przełamywać rutynę (śmiech).

Słuszne wydaje się zatem porównywanie Pana do serialowego dr House’a, gdyż właśnie z tą paralelą spotkałem się rozmawiając z kilkoma z Pańskich pacjentów.

– Dr House?!? Po pierwsze, nie używam kuli. Po drugie, nie „żrę” Vicodinu (śmiech). Owszem, jak już wspomniałem, lubię przełamywać rutynę i „ciekawostki”, a przy tym z powodu braku czasu zazwyczaj jestem nieogolony, podobnie jak House, jednakże jest to porównanie zbyt wygórowane. Prawda jest taka, że dr House... Albo inaczej, ja mu się nawet o pięty nie ocieram, ponieważ House to internista, tj. taki lekarz, którego spectrum wiedzy wymaganej jest znacznie większe niż u ortopedy. Druga sprawa, House jest niezwykle błyskotliwy, co jest bardzo ważne w internie, nieważne zaś – w ortopedii. Powiem więcej, im mniej jest ortopeda błyskotliwy, tym lepiej dla pacjentów.

Tak czy siak, czuje się Pan choć trochę „mile połechtany”?

– Z reguły nie przywiązuję wagi do tego typu wyróżnień i nie przywykłem do porównywania mnie z kimkolwiek. Jeżeli niektórzy pacjenci uznają mnie za powiatowego dr House’a to jest to miłe i sympatyczne z uwagi na dokonania właśnie tej, serialowej postaci i motywuje do dalszego działania. Należy jednak pamiętać, że są to dokonania fikcyjne, takie trochę „cuda”. Dr House, co najbardziej irytuje mnie w tym serialu, jest za bardzo „cukierkowy”. House to wirtuoz, solista, któremu przypisuje się wszystkie zasługi. W prawdziwej medycynie, zasługi dotyczą zawsze całego zespołu – lekarzy i personelu medycznego. Bez pomocy „kolegów”, sam człowiek nie jest w stanie nic zrobić. A tak w ogóle, House’a nie lubię, wolę „Chirurgów” (śmiech).

Zostawmy porównania. Jak zachowuje się Pan w kontaktach z pacjentami?

– Nasze kontakty są bardzo bezpośrednie. Biorąc pod uwagę własne doświadczenia z opieką zdrowotną w Polsce uznałem, że nie będę tworzył barier tam, gdzie nie trzeba ich tworzyć. Nie wiem, być może dobrze, że w przypadku innych lekarzy takie bariery istnieją – sprzyjają one bowiem kanalizacji relacji lekarz/pacjent i wzajemnemu poszanowaniu. Z drugiej jednak strony, w dzisiejszych czasach owych barier mamy zdecydowanie za dużo. Ludzie potrzebują, by podchodzić do nich jak do człowieka, a nie do pacjenta. Chyba na tym to polega... Może, po części, jest to również odpowiedź na Pana pierwsze pytanie.

Na stałe, wraz z kolegami z niegdysiejszego, jeleniogórskiego „teamu ortopedów” pracuje Pan w szpitalu w Zgorzelcu. W Jeleniej Górze natomiast, przyjmuje Pan pacjentów jedynie na konsultacje. Czy nie obawia się Pan, że z czasem zniknie z tutejszej sceny medycznej?

– Nie, bowiem prawda jest taka, że pacjenci wędrują za swoimi lekarzami. I to jest szalenie miłe. To fakt, kiedyś myślałem, że z czasem znikniemy z rynku jeleniogórskiego, ale tak się nie stało. Co ważne, fenomen ten nie jest zjawiskiem gasnącym, lecz utrzymuje się na stałym poziomie. Tam mamy świetne warunki do operowania, sprawdzamy się jako „operatorzy”, co jest wszakże naszym głównym zajęciem. W Jeleniej Górze – przyjmujemy pacjentów, którzy w razie potrzeby do nas przyjeżdżają. I tyle.

I tu, i tam jest Pan codziennie. Jest coś, co robi Pan poza pracą?

