MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

Nasi w lekkoatletycznej elicie

Wiadomości: Polska
Niedziela, 1 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 1 lipca 2007, 16:13
Autor: KED
Dwóch zawodników MKL "12" Jelenia Góra - Marcin Brozio i Jacek Kwiatkowski wystąpiło w Białej Podlaskiej w Mistrzostwach Polski juniorów w lekkiej atletyce.

Aby znaleźć się w gronie najlepszych lekkoatletów Polski w kategorii juniorów Marcin Brozio i Jacek Kwiatkowski musieli spełnić bardzo wymagające kryteria kwalifikacyjne czyli legitymować się wynikami na poziomie II klasy państwowej. M. Brozio uzyskał domistrzostw kwalifikacje w trójskoku i podczas eliminacji do finału uzyskał szósty wynik - 14,33 metra, co jest nowym rekordem życiowym tego utalentowanego zawodnika, jak również rekordem klubu. Podczas eliminacyjnego skoku młodego zawodnika dopadł jednak pech, gdyż odnowiła mu się kontuzja pięty i podczas finału nie mógł walczyć o jak najlepsze miejsce. Ostatecznie trójskoczek z MKL - u sklasyfikowany został na jedenastym miejscu w Polsce.

J. Kwiatkowski uzyskał kwalifikacje w biegu na 110 m ppł. i pomimo majowej matury zdołał należycie przygotować się do startu w najpoważniejszej imprezie sezonu 2007r. W biegach eliminacyjnych wystąpiło 23 zawodników. Jacek startując w drugiej serii zajął drugie miejsce z czasem 14,59 s (nowy rekord życiowy i rekord klubu). Po wszystkich seriach eliminacyjnych okazało się że jest to trzeci czas dnia. W biegu finałowym w którym na starcie stanęło ośmiu najlepszych płotkarzy Polski z Mistrzem Świata juniorów - Arturem Nogą, Jacek walczył bardzo dzielnie zajmując tak bardzo nie lubiane przez wszystkich zawodników czwarte miejsce. Do brązowego medalu zabrakło tak niewiele bo zaledwie trzy setne sekundy. Jacek poprawił jeszcze wynik z eliminacji uzyskując czas - 14,48 s.(kolejny rekord życiowy i rekord klubu).

Trenerem obu zawodników jest Marek Przeorski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zmiana kierownictwa prokuratury okręgowej

Nietypowy finał Ligi Rocka

Jeleniogórzanie tuż za podium

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Zawodnik MKL 12 1-07-2007 22:46
Gratulacje dla Jacka i Marcina,odnieśliście naprawde wielki sukces ...pozdrawiam i życze jak najwięcej takich oraz lepszych wynikow ;]

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

XXI Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Potrącenie rowerzysty

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
631
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%