Nasi zawodnicy najlepsi na krótkim dystansie w Górskim Maratonie Rowerowym

Wiadomości: SZKLARSKA PORĘBA
Wtorek, 12 sierpnia 2008, 11:24
Aktualizacja: Czwartek, 14 sierpnia 2008, 2:15
Autor: JEN
Podczas XII Lech Bike Festival, który odbył się w Szklarskiej Porębie rozegrano dwa wyścigi XII Górskiego Maratonu Rowerowego: piccolo na dystansie 36,5 km i grande na 73 km z udziałem 190 kolarzy. Meta była na wysokości 1050 m npm a różnica poziomów tras wynosiła 430 m.

Na krótszym dystansie triumfowali bezapelacyjnie zawodnicy z naszego regionu zajmując czołowe miejsca w pierwszej dziesiątce. Wygrał z Eneasz Popiół ze Świeradowa Zdroju (1 godz. i 20 min.) przed Jakubem Danielskim z Jeżowa Sudeckiego i Arturem Miazgą z Jeleniej Góry. Szósty był Paweł Wojczal z Piechowic a dziewiąty Maciej Pałac z Jeleniej Góry.

Na dłuższym dystansie wygrał Andrzej Kaiser z Bytowa przed Markiem Konwą z Wilkanowa. Siódme miejsca zajął Roman Antczak z Mysłakowic, a ósme, Rafał Ignaczak z Jeleniej Góry.