MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Nasiąknięci czystością

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 8 czerwca 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 8 czerwca 2007, 11:43
Autor: Angela
Fot. Angela
Pilnują i proszą starszych, aby nie zaśmiecali środowiska.

– Segregować śmieci, nie rzucać papierków na ziemię tylko do kosza, zakręcać krany, gasić światło i nie łamać gałęzi – takie rady chórem wykrzyczały dzieci w Przedszkolu nr 14 w Cieplicach, gdzie odbył się Dzień Małego Ekologa.
Został zorganizowany jako podsumowanie programu eko-zespołów dla szkół i przedszkoli.

Te kilka banalnych zasad, które udało się dzieciom zapamiętać, dorośli traktują na tyle trywialnie, że w życiu codziennym nie biorą ich pod uwagę. Dlatego wyedukowane ekologicznie maluchy postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce i pilnować nawet swoich rodziców.

– Bardzo często dorośli zapominają o tym, że nie należy wszystkich śmieci wrzucać do jednego pojemnika – powiedziała zaproszona na spotkanie Magdalena Lemcio, doradca metodyczny ds. przedszkoli. – Są zabiegani i często nie mają czasu zwracać na takie sprawy uwagi. Program ten natomiast pozwoli na wszczepienie poprawnych zachowań.

Dzieci z przedszkoli, które włączyły się do akcji, od początku roku szkolnego uczyły się, co robić by – jak powiedział jeden z przedszkolaków –ziemia była szczęśliwa.
W „czternastce” zbierano makulaturę i zużyte baterie, segregowano śmieci, sprzątano swoje otoczenie oraz założono straż czuwającą nad oszczędnością wody i światła.

– To dla nas wielki sukces – powiedziała Joanna Konopka, dyrektor przedszkola i inicjatorka proekologicznej akcji. – Nasze dzieci przychodzą i pytają, czy można zgasić jedno światło bo jest widno. Zgłaszają, że krany nie są dokręcone. Podczas akcji zajęły trzecie miejsce wśród szkół w ramach zbierania zużytych baterii i zgromadziły około pół tony makulatury. W przyszłym roku już kolejne spotkanie, a tymczasem my ze swoimi przedszkolakami przez cały rok będziemy stali na straży porządku i ekologicznych zasad, do czego serdecznie zachęcam również inne szkoły – dodała.

Po występach artystycznych i rozdanych nagrodach, na wszystkich czekała niespodzianka: grill oraz zabawy w ogrodzie przedszkolnym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Remont Wojska Polskiego – jaka organizacja ruchu?

Elektroniczny kontakt z klientem już działa

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~mama przedszkolaka 8-06-2007 11:29
Przedszkolaki na 1 zdjeciu to przedszkolaki z 'jedynastki", one też moga sie pochwalić wiedzą z zakresu ekologii. Brak rzetelności redaktorom z Jelonki.
~rodzic 8-06-2007 11:56
Dziękujemy za ciekawe pomysly do zabaw z dziećmi. GRATULUJĘ przejścia do etapu ogólnopolskiego. Mam nadzieję, że w przyszym roku też będziecie dalej kontynuować rózne tegoroczne pomysly np. kiermasz, wazony dla pań na 8 marca(żona byla bardzo zadowolona z pomyslu wykorzystania butelki na dekorację) POZDROWIENIA WIERNY TATA
~DO MAMY PRZEDSZKOLAKA Z MP 11 8-06-2007 12:02
gratuluję dzieciom i nauczycielkom z MP 11 ciekawego występu. Na koszulkach mialy napis z tylu i redaktor patrząc na dzieci występujące w "czternastce" mógl sie pomylić, ale na miejscu gratulowal im fantastycznego przedstawienia. Lepiej cieszyć się z występu dzieci i wspolpracy przedszkoli ( MP11 i MP14) niż krytykować przypadkową pomylkę
~monia 8-06-2007 14:46
wielkie gratki dla dzieci i przedszkoli moje dziecko chodzi do 11 i fakt przedszole nastwione proekologicznie a to cieszy gartuluje pomysłowosci paniom przedszkolankom i zycze dalszych sukcesów
~Barnaba 8-06-2007 19:57
No coś takiego? Taka impra bez Grzegorza ze Straży Miejskiej? Co za nieroztropność. Kak on Wam posmatri w głaza? Być może można robić wspaniałe rzeczy bez Straży Miejskiej. Zróbcie coś z tym łysawym rozpierającym się na siedzeniach służbowych samochodów blondynem ze Straży Miejskiej. Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak bardzo ta postać jest nielubiana w centrum miasta. Prezydenci, Komendanci błagam Was Zróbcie coś z tym gośćiem bo aż w brzuchu ściska gdy go widzimy.
~rodzic i nauczyciel 8-06-2007 21:17
drodzy państwo czytający forum jelonki nie ma co rozdzierać szat które przedszkole lepsze wszystkie przedszkola uczą ekologi bo to ich zadanie i wszystkie dzieci dekalog ekologa znają gratulacje wszystkim przedszkolom i wszystkim dzieciom i tym co ich widać i tym co nie widać .Przedszkola pracują na bardzo wysokim poziomie i aż żal że nie wszystkie szkoły to nie kontynuują bo to widać na co dzień no i jeszcze świadomość społeczna jest różna
~wierny tata do barnaby 8-06-2007 21:34
Widdac, że nie znasz przedszkola "czternastki" Niejednokrotnie byli tam przedstawiciele Straży Miejskiej wraz z p.Grzegorzem i wspólnie organizowali różne spotkania (beezpieczny przedszkolak, strażnik pomocnikiem przedszkolaków itp., jednakże ostatnio jest on bardzo zajęty i Straż jest BARDZO zapracowana aby kontynuować wspópracę (teraz tylko wybrani MP13, MP27 itp) Ale nie ma czego żalować, ponieważ jak widać w "czternastce" świetnie można zorganizować wszelkie imprezy także bez pomocy p. Grzegorze. Kto by na ostatnim festynie (25 maja) fantastycznie wie o czym mówie. Pozdrowienia dla wszystkich pracowników MP14 oraz podziękowania za świetną organizaję i pracę

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Stalowe rumaki w Karpaczu

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Opieka nad seniorem – darmowe szkolenie

Co z dużą ilością nakrętek?

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
23
Tak
48%
Nie
48%
Nie wiem
4%