MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Narciarstwo biegowe na osiedlu Huty i Białej Dolinie

Wiadomości: Szklarska Poręba
Czwartek, 24 stycznia 2013, 14:46
Aktualizacja: 14:47
Autor: red.
Jak połączyć trasy biegowe Polany Jakuszyckiej z centrum Szklarskiej Poręby? To bardzo proste. W dzielnicach Szklarskiej Poręby jakimi są Biała Dolina i osiedle Huty uruchomione są ścieżki łączące się z oficjalnymi trasami Biegu Piastów.

Wystarczy założyć narty biegowe i wyznaczonymi ścieżkami spokojnie dojechać do Polany Jakuszyckiej. Prezentujemy wycinek mapki z zaznaczonymi trasami, którą można zobaczyć na stronie http://www.szklarskaporeba.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2249&Itemid=103

Zaznaczone na mapie kolorem zielonym narciarskie ścieżki będą utrzymywane w okresie ferii zimowych skuterem przez Lokalną Organizację Turystyczną. Prowadzą przez stary Park Zdrojowy od DW ”Halny” i Centrum Motoryzacyjne, oraz od dworca Huty do Chatki Robaczka (punkt 42 i 43).

Po oficjalnym przejęciu w dniu 16.01.2013. przez Miasto terenu dworca Huty, przygotowany został prowizoryczny parking dla potrzeb narciarstwa biegowego i przystanku Kolei Izerskiej. Obecnie warunki śniegowe nie pozwalają Stowarzyszeniu Bieg Piastów przygotować ratrakiem wszystkich narciarskich ścieżek spacerowych prowadzących w kierunku Białej Doliny i Oś. Huty. Tymczasowo odcinek drogi na Czerwony Potok od punktu 40 i do Chatki Robaczka od punktu 41 (Ściernisko), przygotowuje skuterem Lokalna Organizacja Turystyczna.

Trasy na Białej Dolinie i Osiedlu Huty to bardzo interesujące udogodnienie dla narciarzy biegowych. Dzięki pomocy i zaangażowaniu Lokalnej Organizacji Turystycznej zimowa oferta Szklarskiej Poręby stała się bogatsza.

(UM Szklarska Poręba)

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Już w sobotę kolejna Olimpiada Malucha

Wiosna Biedronia sprawdza i zapowiada

Żeromalia na filmowo

Studenci dzieciom

Kończy się referendum strajkowe

Głosy za strajkiem?

Wszyscy za strajkiem

Znów alarm bombowy

Sonda

Czy wszystkie handlowe niedziele powinny wrócić?

Oddanych
głosów
613
Tak
62%
Jest dobrze, jak jest
14%
Nie
23%
Nie ma zdania
1%