I tutaj zapada cisza (śmiech). Jeszcze dwa i pół roku temu odpowiedziałbym na to pytanie, że mam hobby. Kiedyś była to fotografia, teraz, aparat zardzewiał, bo nie ma kiedy robić zdjęć. W wolnych chwilach, śpię. Choć najchętniej, położyłbym się na łące, na trawie i patrzył w krzaki (śmiech). Interesuje mnie makrofotografia, taki... mikrokosmos.

Prócz tego, że dużo Pan pracuje, dużo Pan pali. Co sądzi Pan o zakazie palenia w miejscach publicznych?

Dobrze, że w Jeleniej jest jednak miejsce, gdzie można palić (śmiech). Rzecz jasna, jako lekarz palenia nie popieram. Sam mówię pacjentom, że to utrudnia gojenie się złamań itp. Palenie permanentne upośledza krążenie w tkankach, przez co utrudnia procesy związane z ich odbudową – co sam na sobie „przerabiałem”. Z kolei jeśli chodzi o samą ustawę, szkoda, że państwo zajmuje się takimi bzdetami, zamiast zająć się czymś poważnym. Jest to ustawa z gruntu martwa, trudna do wyegzekwowania i zupełnie niepotrzebna. Poza tym, państwo, które z każdej wypalonej „fajki” ma 36 gr. podatku, i którego budżet opiera się w dużej mierze na akcyzie, ustala właśnie coś takiego. No cóż, jest to ambitendencja, a więc jeden z objawów osiowych schizofrenii. Zresztą, w tym wypadku schizofrenia to mało powiedziane.

Z uwagi na okres świąteczno-noworoczny jedno pytanie nasuwa się samo. Czego życzyłby Pan sobie i innym jeleniogórzanom?

– Dobrze, że tak Pan to ujął. Choć pochodzę z Rzeszowa, czuję się bowiem bardzo mocno zakorzenionym jeleniogórzaninem. Mieszkam tu i nie zostawiłbym tego miasta bez względu na różne możliwości i perspektywy. Czego życzę sobie i innym? Żeby Jelenia Góra przestała gasnąć – bo tak jest, niestety. By przestała się „powiatyzować” i nie powędrowała w tym kierunku, co widać obecnie na każdym kroku.

Może Pan dać na to jakąś „receptę”
– Przede wszystkim, Jelenia Góra powinna zrobić wszystko, by przestać tracić mieszkańców. Stworzyć perspektywy, które przyciągną młodych ludzi, którzy to miasto ożywią. Nie chcę, by „Jelonka” stała się południową Anglią, czyli takim azylem wyłącznie dla emerytów, jakąś taką „wielką stagnacją”. Mamy przecież znakomity potencjał: jesteśmy świetnie wyposażeni pod względem naturalnym, mamy piękne krajobrazy, źródła termalne i trzeba to wykorzystać. Co więcej, trzeba również powiedzieć STOP! Wylęgarniom dla rencistów – czyli klasycznym fabrykom i zakładom przemysłowym. Czy w Alpach sprawdziłyby się fabryki?

Dziękuję za rozmowę.

*Andrzej Rojek – ortopeda, chirurg, traumatolog. Ma 38 lat, żonę Iwonę i dwie córki: Martę i Agatę, z których jedna w odróżnieniu do taty – lubi dr House’a. Mieszka w Jeżowie Sudeckim, pracuje w Zgorzelcu i Jeleniej Górze. Postać ciekawa, nietuzinkowa, „rzemieślnik” – jak sam to określa, który „lubi swoje rzemiosło”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Nowy program "Moja woda"

