MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Narciarski bieg sylwestrowy z ogniskiem i muzyką

Wiadomości: Region
Czwartek, 13 października 2016, 7:30
Autor: Org
Fot. Użyczone/Bieg Sylwestrowy 2015/16
To będzie jedna z najbardziej niezwykłych zabaw sylwestrowych w kraju! I pewnie najtańsza... Stowarzyszenie Bieg Piastów zaprasza do udziału w Biegu Sylwestrowym na nartach lub bez nart (do wyboru). Start tuż przed północą z 31 grudnia na 1 stycznia na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie.

Bez pomiaru czasu! Biegniemy, ale nie dla czasu, lecz po to, by wspólnie w biegu powitać rok 2017. Dystans około siedmiu kilometrów. Meta na Polanie Jakuszyckiej, gdzie na uczestników czekać będzie ognisko z kiełbaskami i muzyka. Będą też oczywiście pamiątkowe medale oraz konkurs z nagrodami za najpiękniejsze przebranie. Zwycięzcy zostaną uhonorowani na podium. To będzie jedyna dekoracja tej nocy. Przebrania są więc mile widziane. Nie są jednak oczywiście obowiązkowe.

Wpisowe w pierwszym terminie - do końca października, 60 złotych. Dokładny przebieg tras zależny od warunków pogodowych, ustalony zostanie przed zawodami. Na pewno trasa będzie piękna, wiodąca po uroczych duktach Gór Izerskich! Zostanie jak należy oznakowana i zabezpieczona, także pod względem medycznym.

Można zapisać się na bieg na nartach lub bez nart. Jeśli nie będzie śniegu - wszyscy pobiegną bez nart. Jeśli śnieg dopisze - narciarze wystartują o godz. 23.50, a biegacze w butach siedem minut później.
Rok i dwa lata temu biegi sylwestrowe w Jakuszycach rozegrane zostały w rewelacyjnej atmosferze. 2016 powitany został bez nart, bo nie było śniegu, ale frekwencja i tak dopisała - pobiegło prawie 300 osób.

Organizatorem Biegu Sylwestrowego jest Stowarzyszenie Bieg Piastów. Zapisy na Bieg Sylwestrowy - http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=2634

Ogłoszenia

Czytaj również

Wirtuozi jazzu

Spór o edukację seksualną

Suplementacja witaminą D

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Ok 13-10-2016 14:32
A co dla tych co już nie pobiegna ,a mogą sprawnie chodzić i chcieli by tak właśnie powitać Nowy Rok!! Ha ??😄
~@@@ 13-10-2016 16:06
Brałam udział w Noc Sylwestrową z 2015r.na 2016r. było 👍 Cudowna atmosfera,wspaniali ludzie.Kto miał siłę biegł,kto miał jej mniej szedł.Każdy dotarł do mety po drodze składając sobie życzenia na Nowy Rok i częstując jeden drugiego szampanem.Niezapomniana impreza.W tym roku też będę.Polecam serdecznie😄Dziękuję organizatorom za pomysł😄
~i 14-10-2016 1:34
A za co te 60- zł jestem zII sortu ????

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trudny dojazd do SP 3

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Stop marginalizacji średnich miast

Równowaga między kulturą a naturą

Park już gotowy

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
747
Tak
15%
Nie
64%
Nie wiem
21%