Czechy/Kanada: Narciarskie biegi Euro i Worldloppet na półmetku

Czwartek, 5 marca 2009, 14:06
Aktualizacja: 14:15
Autor: ah
Ubiegły tydzień przyniósł dobre wyniki narciarskich biegaczy amatorów powiatu jeleniogórskiego w serii biegów światowych.
Dwukrotny triumfator Biegu Piastów w latach 1984 i 1987 – Waldemar Witulski z Sosnówki wygrał kategorię wiekową 24–go maratonu w lasach Szumawy w Czechach, zajmując 17 miejsce w klasyfikacji generalnej wśród 700 startujących.

Najlepsza zawodniczka seniorka naszego regionu - Ewa Szmel z Piechowic, bezapelacyjnie wygrała grupę wiekową w biegu Biela Stopa w Kremnicy, popisując się wspaniałym szpagatem przed wejściem na podium. W tym samym biegu Rafał Koryciński zajął szczytne drugie miejsce wśród swojej kategorii.

Wyprawa jeleniogórzan na 31 Gatineau Worldloppet w Kanadzie, w Quebecu była równie udana.
Wśród uczestników biegu - Adama Bierowskiego, Bartosza Lipińskiego, Adama Fijałkowskiego i Championa Euroloppet Jana Jagielskiego wyróżnić należy tego ostatniego. Ukończył on dwa biegi na trudnym 53 kilometrowym dystansie w stylu wolnym i klasycznym.
Przełamując przeciwności losu dwaj seniorzy Biegu Piastów - Stanisław Mroziński i Jerzy Podgórski wzięli udział łącznie w sześciu tegorocznych biegach masowych serii Euroloppet.
Udział zawodników reprezentujących Team Bieg Piastów w rozegranych dotychczas biegach (Dolomiten Lauf, Marcialonga, Biela Stopa, König Ludwig Lauf, Koasa Lauf, Jizerska Padesatka, Gatineau Loppet oraz Skimaraton Szumawa) przyczynia się do popularyzacji Biegu Piastów wśród biegaczy narciarskich w Europie.