MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Nasi zdolni zDolnoślązacy

Wiadomości: Region
Środa, 29 października 2014, 8:27
Aktualizacja: Czwartek, 30 października 2014, 13:06
Autor: Mea
Fot. Mea
Czwórka jeleniogórskich uczniów pojechała wczoraj (28.10.) do Wrocławia, by odebrać wyróżnienia za wybitne osiągnięcia przyznane przez Kapitułę Dolnośląskiej Rady Wspierania Uzdolnień w ramach programu „zDolny Ślązak”. Przez rok uczniowie co miesiąc będą otrzymywać stypendium w wysokości ok. 200 zł.

Laureaci to: Kinga Dzik, absolwentka SP 11 w Jeleniej Górze, Krzysztof Retych, absolwent Gimnazjum przy ZSO w Jeleniej Górze, Natalia Janas, uczennica Gimnazjum nr 4 w Jeleniej Górze oraz Arkadiusz Siwko, uczeń III klasy LO im. S. Żeromskiego w Jeleniej Górze. Wczoraj (28.10.) ze stypendystami spotkał się prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła i złożył im gratulacje.

Natalia Janas cieszy się z wyróżnienia przyznanego za dokonania sportowe. - Jestem reprezentantką Polski i Dolnego Śląska w piłce ręcznej, co roku razem z klubem zdobywamy mistrzostwo Dolnego Śląska - powiedziała.

Krzysztof Retych kontynuuje obecnie naukę we wrocławskim liceum. Stypendium otrzymał za osiągnięcia z fizyki i matematyki.

Kinga Dzik pieniądze ze stypendium przeznaczy na książki oraz ubranie sportowe. - Stypendium otrzymałam za drugą najwyższą średnią ocen w szkole, udział w konkursach matematycznych i przyrodniczych, zdobycie wraz z zespołem koszykarek pierwszego miejsca na Dolnym Śląsku w rozgrywkach międzyszkolnych oraz siódmego miejsca w Polsce a także za zdobycie trzeciego miejsca w międzynarodowych zawodach pływackich w Czechach. Brałam również udział w konkursie pierwszej pomocy „Edukacja dla bezpieczeństwa” i z moją drużyną zajęłyśmy pierwsze miejsce na Dolnym Śląsku – mówiła Kinga.

Arkadiusz Siwko został nagrodzony za wiedzę historyczno-społeczną. – Przez ostatni rok szkolny, w ramach krajowego funduszu na rzecz dzieci, zostałem objęty programem pomocy zdolnym i mogłem pracować z Pawłem Figurskim, doktorantem Uniwersytetu Warszawskiego. Badałem historię wczesnego średniowiecza - wyjaśniał Arkadiusz Siwko. - Brałem też udział w kilku olimpiadach, dostałem się do finału olimpiady mediewistycznej. Byłem posłem na Sejm Dzieci i Młodzieży, przygotowałem debatę w ramach wyborów do Parlamentu Europejskiego – dodał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Mobilizacja przed II turą

Radosna edukacja w przedszkolach

Trwa budowa punktu widokowego

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~cool 29-10-2014 9:00
Bardzo sympatyczni na zdjeciach, wielki respekt mlodym! Zycze bardzo duzo powodzenia w zyciu. Samych sukcesow i szczescia. Tak trzymac.
~gratki 29-10-2014 9:38
Brawa dla stypendystów, aż miło popatrzeć, że mamy tak zdolnych ludzi w Jeleniej Górze.
~~gosc 29-10-2014 9:52
a Domagala to po co tam?
~:) 29-10-2014 13:57
Bo jest naczelnikiem wydziału oświaty . Może dlatego inteligencie ;)
~wojtek99 29-10-2014 15:32
Sisa :) Gratki
~urzędnik WR 31-10-2014 0:15
I tak większośc tych stypendiów "załatwili" sobie dużo mniej zdolni mieszkańcy Wrocławia dzięki dobrze ustawionym tatusiom. To co dostali mieszkańcy Dolnego Śląska spoza Wrocławia to tylko ochłapy mające uprawdopodobnić tezę, że wszystko jest OK. Nie, nie jest OK. Jak zwykle Wrocław musiał okraść Dolny Śląsk, nawet młodzież. Nawet nie wiecie jakie wałki kręci się we wrocławskich urzędach, gdzie prawie każdy to krewny lub znajomy królika.
~ 3-11-2014 19:47
Droga młodzież nie łaszczcie się na te 200 złotych tylko wyjeżdżajcie za granice tam dostaniecie za prace 2 tysiące euro na miesiąc.Przecież wystarczy się przyjżeć tym starym wygom to odrazu widać po m...ach że coś knują i jest coś nie tak , oni zarabiają tysiące a wam żucają ochłapy w postaci 200zł.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pożegnanie starszaków

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Egzaminy zawodowe uczniów kowarskiego Lema

Wakacje czas zacząć!

Finał konkursu Uczę się bezpiecznie żyć

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2162
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%