Utrudnienia w Witkowie

Komentarze (73) Dodaj komentarz

~KKK 27-12-2010 8:12
lekarz super takich nam trzeba a nie karierowiczów jak dr Zawiła wielki prezydent z bozej łaski
~Greg 27-12-2010 8:47
i zna dobrze angielski :)
~www 27-12-2010 8:51
W międzyczasie można byłoby si ogolić. To też, może być ciekawe i nie tuzinkowe. Może jakieś nowe nożyki?
~dd- 30-06-2018 11:54
do: ~www (8:51)
wrecz przeciwnie taki niezupelny nielad stwarza wieksza karyzme :-) Panie doktorze prosze uwazac na kleszcze na tych lakach :-)
~Nikoret 27-12-2010 9:44
Lekarz z papierosem na pierwszym planie - bardzo zdrowy wizerunek - troszkę odpowiedzialności Panie doktorze.
~bokser 27-12-2010 10:12
gdzies mam tych odpowiedzialnych lekarzy bo bez papierosa ktorzy traktuja pacjenta jak smiecia. nie bede podawal nazwisk bo w zasadzie nalezaloby wymienic 90% jeleniogorski ch lekarzy. co do Pana Rojka to ze jest swietnym ortopedą to wszyscy wiedza , natomiast jest cos co wyroznia go sposrod wszystkich innych lekarzyn z tej okolicy. ma wyjatkowe i niespotykane podejscie do czlowieka. takie ludzkie , ciepłe i serdeczne. Duzo zdrowia panie doktorze, takich jak Pan ze swieca dzis szukac!!!
~z jeleniej 27-12-2010 10:14
Na okładce tygodnika, na pierwszym planie, ten papieros w dłoni lekarza - SZOK! Mimo że sam pale [niestety], nie moge wyjść ze zdumienia! To jakaś prowokacja? Innych określeń nie użyje...
~gde 27-12-2010 10:26
Może i dobry specjalista ale chamskie odzywki do pacjentów, wyzwiska też są na porządku dziennym
~ejże 27-12-2010 10:41
Świętoszkowie,pali,to się pokazał z petem, miało być niesztampowo i jest.Przełamywanie typowego obrazu medyka jako sztywnego,zadufanego w sobie,traktującego z góry(nierzadko wcale nieustępującego mu intelektem) pacjenta ,oraz,co najbardziej rażące jako groteskowo chciwego osobnika (ach te opowieści o rzucaniu się na każdą stówkę) wyjdzie tylko nomen omen na zdrowie temu wyjątkowo niepopularnemu i nielubianemu środowisku .Tacy kolesie spowodują może kiedyś,że ta opinia jednak się zmieni,na dziś jednak jest jaka jest .Dodatkowo pogłębia ją ocierające się o knajactwo budowanie "elitarności" tej nielubianej grupy zawodowej.Już kiedyś pracujący w Afryce podobny dr Rojkowi,choc chyba jeszcze bardziej hardcore'owy inny medyk pojechał po kolegach wypruwających sobie żyły ,a pacjentom kieszenie,by spłacić kolejne raty za obciachowe terenówki i domki w stylu niemieckich emerytowanych brygadzistów.Wiecej takich gości,to erozja środowiska lekarskiego i jego postrzeganie może się zmieni.
~Zator 5 27-12-2010 10:43
Jelenia Gora p.doktorze nie jest wylegarnia rencistów , ale szkodnikow urzednikow pasożytów - zobacz Pan na Okopową ilu tam sie grzeje posad ciągnąc pieniadze z podatnikow na swoje fanaberie - ilu jest tam tych co wykończyli firmy ,zahamowali rozwój - i pozostaja bezkarni niech podadza wyniki do publicznej wiadomości - podobne przerosty sa w izbach skarbowych , urzedzie skarbowym , urzędzie miasta , i rozmaitych agencjach , inspekcjach pracy , transportu,kuratoriach, - więc niech ktos pomyśli - czy w takie jeleniogorskie gniazdo os i sępów przyjdzie jakiś poważny przedsiebiorca żeby sie nad nim pastwili chcąc wykazać jacy to sa potrzebni urzedasy..
