MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Nasi w Tyrolu

Wiadomości: Świat
Wtorek, 17 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 18 lipca 2007, 8:47
Autor: anzol
Fot. Organizator
Jeleniogórskie VIP-y i artyści nie tylko ze stolicy Karkonoszy u stóp Alp.

Starosta jeleniogórski Jacek Włodyga, wiceszef rady powiatu i prezes Towarzystwa Polsko-Austriackiego Marek Mikrut, radna miejska Ewa Duziak, dyrektorka Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych Małgorzata Kasztelan towarzyszyli ludziom sztuki podczas niedawnego otwarcia wystawy ich dzieł w Austrii.

Ekspozycja została zorganizowana wspólnie przez Towarzystwo Polsko-Austriackie i Stowarzyszenie KIF (Kultur Initiative Fügen) z Fügen Zillertal w Tyrolu przy współpracy ze Związkiem Gmin Karkonoskich i jeleniogórskim starostwem.

VIP-y i artyści ekspozycję uroczyście otworzyli na dziedzińcu pałacu Bubenburg w Fügen, a przygrywał im wiedeński kwartet klarnetowy „Parkplatz”.
– Na wystawie zaprezentowano prace wykonane różnymi technikami przez artystów z Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi i Liceum Plastycznego w Jeleniej Górze-Cieplicach: Bartosz Burgielski, Jerzy Jakubów, Joanna Kanonowicz, Stanisław Kanonowicz, Agnieszka Nasiłowska, Roman Tryhubczak, Anna Waraszko i Milena Włodarczyk – poinformował sekretariat Towarzystwa Polsko-Austriackiego.

Na wernisażu obecnych było blisko 100 osób, w tym konsul honorowy RP w Tyrolu- Siegfried Resl, Walter Höllwarth, burmistrz Fügen, przedstawiciele władz samorządowych oraz gestorów turystycznych.

Goście z Kotliny Jeleniogórskiej zwiedzili także Dolinę Zillertal oraz powiat Schwaz. Nawiązali wiele kontaktów z gospodarzami.

Okazją do zorganizowania wystawy karkonoskich artystów w Fugen jest 170 rocznica przybycia uchodźców religijnych do Kowar i Mysłakowic właśnie z Doliny Zillertal w Tyrolu. Ewangelicy szukając tolerancji dla swoich przekonań religijnych, rozpoczęli u podnóża Karkonoszy w 1837 roku nowe życie. Pozostawili po sobie wiele pamiątek.

Organizatorzy i autorzy wystawy podkreślają, że wyjazd i wystawa była możliwa dzięki wsparciu różnych sponsorów. Wszystkim dziękują.

Ogłoszenia

Czytaj również

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

KSWiK odpowiedziało na zarzuty byłego wykonawcy  

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~Goral 17-07-2007 22:49
Zapracowany chłop ten Włodyga?
~Nasi w TYROLU 17-07-2007 23:20
i niech tam zostaną NA ZAWSZE.
~rozkminiacz 17-07-2007 23:20
O, radna ze Wspólnego Miasta rozbija się po świecie nie wiadomo po co, a Wspólne Miasto krytykuje pana prezydenta, że pojechał kwiaty wąchać do Cervi. Belkę we własnym oku najtrudniej dostrzec...
~JanorW 18-07-2007 8:15
Nie ujmując zasług, Pana Starosty jeleniogórskiego, w zorganizowanie tej wyprawy, jednak szczególne wyrazy uznania należą się, dla Pana Marka Mikruta. On to właśnie jest niestrudzonym ambasadorem kontaktów Polsko – Austriackich. Reszta, to osoby towrzyszące. To Marek Mikrut, jest organizatorem, m.in. zimowych wypraw w góry dzieci i młodzieży z powiatu jeleniogórskiego, jak również innych kontaktów kulturalnych i sportowych. Brawo Panie Marku – tak trzymać! Jurek W.
~haha 18-07-2007 8:22
pewnie promowali walory turystyczne.... np wodospadu w Przesiece ;);) szkoda, że nie zabrano p Pyzika z Mysłakowic.... w końzu byli w Zillertal
~Hej Rozkminiaczu! 18-07-2007 8:53
Chyba późna pora przyćmiła Ci rozumek! Wyjazd był organizowany przez Towarzystwo Polsko–Austriackie a finansowany ze środków własnych uczestników. Więc zamiast pisać o cudzych belkach zacznij szukać źdźbeł trawy w...piaskownicy!!!
~malowana opozycja? 18-07-2007 9:48
Co robi tam Dudziak ze Wspólnego Miasta? Reprezentuje pana prezydenta? Wspólne Miasto? Platformę Obywatelską? Huberta Papaja? Samą siebie? Czy można tą miłośniczkę sztuki spotkać również na jeleniogórskich wernisażach w Muzeum? W BWA? Czy tylko w Zillertal? Na ile interesuje się sztuką uczniów ZSRA na co dzień? Towarzyszy im w wystawach?
~Aga ;) 18-07-2007 11:28
Przede wszystkim wielkie brawa dla Pana Mikruta,oczywiscie brawa tez dla ych wszystkich,ktorzy go wspieraja w pomyslach jak i w pracy :)To rzeczywiscie on jest calym "mozgiem" kola TPA w Kowarach i wlasnie dzieki niemu mamy dobre kontakty polsko–austriackie,wymiane kulturalna i wspolprace,co jest jednym z wielu celow Towarzystwa.Dla ciekawostki powiem,ze kolo TPA w Kowarach jest jednym z bardziej aktywnych na terenie calego kraju,co swiadczy o jego sile i przedsiebiorczosci.Dlatego zanim zaczniecie kogos krytykowac,zapoznajcie sie wczesniej z faktami.Jeszcze raz wielkie brawa,duzo pomyslow na przyszlosc i powodzenia w dalszych przedsiewzieciach!!!!
~ Luiza 21-07-2007 10:04
Ja im tam zazdroszczę– nareszcie zaczyna być głośno o naszym regionie za granicą!
~ Luiza 21-07-2007 10:06
Ja im tam zazdroszczę– nareszcie zaczyna być głośno o naszym regionie za granicą!
~ elvis11 21-07-2007 10:15
Mysle, że oni woleli by tam zostać na zawsze; przynajmniej nie ma takiej zawiści jak tutaj. Powodzenia – i aby więcej takich wyjazdów

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Synoptycy: jeszcze popada

Miejsca spotkań (na razie) zamknięte

Stalowe rumaki w Karpaczu

Czytelniczka: drogo i brudno

Minka na sobotni wieczór

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
250
Tak
38%
Nie
56%
Nie wiem
5%