MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Narciarstwo biegowe na osiedlu Huty i Białej Dolinie

Wiadomości: Szklarska Poręba
Czwartek, 24 stycznia 2013, 14:46
Aktualizacja: 14:47
Autor: red.
Jak połączyć trasy biegowe Polany Jakuszyckiej z centrum Szklarskiej Poręby? To bardzo proste. W dzielnicach Szklarskiej Poręby jakimi są Biała Dolina i osiedle Huty uruchomione są ścieżki łączące się z oficjalnymi trasami Biegu Piastów.

Wystarczy założyć narty biegowe i wyznaczonymi ścieżkami spokojnie dojechać do Polany Jakuszyckiej. Prezentujemy wycinek mapki z zaznaczonymi trasami, którą można zobaczyć na stronie http://www.szklarskaporeba.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2249&Itemid=103

Zaznaczone na mapie kolorem zielonym narciarskie ścieżki będą utrzymywane w okresie ferii zimowych skuterem przez Lokalną Organizację Turystyczną. Prowadzą przez stary Park Zdrojowy od DW ”Halny” i Centrum Motoryzacyjne, oraz od dworca Huty do Chatki Robaczka (punkt 42 i 43).

Po oficjalnym przejęciu w dniu 16.01.2013. przez Miasto terenu dworca Huty, przygotowany został prowizoryczny parking dla potrzeb narciarstwa biegowego i przystanku Kolei Izerskiej. Obecnie warunki śniegowe nie pozwalają Stowarzyszeniu Bieg Piastów przygotować ratrakiem wszystkich narciarskich ścieżek spacerowych prowadzących w kierunku Białej Doliny i Oś. Huty. Tymczasowo odcinek drogi na Czerwony Potok od punktu 40 i do Chatki Robaczka od punktu 41 (Ściernisko), przygotowuje skuterem Lokalna Organizacja Turystyczna.

Trasy na Białej Dolinie i Osiedlu Huty to bardzo interesujące udogodnienie dla narciarzy biegowych. Dzięki pomocy i zaangażowaniu Lokalnej Organizacji Turystycznej zimowa oferta Szklarskiej Poręby stała się bogatsza.

(UM Szklarska Poręba)

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przedwiośnie na rzecz LGBT

Pełzająca sztuka

Widowiskowe odsłonięcie Ławki Wolności w Jeleniej Górze

Wyjechali z miasta granitu z medalami

Paulina Janik mistrzynią Polski!

Święto lnu w Łomnicy

Kontrowersyjne nagranie nauczyciela

Partnersko i kulturalnie

Sonda

Czy reklamy przy drogach i ulicach dekoncentrują kierowców?

Oddanych
głosów
893
Tak
78%
Nie
18%
Nie mam zdania
4%