MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Nasi młodzi artyści zwycięzcami regionalnego przeglądu piosenki

Wiadomości: Region
Niedziela, 7 kwietnia 2013, 8:04
Aktualizacja: Poniedziałek, 8 kwietnia 2013, 7:35
Autor: Mea
Fot. Archiwum POK
Zespół ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Piechowicach występujący pod nazwą „Kolorowe nutki” zajął pierwsze miejsce w XXIV Regionalnym Przeglądzie Piosenki Turystycznej i Ekologicznej w Zgorzelcu.

– W kategorii: soliści wygrała również nasza uczennica Katarzyna Trojanowska, a wśród szkół ponadgimnazjalnych Natalia Lis, która reprezentowała Piechowicki Ośrodek Kultury – powiedział Wojciech Zarówny, nauczyciel z SP nr 1. Ex aequo z Natalią Lis pierwsze miejsce zajęła Anna Finczek z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze.

To jednak nie koniec muzycznych sukcesów młodych piechowiczan. Andżelika Soliło z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach zdobyła trzecie miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Doceniony został zespół wokalny z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Piechowicach, który zdobył drugie miejsce. Również uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze, pod opieką Jolanty Frąckiewicz, zdobył drugie miejsce.

Zespół „Kolorowe nutki” zachwycił choreografią, pomysłowością w doborze rekwizytów oraz świetnym przygotowaniem muzycznym. Zespoły i solistów reprezentujących Piechowice przygotował muzyk i nauczyciel Wojciech Zarówny. – Cieszę się z osiągnięć moich podopiecznych, bo zwycięstwo mobilizuje ich do dalszej pracy nad talentem wokalnym – podkreślał Wojciech Zarówny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkali się z Beatą Kempą

PZN na kręgielni

Działka nad zabytek?

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~nasty 7-04-2013 20:57
Gratuluję! :))
~ 7-04-2013 22:44
Gratulacje małe zuchy!!!
Piipi Jelonkowa 7-04-2013 23:34
~Kochani ! .. bądzcie dziecmi jak najdłużej ! .. gdyż ten wyśpiewany Wasz talent jest .. fajnie od serduszka cieplutki ! .. z Gratulacjami Wasza fanka
~Piech 8-04-2013 13:06
Byłem kilka razy na tych przeglądach piosenki. Fajna i dobrze zorganizowana impreza. Pamiętam jej początki w "Elektroniku" w Jeleniej Górze. Później przeniesiono ją do Zgorzelca. Dobrze, że jest taki p. Wojtek...
~Ja 9-04-2013 11:04
No Brawo! To znaczy, że Piechowice śpiewem i muzyką słyną!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

PKS Kamienna Góra wznawia połączenia

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Maseczki od osadzonych

Fundusze dla powiatu kamiennogórskiego

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1363
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%