Piipi Jelonkowa 27-12-2010 10:58
~OJEJ ! ..*nareszcie Pan Doktor,który ma do okrutnych wirusów ..*fajnego noska !
~Nikoret 27-12-2010 11:01
Odpowiedzialoność prasy za wizerunek Pana doktora też ma wiele do życzenia - bo lekarz, też człowek i używki również mu się należą, ale wizerunek w jakim kreują nas media jest bardzo istotny i bardzo odpowiedzialny.Panie fotografie Petr, zanim Pan upublikuję swoje dzieło to proszę wcześniej pomysleć...
~ 27-12-2010 11:10
Tak jak napisał Ejże, nie można było tego lepiej ująć. Niestety.Samo sedno.
~ 27-12-2010 11:12
Jestem zaszokowana zdjeciem lekarza z papierosem. I to na okladce! ze on-jako palacz-wypowiada sie przeciw zakazom palenia jest jasne.Ale Droga Jelonko!!!!!! takie zdjecie jest niemo...lne.
~Ed 27-12-2010 11:19
Chciałbym aby wszyscy lekarze mieli podejście do klienta-pacjenta takie jak Pan Rojek. Kiedyś przyszedł do mojej 85 letniej sąsiadki ponieważ ona miała umówioną z nim wizytę w przychodni na przyszły wtorek, a on musi wyjechać w tym dniu wyjechać ... .
~Greg 27-12-2010 11:22
Jesteście chorzy na głowę. Nie liczy się dla was jakim człowiekiem jest Rojek, tylko jak wygląda i co trzyma w ręce. A czy to jest w życiu najważniejsze ?
~xem 27-12-2010 11:35
Ja bym tylko zaapelowala o troche szacunku do Pana Doktora bo to co wyrabiaja te tabuny ludzi pod gabinetem czasami nie miesci sie w glowie...potem co sie dziwic, ze Dr jest delikatnie mowiac zdenerwowany? Ludzie docencie dobre serce Pana Dr i nie targujcie sie przed gabinetem o miejsce w kolejce, nie napadajcie na Pana Dr jak tylko otworzy drzwi od gabinetu po to nie na miejscu Pokory troche a na pewno bedzie bez nerwow! Pzdr dla Super Dr-a :)
~aka 27-12-2010 11:36
przespałabym się z nim - tak z ciekawości może jaki inny przypadek
~ 27-12-2010 11:40
Rozpłaczcie się -lekarz pali papierosy - szok , niemo...lne . Nie pokazywać tego . Jesteście obłudni i tyle !
~cd 27-12-2010 12:35
To nie tylko dobre serce ale również kasa, oczywiści doktor zawiezie do Zgorzelca, zoperuje i w razie potrzeby odstawi do domu, przyjdzie z wizytą domową ale czy tak z dobrego serca. Szpital ma więcej kontraktów, lekarz pada ze zmęczenia a o pomyłkę nietrudno. Trochę wolniej doktorze, ma pan żonę i dzieci, praca to nie wszystko. Nie jest pan cudotwórcą.
~Nauczyciel 27-12-2010 13:27
A będąc nauczycielem mogę sobie kur.a poużywać wulgaryzmów na forum lub udzielając prywatnego wywiadu dla prasy.No przecież jestem tylko człowiek i po godzinach pracy,kochajacym wszystkich ludzi i wielkim autorytetem pedagogicznym dla swoich kolegów z pracy oraz młodzieży i rodziców - no tylko bez obłudy proszę !!!
~bc 27-12-2010 13:34
Lekarz też człowiek.Z tym paleniem.A doktor Rojek wg mnie trochę sie marnuje na ortopedii.Byłby z niego naprawdę dobry internista.Na studiach był nazywany,,mózgiem roku".Nawet jesli profesorowie nie mieli w zwyczaju stawiania 6tek, jemu dawali:)Co nie znaczy że non stop siedział w książkach.Poza tym super kolega, zawsze można było na niego liczyć:)
