MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Nastroje po BREXICIE

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 10 lutego 2020, 15:00
Autor: tvdami
Wielka Brytania nie jest już członkiem Unii Europejskiej – jak wyglądają nastroje po Brexicie?

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
50%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zachęca do głosowania na maszty

O bezpieczeństwie

Uszkodzenie gazociągu przy Karkonoskiej

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Dorsz 11-02-2020 7:28
Przyczyny, dla których może nastąpić Polexit: 1. Polacy nie dają wiary ostrzeżeniom ekonomistów. Ton podobnych ostrzeżeń zwolennicy Polexitu nazywali propagandą strachu – uprawianą przez elity, które obawiają się utraty wpływów i przywilejów, i dla których nie liczy się nic poza partykularnym interesem. 2. Pieniądze wydawane w postaci składek i opłat z tytułu członkostwa w Unii Europejskiej wrócą do polskiego budżetu. 3. Kryzys imigracyjny i zmiany prawa. 4. Partie opozycyjne wobec rządu nie zyskują zaufania większości wyborców. Polacy głosują emocjonalnie i o tym część polityków widać zapomniała. 5. Silna partia konserwatywna z reprezentującym jej punkt widzenia prezydentem. 6. Starsi mieszkańcy Polski wspierają Polexit. Nie docenia się grupy społecznej, która pójdzie do urn i głosować będzie za Polexitem – czyli osób starszych, zwłaszcza z południowych i środkowo-wschodnich rejonów kraju. Starsi w ogóle są w Polsce bardzo politycznie aktywni. 7. Unia Europejska to zawsze jakiś obcy byt. Mieszkańcy Polski czują się bardziej Polakami niż Europejczykami – na pierwszym miejscu stawia się patriotyzm lokalny, troska o sprawy kontynentu schodzi zwykle na dalszy plan. Zresztą relacja Polski z Unią Europejską nigdy nie była szczególnie stabilna; związki z Europą Zachodnią zostały zerwane w okresie zaborów i po drugiej wojnie światowe, aż do zakończenia socjalizmu. Do Unii kraj przyłączył się głównie z powodów ekonomicznych. Frakcja sceptyków nadal trzyma się mocno, a i osobom, które w latach 90-tych. opowiadały się za członkostwem UE, zdarza się po latach zmieniać zdanie.
~STACH 11-02-2020 14:58
do: ~Dorsz (7:28)
To teraz zastanów się i odpowiedz sobie dlaczego Anglicy powiedzieli Unii nie, my wam już dziękujemy. Może wina leży po stronie Unii że tak się stało, przecież Anglicy z Unią związani byli znacznie dłużej niż Polska. Anglicy nie mieli zarwanych relacji z Europą Zachodnią .
~Dorsz 11-02-2020 18:25
do: ~STACH (14:58)
Nie bardzo wiem, o co mnie pytasz; na co mam sobie odpowiedzieć. Te siedem punktów, które napisałem to dokładnie te same powody, dla których i Anglicy opowiedzieli się przeciwko UE. W a...lizach, które czytałem, każdy z tych punktów był szeroko omawiany. Tu, ze względu na fakt, iż wypowiedź musi być ograniczona do konkretnej ilości liter; nie mogłem tego opisać. I dlatego mnie to niepokoi; bo Polacy zaczynają myśleć identycznie.
~STACH 12-02-2020 12:31
do: ~Dorsz (18:25)
I nadal nie masz odpowiedzi zastanów się jeszcze raz.
~ 11-02-2020 15:22
do: ~Dorsz (7:28)
Nie chcemy iść drogą Wielkiej Brytanii. Polska jest krajem bardzo euroentuzjastycznym, a Polacy chcą pozostać w Unii Europejskiej - tak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. Wyniki nie pozostawiają najmniejszych złudzeń. Ankieterzy zadali respondentom dwa pytania. Pierwsze z nich brzmiało: "Czy Polska powinna opuścić UE, pozostać w UE?”. Za pozostaniem w Unii opowiedziało się 89 proc. Innego zdania było jedynie 6 proc. ankietowanych, zaś 5 proc. odpowiedziało, że nie ma zdania na ten temat. Drugie pytanie dotyczyło już polityki europejskiej Prawa i Sprawiedliwości, a brzmiało: „Czy Pani zdaniem polityka rządu PiS może doprowadzić do wyjścia Polski z Unii Europejskiej?". Tu nie było już tak zdecydowanej i jednoznacznej odpowiedzi, zdania były bardziej podzielone. 42 proc. osób ankietowanych obawia się, że tak może się stać. Odmiennego zdania było 47 proc. osób biorących w badaniu. Zaś 11 proc. respondentów nie miało zdania na ten temat - czytamy na stronie internetowej telewizji TVN. No comment!!!
~ 11-02-2020 12:38
no to czas najwyższy zrezygnować z porozumiewania się po angielsku wewnątrz UE, może Esperanto ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Porównaj ceny z Jelonką.com

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Zadbaj o swój zdrowy sen, wybierając materace Janpol oraz Hilding

64 nowe zakażenia (aktualizacja)

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
344
Tak
43%
Nie
47%
Nie wiem
10%