MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Narodowe Święto Niepodległości w „Handlówce”

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 10 listopada 2016, 15:20
Aktualizacja: 15:31
Autor: E. Rząsa/M. Drapiej
Fot. E. Rząsa/M. Drapiej
Dzisiaj (10.11) w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Zebranych przywitała dyrektor szkoły Danuta Pawłowicz, która zwróciła uwagę na rangę święta.

Uroczystość została przygotowana przez nauczycieli historii i języka polskiego. Krótką historię Polski od czasów niewoli do momentu odzyskania przez Polskę niepodległości opowiedziała Dorota Piejko. Tekst pieśni patriotycznej „Żeby Polska była Polską” przedstawiła Katarzyna Szandurska.

Podczas apelu odbyła się prezentacja kotylionów przygotowywanych przez uczniów szkoły w minionym tygodniu. Młodzież, która wykonała najładniejsze kotyliony - podobnie ja w roku minionym - otrzymała nagrody pieniężne oraz darmowe bilety do kina.

Zwieńczeniem uroczystości było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Przystrojeni w kotyliony uczniowie wrócili na zajęcia, a muzyka legionowa rozbrzmiewa do ostatnich lekcji w szkole. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i jak zapewnia dyrektor Danuta Pawłowicz będzie kontynuowana w kolejnych latach.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wykazali się znajomością języków

Głosy za strajkiem?

Kończy się referendum strajkowe

Porozumienia brak

Wiosna Biedronia sprawdza i zapowiada

Niechlubna pamiątka

Na poranku działo się!

O kreacji pieniądza

Sonda

Czy wszystkie handlowe niedziele powinny wrócić?

Oddanych
głosów
629
Tak
61%
Jest dobrze, jak jest
14%
Nie
24%
Nie ma zdania
1%