MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Nasi fotograficy pokazali „swoje” Karkonosze w Jabloncu

Wiadomości: Region
Czwartek, 1 maja 2014, 8:32
Aktualizacja: 8:42
Autor: Kazimierz Piotrowski
Fot. Kazimierz Piotrowski
We wtorek (29.04.) w Jabloncu nad Nysą, mieście partnerskim Jeleniej Góry, odbył się wernisaż wystawy Karkonosze. Fotografia Hand Made. W Galerii "N" Uniwersytetu Technicznego 16. polskich fotografików pokazało swój sposób patrzenia na Karkonosze.

Galeria N mieści się w dawnej rekwizytorni jabloneckiego teatru. W eklektycznym budynku powstało nowoczesne wnętrze pozwalające pokazywać różne formy sztuki. Fotogramy naszych artystów pięknie się w niej prezentują.

Wystawę tę będzie też można oglądać za jakiś czas w jeleniogórskim Biurze Wystaw Artystycznych i w galerii pałacu w Staniszowie.

Organizatorami projektu są Galeria Sztuki BWA w Jeleniej Górze, a współfinansowany był z Unii Europejskiej poprzez Euroregion Nysa oraz z budżetu miasta Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

O bibliotekach w bibliotece

Kontrowersyjne nagranie nauczyciela

Spotkanie pieśniarzy w Kromnowie

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~Iga 1-05-2014 10:28
No, a ja polecam takie: Karkonosze-praca w kuchni: http://youtu.be/oTOWYeC2DIA
~......... 1-05-2014 14:35
wystawianie "sztuki" na korytarzach widać nie tylko dla Jeleniej Góry jest charakterystyczne ,w Jabloncu korytarze widać większe są ............he,he,he,he,he,................................................................
~......... 1-05-2014 14:35
wystawianie "sztuki" na korytarzach widać nie tylko dla Jeleniej Góry jest charakterystyczne ,w Jabloncu korytarze widać większe są ............he,he,he,he,he,................................................................
~ja 1-05-2014 18:30
to akurat nie jest korytarz a bardzo porządna galeria nie tylko z nazwy, prowadzona przez Wydział Designu Uniwersytetu w Libercu.
~fotografik 1-05-2014 22:55
Promuje się takich ludzi - i dobrze. Z drugiej strony dyrektor parku narodowego robi wszystko, żeby opanować miejscowy "rynek" fotografii i wpuszczać na niego tylko wygodnych dla siebie ludzi. Powinniśmy najpierw uregulować takie sprawy u siebie - uważam że nie dopuszczalne jest, żeby dyrektor parku tworzył idiotyczne przepisy mające na celu zabezpieczenie głównie jego prywatnych interesów. nic lepiej nie promuje naszego pięknego regionu jak fotografia i wszelkie działania wymierzone przeciwko fotografom są działaniami na szkodę regionu.
~........ 1-05-2014 23:09
a co takiego ten dyrektor robi fotografom?
~- 2-05-2014 0:51
Bierze kasę za robienie zdjęć w parku, od każdego... Ot co...
~ed 2-05-2014 4:57
Właśnie nie od każdego - od kumpli ponoć nie bierze. Za to odbija sobie na tych których nie lubi, zdzierając na maxa.
kazimierzp 2-05-2014 16:51
Chaliera! A ja sobie łażę po tych Karkonoszach szlakami turystycznymi, robię zdjęcia jakie i gdzie chcę i nikomu nic nie płacę. Nikt zresztą mi nie kazał, ani też się nie czepiał. Może jak się chce włazić tam gdzie są ostoje zwierzyny, ptaków to są obostrzenia!?! Takie fotogramy jakie widziałem na wystawie w Jabloncu można spokojnie zrobić na uczęszczanych szlakach. Wystarczy trochę wyobraźni, umiejętności i chęci...
~turysta 2-05-2014 21:49
@kazimierzp: Proponowałbym zapoznać się najpierw ze sprawą, a dopiero potem pisać. Bo chyba nie zrozumiałeś o co chodzi. Było już wiele na ten temat na tym portalu. I nie tylko tym, np. też w tym wątku: http://www.prw.pl/articles/view/22514/Awantura-o-smiglowiec. To że ty sobie łazisz po Karkonoszach to jeszcze nic nie zmienia, łaź sobie dalej. A przepisy odnosnie fotografowania obowiązują w całym parku i nie róznicują na zdjęcia ze szlaków i poza nimi. Z może ty po prostu należysz do tych, którym dyrektor pozwala naruszać prawo? Nie zdziwił bym się. Byli tu też tacy co co tydzień chwalili się łamaniem innych przepisów i też dyrektor nie widział w tym nic złego. Jak widać w parku narodowym są równi i równiejsi.
~ 2-05-2014 22:47
Kaziu to przecież jest "swój". Więc nic dziwnego, że może więcej niż inni. Pewnie spotykają się na co drugiej popitce z doktorem inżynierem, specjalistą od stonki turystycznej, oczywiście za pieniądze podatników. I znają się jak łyse konie. Trzeba mieć niezły tupet żeby się jeszcze tym chwalić. Skoro twierdzisz Kaziu,że każdy może zrobić takie fotogramy, to może spróbuj najpierw sam takie zdjęcia wykonać. Bo twoje pstryki, które zamieszczasz na "hydralu", w żaden sposób takimi nazwać nie można ani przyrównac ich do zdjęć z wystawy. Chyba że wypowiadasz się o czymś o czym nie masz zielonego pojęcia?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Widowiskowe odsłonięcie Ławki Wolności w Jeleniej Górze

Dla miłośników designu – 12 czerwca

Słodka wystawa w ODK

Wyjątkowy spektakl, wyjątkowych aktorów  

Sportowa uroczystość

Sonda

Czy reklamy przy drogach i ulicach dekoncentrują kierowców?

Oddanych
głosów
810
Tak
78%
Nie
18%
Nie mam zdania
4%