MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Narozrabiają po wódce i uciekają

Wiadomości: Dolny Śląsk
Wtorek, 4 marca 2008, 14:36
Aktualizacja: 14:37
Autor: carioca
Pijani sprawcy zdarzeń drogowych biorą nogi za pas licząc na to, że ominie ich kara za grzechy. Ale nie udaje im się uciec przed sprawiedliwością.

Tak było w Wałbrzychu, gdzie 38-letni kierowca na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił przechodnia. Mężczyzna został poważnie ranny, a sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. W wyniku wypadku „zgubił” jednak tablicę rejestracyjną. Policja bez trudu namierzyła pirata. Okazało się, że miał on ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Zaś w Jeleniej Górze w poniedziałek wieczorem doszło do kolizji drogowej przed jednym ze sklepów przy ul. Sobieskiego. Poszkodowany zauważył, że sprawca zdarzenia nie zachowuje się normalnie. Ten jednak niewiele myśląc – uciekł. Nie wziął pod uwagę, że zanotowano numer rejestracyjny jego auta.

Policja szybko ustaliła, kim jest właściciel samochodu. Pojazd został porzucony w centrum Jeleniej Góry. Mundurowi szybko wszczęli poszukiwania i złapanie sprawcy incydentu jest tylko kwestią czasu.
Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym, spowodowanie kolizji drogowej i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara do pięciu lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Pożar citroena w Karpaczu

Schronisko do remontu

Policjanci pod szkołami

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~cowboyka 4-03-2008 17:25
ja tak nie w temacie, ale czy wiadomo cos o tym mężczyźnie co się powiesił koło MPGK?
~jestem 4-03-2008 21:05
tylko tyle ze sie powiesił:)
KochaS835 5-03-2008 6:10
Takich pijanych kierowców jest coraz więcej i ich zaczyna przybywać. Powinno się zaostrzyć kary dla pijanych kierowców. W Polsce powinno być tak, że pijany kierowca, który zabije człowieka powinien dostać karę tak samo, jak za zabójstwo bronią, nożem lub innym narzędziem itp... A nie koleś, co zabił trzy osoby na drzewie dostał bodajże osiem lat pozbawienia wolności. Polskie sądy są zbyt łaskawe dla takich pijanych kierowców i naprawdę rzadko albo raz na enty przypadek dostaje pijany kierowca powyżej dziesięciu lat pozbawienia wolności. Powinno się pijakom zabierać prawo jazdy, a ich wizerunki umieszczać w gazetach oraz Internecie...
~Ryba 5-03-2008 8:27
I gdzie się powiesił;)
~dostawca 6-03-2008 23:02
ciekawe co mu zrobią czy będzie wyrok za jazdę po pijanemu czy siedzenie za kierownicą po pianemu ludzie ale w naszym prawie jest wesoło

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pożar szopy w Ścięgnach

Prezes sądu okręgowego grozi procesami

Nieszczelne butle przyczyną ewakuacji

Uprawa konopi indyjskich na balkonie

Wizyta gości z Chin i... wpadka

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny być jawne?

Oddanych
głosów
490
Tak
81%
Nie
15%
Nie mam zdania
4%