Dolny Śląsk: Nareszcie wygrali

Środa, 1 sierpnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 1 sierpnia 2007, 23:02
Pierwsza sparingowa wygrana piłkarzy Karkonoszy Jelenia Góra

W następnym z serii pojedynków sparingowych, poprzedzających rywalizację w IV lidze piłkarze Karkonoszy Jelenia Góra pokonali Kuźnię Jawor 1:0 (0:0). Jedynego gola meczu zdobył w 85 minucie, z rzutu karnego, po faulu na Pawle Walczaku, Adam Jaworski. Wygraną jeleniogórzan śmiało można uznać za niezasłużoną, gdyż to Kuźnia dyktowała warunki gry. Zwłaszcza po przerwie w szeregach biało - niebieskich panował chaos, zaś w pierwszej fazie tej części gry goście mieli poważne problemy ze skonstruowaniem jakiejkolwiek składniejszej akcji. Poza golem z rzutu karnego Karkonosze miały zaledwie dwie akcje warte odnotowania. Były to obroniony przez bramkarza Kuźni strzał Jarosława Wichowskiego, po składnej akcji z Łukaszem Kowalskim z 41 minuty oraz uderzenie Krzysztofa Smolińskiego z 50 min, zbyt słabe jednak by pokonać goalkeepera z Jawora.

Gospodarze springu mieli kilkanaście dogodnych sytuacji do zdobycia goli, jednak fenomenalnymi paradami popisywali sie bramkarze Karkonoszy Michał Dubiel i Adam Małecki, który śmiało można uznać za najlepszych zawodników jeleniogórskiego zespołu. Poza nimi mogła się podobać gra Marka Wawrzyniaka, Adama Jaworskiego i Łukasza Kusiaka. O występie pozostałych trudno napisać coś pozytywnego, pamiętajmy jednak że to tylko sparing, który służy testowaniu różnych rozwiązań taktycznych i ustawień personalnych, a gra drużyny w lidze może być diametralnie różna.

W kolejnym meczu kontrolnym Karkonosze zagrają na wyjeździe, w sobotę 4 sierpnia o godzinie 16.00 z Lotnikiem Jeżów Sudecki