MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Nasi zDolni Ślązacy

Wiadomości: Powiat
Niedziela, 9 grudnia 2018, 6:15
Aktualizacja: Poniedziałek, 10 grudnia 2018, 6:53
Autor: WAC
Fot. UMWD
Już po raz osiemnasty Dolnośląska Kapituła Wspierania Uzdolnień przyznała roczne stypendia uczniom szkół z regionu w ramach programu „zDolny Śląsk”. W gronie wyróżnionych znalazło się trzech uczniów z naszego powiatu.

Program Stypendialny "zDolny Śląsk" został zainicjowany w 2001 roku przez Fundację Edukacji Międzynarodowej (FEM) i Samorząd Województwa Dolnośląskiego w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień. Był to pierwszy w Polsce program pomocy najzdolniejszej młodzieży, obejmujący swoim zasięgiem całe województwo.

Tegoroczne nagrody zostały wręczone podczas XVIII Gali Stypendialnej, która odbyła się kilka dni temu w siedzibie Fundacji Edukacji Międzynarodowej we Wrocławiu. Stypendia przyznano w czterech kategoriach: za osiągnięcia naukowe, sportowe, artystyczne i za działalność społeczną. 18 uczniów z klas IV-VI szkół podstawowych otrzymało 2500 zł, 25 uczniów z klas VII szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych – 3000 zł, a 14 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych – 3500 zł.

Wśród stypendystów znalazło się trzech uczniów z powiatu jeleniogórskiego. Za osiągnięcia naukowe wyróżniono Juliusza Ameljana-Kowalskiego - ucznia Szkoły Podstawowej w Janowic Wielkich, który podczas gali ze swadą opowiadał o swoich najnowszych pasjach. Stypendium naukowe otrzymał także uczeń Szkoły Podstawowej nr 6 w Jeleniej Górze Mikołaj Bilski. Stypendium sportowe w kategorii uczniów starszych klas szkół podstawowych i gimnazjów uzyskał biathlonista ze Szklarskiej Poręby Marcin Zawół.

Twoja reakcja na artykuł?

18
86%
Cieszy
0
0%
Dziwi
1
5%
Nudzi
1
5%
Smuci
1
5%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Sprawdzian w górach

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 10-12-2018 9:17
Brawo, to ogromne wyróżnienie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trudny dojazd do SP 3

Kontrole palenisk

Seniorzy świętowali

Nie trzeba się bać defibrylatora

Wybory: Zwycięstwo PiS

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
247
Tak
54%
Nie
38%
Nie wiem
8%