MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Narysował Zamek Czocha na siódemkę

Wiadomości: JELENIA GÓRA/ REGION
Czwartek, 30 października 2008, 8:59
Aktualizacja: 9:07
Autor: Angela
Fot. Archiwum
Dziewięcioletni Jakub Dyła ze Szkoły Podstawowej nr 7 odebrał wczoraj nagrodę w wojewódzkim konkursie plastycznym „Zamki i twierdze Dolnego Śląska”, który zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna im. Norwida w Bolesławcu. Jury wybrało jego dzieło spośród 300 innych nadesłanych prac.

Ogłoszony przed wakacjami konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Nasz region słynie z bogactwa zabytków. Szczególną dumą Dolnego Śląska jest łańcuch twierdz zbudowanych przez Piastów.

– Zachęcaliśmy dzieci i młodzież, która w czasie wakacji miała okazje zwiedzać te ciekawe budowle do utrwalenia swoich wrażeń w formie plastycznej – mówili organizatorzy. – Na konkurs wpłynęło blisko 300 prac i mieliśmy niemały problem z wyłonieniem zwycięzców.

Laureatem trzeciego miejsca w kategorii klas 0-3, został 9-letni jeleniogórzanin Jakub Dyła, uczeń klasy III a Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza, który wykonał rysunek przedstawiający Zamek Czocha niedaleko Leśnej.

Pierwsze miejsce zdobyła natomiast Wiktoria Gęsior z Młodzieżowego Domu Kultury w Bolesławcu. Dalej uplasowała się Karolina Czopko ze Szkoły Podstawowej w Trzebieniu. Wyróżnienia otrzymali: Gabriela Grabowska, Marcelina Michno, Zofia Reguła, Przemysław Tesarski, Paulina Kozłowska, Julia Kwiatkowska, Natalia Regińska, Wiktoria Góra, Justyna Deberny , Magdalena Dąbrowska.

Wystawa pokonkursowa w Galerii „Format” w Bolesławcu będzie czynna do 15 listopada.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Śmierć na żwirowni

Komentarze (11) Dodaj komentarz

HankaOdRumcajsa 30-10-2008 9:57
...Zamek Czocha jest przepiękny... Brawa dla Jakuba!
~Czechu 30-10-2008 11:49
Kaj jest zdjecie tego obrazka ??
~Do ~Czechu 30-10-2008 14:17
Kliknij na 'Zobacz zdjęcia' i zobaczysz zdjecie tego obrazka.
~Alec Newman 30-10-2008 20:48
Congratulation James! Great good success.
~Sabath 30-10-2008 22:55
talent ma wielki a taki młody jeszcze Gratuluję
~HAVA ...do smutasow 31-10-2008 0:31
Obrazek ladny , nie calkiem jestem przekonany , ze autor jest utalentowany . A moze ta talent , pewnien pisarz zagraniczny napisal kiedys ksiazke , wydana w milionach egzeplazy w wielu krajach .Nazywal sie Ostrowski Mikołaj , klasyk pewnego okresu zycia w Europie . A ksiazka , pewnie znana wielu czytelnikom www.jelonka.com pod tytulem -Jak hartowała się stal . To wlasnie autor obrazka ma taki talent jak Mikolaj Ostrowski . Pozdrowienia
~do HAVA 31-10-2008 18:40
malkontent to mało, a jeśli ma talent to tylko brawa dla niego, nie krytykuj pochopnie, a erudycją nie zabłysnąłeś
~do - 18.40 powyzej 1-11-2008 0:36
od HAVA .......przeciez nie neguje talentu chlopca . przeczytaj uwaznie .Nie jestem tego przekonany napisalem. Ale nie napisalem , ze chlopiec nie ma talentu . Daj mi prawo do oceny . Mam takie ludzkie prawo aby cos lubic albo nie lubic . Nie jestem takze malkontentem , slowo to oznacza osobe stale niezadowolona, we wszystkim doszukująca się ujemnych stron. Tu akurat sie mylisz , Mikolaj Ostrowski mial naprawde talent ...........taki jak Ty z pewnoscia . Pozdrowienia z lepszego swiata "geniuszu " . Hava Nagila
~Tee 2-11-2008 16:29
Jelonko, Jelonko, a nie można było pokazać też obrazków, które zajęły I i II miejsce w tej kategorii? I napisać z jakich szkół są ich autorzy? Ten obrazek jest fajny i to dziecko pewnie ma talent, ale takie podejście do informowania jest trochę zaściankowe. Mama tego chłopca przyszła do Was z tą wiadomością? Nie mogliście jakoś sami dowiedzieć się o szczegóły?
~Do ~Tee 4-11-2008 22:20
Hej, tygodnik Jelonka (jak sama nazwa wskazuje) skupia się oraz pisze o wydarzeniach i ludziach naszego miasta. Przecież napisane jest wyraźnie w tekście powyżej (elementarna umiejętność czytania ze zrozumieniem się kłania) - I miejsce zajęła Wiktoria z Bolesławca, a II miejsce zdobyła Karolina z Trzebienia. Gdyby Jelonka pisała np. o Legnicy czy Wałbrzychu zrobiłyby się informacje dolnośląskie. Każde miasto ma swoją lokalną prasę, prawda? Poza tym z tych informacji wynika, że redakcja ma wieści od organizatorów, a nie od rodzica chłopca. Tak więc należałoby się cieszyć, że komuś z Jelonki udało się zmieścić w ZŁOTEJ TRÓJCE, a nie doszukiwać dziury w całym.
~Tee do postu z 22:20 5-11-2008 6:32
Jek już czytasz mój post to też czytaj dokładnie. Chodziło mi o to, że nie pokazali rysunków z I i II miejsca i w pierwotnej wersji nazw szkół tych dzieci. A Jelonka pisze również o wydarzeniach w innych miastach, np. w Szklarskiej Porębie (Szklarska Poręba oznakowana), Kowarach (artykułuł o dzielnicowych) o Wleniu (nie chcieli miliona) itd. A ludzie z np. Bolesławca też moga czytać Jelonkę. Jest taki artykuł Jelonki pt. Nowa twarz Wspólnego Miasta i pod nim posty skierowane do pana Dutkiewicza z Wrocławia, z których treści wynika, że on (chociaż z Wrocławia to też może czytać Jelonkę) np. post z 3.11. 8:55 (cyt.): "Panie Rafale Dutkiewiczu! Mam nadzieję, że przeczytał Pan komentarze i nie popełni Pan tego błędu!!!" Mój post nie był złośliwy w stosunku do Jelonki. Zawierał prośbę o bardziej dokładne informacje, dające szerszy obraz załego zdarzenia. A skoro mieli informacje wprost od organizatorów to mogli poprosić też o pokazenie pozostałych rysunków. A pokazywanie tylko tego jednego rysunku to jak chwalenie się czymś dla samego chwalenia, to jest zakładanie z góry, że w gruncie rzeczy to tak właściciwie nikogo to nie zainteresuje. A tak nie jest, bo ludzie chcieliby wiedzieć jaką to dziecko miało konkurencję i jaki był poziom tego konkursu. Chcę, aby Jelonka pokazywała szerszy obraz wydarzeń, jakie opisuje, to będzie miała więcej czytelników, a przecież chyba o to w tym wszystkim chodzi. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wkrótce będzie zakaz wstępu na Tamę Złotnicką

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Obieżyświat w Lwówku

Przestępcza fortuna w rękach policjantów

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1038
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%