~De Jot 27-12-2010 13:57
O ja pier... Ludzie! Jak macie problem, to nie chodźcie do lekarzy, natura sama zdecyduje, czy będziecie żyć, czy nie, przynajmniej kasiory będzie się mniej wydawać na wasze urojenia zdrowotne i jeszcze wiele innego pożytku z tego będzie. A to, że się nie ogolił, co was to obchodzi, co całować się z nim będziecie? Na sztuczne oddychanie metodą usta-usta, nie liczcie, dzisiaj są do tego specjalne pompki, może lepiej umyjcie ząbki, zanim stracicie przytomność.
~matmoska 27-12-2010 14:14
a taki ładny artykuł...amerykansky:)
~pacjent 27-12-2010 14:24
Ja tylko pragnę wyrazić wdzięczność i podziękowanie dla Pana Doktora, w swoim już prawie półwiecznym życiu nie spotkałem tak wspaniałego człowieka i lekarza. Pozdrawiam i dziękuję w swoim i rodziny imieniu! Dziękuje też Panu Doktorowi za szacunek dla pacjentów z pewnego zawodu, który reprezentuję.
~Mieszkaniec 27-12-2010 14:44
Szkoda tych wyjazdów do Zgorzelca. Te dwie godziny można by z powodzeniem wykorzystać na miejscu, w Jeleniej Górze. Ale do tego potrzeba "zgorzeleckiego szpitala" z jego szefową i kadrą, która u niej pracuje. Co Pan na to Panie Przewodniczący Pokój?
~aspiryna 27-12-2010 15:15
Jest jeszcze w Jeleniej Górze jeden lekarz,który nie patrzy tylko na kasę.To doktor stomatolog Marcin Szylko.Też ma miłe podejści do pacjęta.Jedyna wada to brak czasu,bo często przekłada wizyty.
~Diablo 27-12-2010 16:07
Popieram przedmówce w całej rozciągłości - doktor Szylko to dusza człowiek, ze wspaniałym podejściem do pacjenta, mimo że znam go też poza pracą, to człowiek dokładny i artysta w swoim fachu. Dzięki niemu nie boje się zabiegów tak jak u innych . Marcin pozdrawiam
~ 27-12-2010 16:49
SUPER LEKARZ !!!! POZDRAWIAMY JA ZONA I NASZ SYNEK MATEUSZEK
~Szaraczek 27-12-2010 17:13
Cieszę się, że mogę wyrazić swoje zdanie i że ten komentarz być może dotrze do redaktora. Chciałem tylko zwrócić uwagę na tandetę, brak taktu, brak ambicji - mam nadzieję, że większość rozumie mnie bez konkretnego odniesienia. Dla mniejszości -> chodzi o zdjęcie do artykułu. (oby to zdjęcie okazało się niezatwierdzone przez p. Rojka, bo inaczej cały artykuł na marne:)
~pacjentka 27-12-2010 18:06
super lekarz!!!gdyby nie on dziś bym nie chodziła! więcej takich, a że trzeba na zabieg do Zgorzelca? no trudno tam przynajmiej pacjenta jak człowieka traktują i jest super obsługa
~Ktosik 27-12-2010 18:26
Choć nie popieram palenia i nikt nie pali w mojej obecności, to nie razi mnie to u nikogo. a tym bardziej u dr Rojka, którego bardzo szanuję, podziwiam. Widocznie nie ma tyle wolnego czasu i bezstresowego życia, aby odzwyczaić się od tego nałogu. DLA NAS, JEGO PACJENTÓW JEST LEPIEJ, ŻE PALI PAPIEROSY A NIE PIJE ALKOHOLU, BOWIEM WTEDY NIE MÓGŁBY OPEROWAĆ. Natomiast co do tego zdjęcia, nie widzę w nim nic takiego strasznego. Dr Rojek pali i już. Bez fałszu. To jest normalne zdjęcie.
~ 27-12-2010 18:47
...bez falszu, powiadasz? czyli idac tokiem twojego myslenia nalezaloby lekarza-alkoholika sfotografowac z flaszka wodki a ksiedza-p...la w objeciach ministranta? bedzie bez falszu...ja uwazam, ze instytucja lekarza obliguje i lekarz ma swiecic przykladem. Niech sie truje i pali nawet 3 paczki dziennie, ale nie musi sie z tym ogolnie afiszowac.
