MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Narodowe Czytanie w Pałacu w Bukowcu

Wiadomości: Mysłakowice
Poniedziałek, 10 września 2018, 6:17
Aktualizacja: Wtorek, 11 września 2018, 7:27
Autor: WAC
Fot. użyczone/GOK
Samorządowcy, szefowie lokalnych instytucji oraz mieszkańcy gminy uczestniczyli we wspólnym czytaniu „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, które odbyło się w ostatnią sobotę w Pałacu w Bukowcu.

Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury z Mysłakowic, który cyklicznie od kilku lat bierze udział w akcji „Narodowe Czytanie”. Tegoroczne czytanie odbyło się w Pałacu w Bukowcu, w ramach wydarzenia „Jesień ze sztuką w Bukowcu” – w gościnie u hrabiny von Reden.

Ku zaskoczeniu organizatorów, impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem. Czytających wysłuchało ponad 60 osób. Wśród zaproszonych do wspólnej lektury byli: Piotr Konieczyński - aktor Teatru Jeleniogórskiego, Anna Konieczyńska - starosta jeleniogórski, Michał Orman - wójt gminy Mysłakowice, Witold Szczudłowski dyrektor Związku Gmin Karkonoskich, Czesław Kozioł - dyrektor Leśnego Banku Genów, Elżbieta Zakrzewska - dyrektor SP ZOZ w Mysłakowicach, Bogumiła Chabowska-Dąbek z Nadleśnictwa Śnieżka, Jadwiga Chałupka, Marta Mejer, Alina Dunkier, Andrzej Dąbek - dyrektor Szkoły Podstawowej w Mysłakowicach, Elżbieta Bilska reprezentująca Książnicę Karkonoską w Jeleniej Górze i Janina Radomska, przewodnicząca Rady Gminy w Mysłakowicach. Dla wszystkich przygotowano podziękowania, zaś imprezę prowadził Grzegorz Truchanowicz – dyrektor GOK w Mysłakowicach.

Po zakończeniu lektury dla gości wieczornego spotkania wystąpił zespół „Paraluzja”.

- Koncert tego duetu to podróż pełna barw i nastrojów – mówi dyrektor GOK Grzegorz Truchanowicz. - Jego utwory łączą się ze sobą stanowiąc zwartą opowieść. W czasie występu wykorzystywano looper, dzięki któremu gitary są nagrywane i odtwarzane na żywo, co nadało wrażenie zwielokrotnienia oraz dynamiki charakterystycznej dla większych składów muzycznych.

Twoja reakcja na artykuł?

7
78%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
22%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Wystawa o bohaterze

Robert Biedroń w Jeleniej Górze

Widowiskowa gala

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~MaszaW! 10-09-2018 9:01
Fajnie zorganizowana impreza najpierw czytanie a potem koncert i miejsce rewelacja, słuchałam z wielkim zadowolenie. Był klimat mimo że Przedwiośnie nie jest porywającą książką. Brawa dla organizatorów i zespołu.
~Gość 10-09-2018 9:26
Znowu polityczna szopka.Panie Wójcie co z planem zagospodarowania przestrzennego Łomnicy,może czas zająć się pracą?
~ALINA#M 10-09-2018 9:57
do: ~Gość (9:26)
Kolejny niezadowolony mądrala to nie byla impreza wyborcza od kilku lat co rok o tej porze trwa Narodowe Czytanie. Przepiękne działania patriotycze czytamy dzieła literatury polskiej. Ciekawa jestem czy tem wymądrzajacy się gość coś przeczytał w swoim życiu czy tylko wszystkich krytykuje za biurko. Panie mądraliński taką imprezę organizuje mnostwo ludzi ciężko pracując. A takim wpisem obraża pan wszystkich organizatorow. Żenada.
~józio 10-09-2018 14:07
Lektury należało czyta w szkole, no chyba że pisowcom szkoły brak !!!
~ALINA#M 10-09-2018 17:03
A gdzie tu widać pis-owców???. Kolejna osoba ktora tworzy podziały. Nie róbmy tego na dole, niech politycy się dzielą zwykli ludzie niech dają przykład wspólnoty.
~Condor. 11-09-2018 6:13
Same barwy narodowe - biało-czerwone. Przydało by się trochę koloru niebieskiego. Czyżby Związek Gmin Karkonoskich nigdy nie skorzystali ze środków unijnych. Czy ideały unijne są obce p. Witoldowi Szczudłowskiemu? A może obawia się czegoś...?
~MaszaW! 11-09-2018 12:59
do: ~Condor. (6:13)
A po co barwy unijne, przecież to Narodowe Czytanie - polskiej literatury anie unijnej..????? Rozumie że wpis aby sie przyczepić....wrr

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Miejski przetarg dla... dyrektora ZGKiM?

Prezydent Duda odwiedzi Jelenią Górę

Jubileuszowa wystawa

Ten teren do remontu

Ars poetica: Adrenalina wspomnień

Sonda

Rząd przyznaje, że pomimo 500+ dzietność spada. Czy to świadczenie zlikwidować?

Oddanych
głosów
724
Tak
59%
Nie
37%
Nie wiem
4%