~Ktosik 27-12-2010 18:58
Do kogoś z 18:47 Masz rację, lekarz nie powinien palić. Dr Rojek chodzi ciągle zmęczony i w dobrej wierze udzielił tego wywiadu redaktorowi, który powinien zadbać o właściwy wizerunek d-ra. Jeżeli tego nie uczynił, to to by znaczyło, że działa w interesie "konkurencji", czyli innych ortopedów, którzy nie są tak oblegani jak wyżej wymieniony.
~ 27-12-2010 19:18
Mi osobiscie chodzi o podwazenie jego wizerunku, jako lekarza. Takich zdjec sie nie umieszcza i tyle. To moze umiescic zdjecie prezydenta, jak siedzi na klopie? bedzie tez autentyczne i bez falszu! sa pewne normy medialno-spoleczne i one tu zostaly przekroczone.Takie zdjecie wywolaloby na calym swiecie skandal, zapewniam was!
~ 27-12-2010 20:01
a czy to ważne czy w ręcę trzyma papierosa? Lekarz też człowiek. Ponadto liczą się osiągnięcia, podejście do pacjenta, sukcesy zawodowe a nie to czy pali czy nie pali. Wcale nie świadczy to o braku odpowiedzialności z jego strony.
~ulala 27-12-2010 20:16
uratował mi obie nogi i chociaż dla Niego była to pewnie ciekawostka - jak je poskładać żeby się nie rozpadły - to i tak jestem Mu dozgonnie wdzięczna chodzę, panie Doktorze, czasem podskoczę ale tak po cichu...
~Iza 27-12-2010 20:27
Stwierdzam, że niektórzy tutaj już przekroczyli granicę absurdu... Ktoś nie pójdzie do świetnego lekarza dlatego, że ten lekarz pali? Życzę skomplikowanego problemu ortopedycznego, może przy okazji na główkę pomoże, takie wash-and-go...
~do ~cd 27-12-2010 20:59
nie sądze że dla kasy...nie znasz dr wiec sie nie wypowiadaj!!! najlepszy lekarz !!!!a to że pali nie wpływa na jego prace!!!
~lukas01 27-12-2010 21:46
jestem pacjentem doktora Rojka i życzę z całego serca tym wszystkim, którzy pierdo.ą tu jakieś dziwne farmazony na Jego temat, żeby nigdy w życiu nie musieli korzystać z pomocy ortopedy. Jest to jedyny, PODKREŚLAM - JEDYNY !!! lekarz, który nawet jak nie masz kasy, to cię uzdrowi, wyleczy, zoperuje !!! Jest tylu innych super specjalistów, dlaczego właśnie do Andrzeja wszyscy \"walą\" a nie do nich. Tamci nie palą fajek, są ogoleni, przynajmniej do zdjęć fjnie pozują i co kur.a z tego. Przecież nie to się liczy !!! Liczy się przecież zdrowie i życie !!! Wy wszyscy co tu walicie głodne kawałki na temat dr Andrzeja Rojka najwyraźniej nigdy nie potrzebowaliście pomocy specjalisty z zakresu ortopedii. I oby tak było jak najdłużej :) !!!!!!!! Pozdrawiam gorąco drugiego człowieka po naszym Janie Pawle !!! Chwała Panu doktorowi, że nie skorzystał z ofert pracy w Stanach Zjednoczonych czy w najlepszych klinikach na zachodzie !!!
~:) 27-12-2010 21:53
do Zator 5, najwidoczniej US przetrzebał ci dupsko :) No i dobrze. buhahaha, takich nalezy eliminować :)
~daroo7 27-12-2010 22:06
Dr jest OK!
~ 27-12-2010 22:10
Ludzie, czytajcie ze zrozumieniem. Przeciez nikt tu nie pisze, ze jest zlym lekarzem. Jest moze najlepszym w calej Polsce. Co nie zmienia faktu, ze takie zdjecie na 1-szej stronie jest niepowazne. To tyle.
~bat 28-12-2010 0:03
moja ciotka, swietna onkolog z Pomorza przez 50 lat kariery walczy z nikotynizmem, czesto pisze do lokalnych gazet przestrzegajac kobiety przed nowotworami spowodowanymi paleniem. z Jej perspektywy takie zdjecie to swietokradztwo. sam jestem lekarzem-palaczem i gdyby mnie z petem zobaczyla....
~De Jot 28-12-2010 0:04
Polska to chory kraj i żaden lekarz tu nie pomoże!!! Większość tych ogolonych niepalących, to kujony, którzy na siłę pchali wiedzę do bani, pomagając sobie prezentami dla dziekanów, w postaci, jajek i masła, a teraz udają wielkich doktorów, którzy nawet jak się pomylą, to się nie przyzna jeden z drugim, by nie stracić godności. Zdjęcie jest SUPER!!! Jak się komuś nie podoba, to przecież jest pełno innych lekarzy. I jeszcze jedno. Takie jałowe, "ę,ą, bułkę przez bibułkę", najwięcej choruje i ci co robią zakupy w marketach i dyskontach spożywczych. ŻAL MI WAS LUDZIE!!!!
~grr 28-12-2010 1:09
bardzo fajny wywiad, dzieki panie doktorze za pasje i swoja sluzbe! mimo wszystko mam nadzieje, ze nie trafie nigdy do pana jako pacjent ;-) no i co za trafna (przez wielu powtarzana) diagnoza dot. biednej powiatyzujacej sie jeleniej :-( ja akurat wrocilem do tego miasta po 6 latach ale zastanawiam sie nad ponowna emigracja :-( takie zycie i takie porypane czasy...
~ 28-12-2010 8:41
No coz. Kazdy ma inne spojrzenie na takie zdjecie. Ja uwazam je za skandaliczne, nie umniejszajac Panu Doktorowi umiejetnosci lekarskich, ktorych mu gratuluje. Ci, co sie tu pienia nie czytaja tak, by tekst zrozumiec. Nikt, kto tu doktora z petem skrytykowal nie krytykuje jego sztuki lekarskiej, bynajmniej i wrecz przeciwnie.Na pewno jest swietnym lekarzem, ale TEN PET nie przystoi.
~Andrea 28-12-2010 16:37
Dla poprawienia humoru i poczucia estetyki niektórych komentatorów, proponuję aby pan doktor zamiast papierosów zaczął palić f a j k ę .
~lesi 28-12-2010 18:18
Osobiscie jestem chodzaca pomylka jeleniogorskich ortopedow.Ten czlowiek pomogl mi pozbierac do kupy moje zycie,widzialem jak sie wstydzil za nich i palil faje za faja.Ten czlowiek ma dusze czuje pacjenta i niepozwolmy aby zniknol z Jeleniej
~pekora 28-12-2010 19:02
Dr A.Rojek jest super; widać po tych komentarzach jakim nadal jesteśmy zaściankowym społeczeństwem i /przepraszam/ zadupiem mentalnym
~maciek.b 28-12-2010 22:19
Pan Dr A. Rojek dał mi w lutym drugie kolano, dziś znowu leczył ludzi do późnych godzin i wierzcie mi nikomu z nas nie przeszkadzało jego zdjęcie. Jeszcze raz bardzo dziękuję Panie Doktorze.
~Monikkka 29-12-2010 9:11
Świetny wywiad!
alama 29-12-2010 19:54
Dr Rojek jest najlepszym lekarzem u jakiego kiedykolwiek byłam. Pomógł mi i mojemu synowi. Bardzo dużo pracuje i owszem jest często zmęczony ale dla pacjentów zawsze pomocny. Współczuję tylko żonie i dzieciom, pewnie jest gościem w domu. Dużo zdrowia i siły Panie Doktorze!!!
~pieguska 29-12-2010 23:30
ludzie dajcie spokój z tym zdjęciem,przecież to normalny facet ma swoje nałogi i dobrze- musi coś mieć,jest świetny,jako człowiek i lekarz wiele pomyślności i zdrowia na nowy rok i nie tylko ,powodzenia doktorze
~PanKa 3-01-2011 20:10
Wyborny tekst, widzę że poziom \"Jelonki\" rośnie :)
~GB 8-01-2011 11:45
Artykuł czyta się świetnie. Cieszę się, że Jelenia Góra ma dr Rojka (genialny lekarz i dusza człowiek).
~ANIL 3-02-2011 19:04
jEST NAPRAWDĘ OKI !!!
~Borys 15-02-2011 0:34
Proszę napiszcie gdzie przyjmuje na konsultacje w Jeleniej Górze Dr A.Rojek. Co tam proszE - błagam.Kolana tak mnie bolą że już nie wytrzymuję tego bólu.
Aga2207 24-11-2013 14:41
Jest ortopedą,lecz prowadzi też normalne życie,ma rodzinę,która go kocha,wiem bo jestem jego córką.
~Lucek 25-11-2013 16:03
Wcale się nie dziwię, że rodzina Go kocha! Obcy ludzie Go uwielbiają za wspaniałe serce jakie im okazuje. Anioł na ziemi. Szkoda tylko, że z powodu licznych pacjentów nie ma aż tak wiele czasu dla rodziny... TEŻ BYŁBYM DUMNY Z TAKIEGO TATY!
~Avlimoney 14-10-2015 17:47
Mistrz! ..i Magik! Oczywiście w tym pozytywnym tego słowa znaczeniu.. Wyjątkowa osobistość. Dziękuję, że Pan JEST :)
~barbara_d1 23-01-2016 14:23
Pan Doktor Rojek to nie tylko wspaniały lekarz , ale także wspaniały bardzo sympatyczny Człowiek.Leczę się u pp.Doktora od paru lat i życzyłabym sobie żeby inni lekarze brali z niego przykład.Leczenie u p.Doktora to połowa sukcesu,bo pacjent czuje że jest pod dobrą opieką.Dużo zdrowia Panie Doktorze!!!!!!!!!!
~Marekjg 7-05-2016 8:09
Rojek jest dobrym lekarzem, ale zdjęcie z fajką szokuje!! Jest w Jelonce jeszcze jeden dobry ortopeda www.ortopedajeleniagora.pl. Jednego i drugiego mogę szczerze polecić
~M 25-02-2017 12:07
Rozumiem DOKTORA ROJKA bo mam taki sam charakter i nie zależy mi czy się to komu podoba a ON jest po prostu NAJLEPSZY bo TACY LUDZIE TAK MAJĄ pozdrawiam PANA DOKTORA
~m 25-02-2017 12:11
I Jeszcze jedno niech się PAN nie zmienia no może trochę odpocząć bo ja na pewno nie odpocznę bo nie lubię
~dd- 30-06-2018 11:58
do: ~m (12:11)
nie wiesz i chyba nie znasz co dobry odpoczynek ?
~ 17-11-2017 13:11
a mnie oszukal do tego stopnia ze dzisiaj mam problem z poruszaniem się odsylal odsylal udawal ze mnie nie widzi kiedy przychodziłam do szpitala i co jesteście zdziwieni ? nie wierzycie? zapewniam wszystkich ze nie ma reguly bez wyjątku najchętniej dałabym mu w morde
~maria nowak 17-11-2017 13:20
mnie oszukal stracilam przez doktora zdrowie nie myślcie ze jest taki idealny a przedewszystkim klamie i jest bardzo niesłowny. trudno uwierzyć? a jednak.
~maria nowak 17-11-2017 13:21
ta siec web to jacys d...le
~maria nowak 17-11-2017 13:36
do: ~maria nowak (13:21)
przepraszam siec web to nie o to chodzilo
~ 28-06-2018 20:05
Wspaniały człowiek i lekarz zarazem co rzadko się zdarza dużo zdrowia i szczęścia panie Andrzeju.
MaOs 7-06-2020 11:16
Najlepszy ortopeda i lekarz ze wszystkich.
MaOs 8-06-2020 6:09
Miło.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Norweska Dolina Luxury Resort***** – 4 dzieci gratis, poleca ITAKA

Trzeba posprzątać

Interwencja w Jeżowie  

Mobilizacja przed II turą

Redakcja przeprasza Krzysztofa Golke

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2217
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%