MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Naprawią ulicę Wrocławską jeszcze w tym roku

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 16 maja 2015, 8:39
Aktualizacja: Niedziela, 17 maja 2015, 7:25
Autor: Angela
Fot. Angela
Do końca września br. mają zniknąć uciążliwości dla zmotoryzowanych na ulicy Wrocławskiej w Jeleniej Górze. – Przede wszystkim wymieniona zostanie nawierzchnia drogi, a także naprawione będą studzienki kanalizacyjne, które ucierpiały podczas powodzi w 2012 roku – wymienia wiceprezydent Jerzy Łużniak. Ogłoszono już przetarg na to zadanie. Oferty można składać do 26 maja.

Jak już pisaliśmy, 80 procent pieniędzy na tę inwestycję (3,5 mln zł) Miasto dostało w lutym br. w formie promesy powodziowej z rezerwy celowej budżetu państwa. Pozostałe 20 procent przesunięto w budżecie miasta z oszczędności, jakie powstały po przetargu na remont ulicy Łomnickiej.

Dodatkowe 100 tys. zł pochodzących z jeleniogórskiego budżetu przeznaczono na dokumentację projektową inwestycji.

Jak informuje Jerzy Bigus, wicedyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze, remont obejmie około 4,5 km drogi i kanalizację deszczową. Usunięte zostaną szkody, powstałe podczas powodzi na chodnikach, poboczach, przepustach oraz w przydrożnych rowach.
Zakończenie inwestycji zaplanowano na koniec września br.

Ogłoszenia

Czytaj również

Bałaganiarz zapłaci

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

W obiektach Sudeckiego Gwarka Walońskiego

Komentarze (23) Dodaj komentarz

~ 16-05-2015 8:51
1. Studzienki zapadły się zaraz po ostatnim remoncie. 2. Najpierw obwodnica, potem remont - blokowanie tak ważnej wylotówki to k...nizm.
~anonim777 16-05-2015 9:06
Czy nie lepiej powołać tutejsze, miejscowe ,lokalne przedsiębiorstwo do remontu dróg i ulic zamiast wydawać pieniądze na zewnątrz. To tak jak bym wypłatę wydawał na dziwki.
~obserwator.- 16-05-2015 9:07
Problem zapadniętych studzienek i fuszerki , to przecież efekt pracy z poprzednich robót wykonywanych przy wymianie asfaltu.....
~zaboberek 16-05-2015 9:11
"naprawione będą studzienki ka...lizacyjne, które ucierpiały podczas powodzi w 2012 roku ". Czy nikt nie ma odwagi powiedzieć,że te studzienki były po prostu źle osadzone w trakcie remontu drogi?Jak dobrze,że zawsze można zwalić winę na przyrodę.
~portek 16-05-2015 9:31
O ile dobrze kojarzę, owe słynne studzienki już były po kilka razy każda remontowane. Co roku na jakimś odcinku Wrocławskiej pruto asfalt i osadzano je na nowo, a po "zimie" znów się biedactwa zapadały... Taka neverending story... Czy nas jako miasto naprawdę stać na to, żeby kupować najtańsze usługi? W normalnym kraju tacy "gospodarze" dawno pierdzieliby w pasiaki, a przynajmniej spuszczeni byliby na szczaw. No ale tu ch... d... i kamieni kupa... Żal.
~pl.,., 16-05-2015 9:46
Najlepszym terminem na remont będzie okres od lipca do końca sierpnia i koniecznie w godz. 7:15, żeby ten remont nie był za bardzo uciążliwy dla mieszkańców i zwłaszcza dla turystów, którzy już jako tradycje będą kojarzyć wlot do Jelonki w korku !!!!!!!
~portek 16-05-2015 9:46
O ile dobrze kojarzę, owe słynne studzienki już były po kilka razy każda remontowane. Co roku na jakimś odcinku Wrocławskiej pruto asfalt i osadzano je na nowo, a po "zimie" znów się biedactwa zapadały... Taka neverending story... Czy nas jako miasto naprawdę stać na to, żeby kupować najtańsze usługi? W normalnym kraju tacy "gospodarze" dawno pierdzieliby w pasiaki, a przynajmniej spuszczeni byliby na szczaw. No ale tu ch... d... i kamieni kupa... Żal.
~ka2 16-05-2015 10:43
A owe studzienki pewnie zostana na środku drogi i nikomu przeszkadzać nie będa. I zaś bedzie trzeba remontować ulicę albo same studzienki. Wg mnie można by je umieścić przy krawężniku albo na chodniku, lepiej chodnik rozpruć i chociaż raz życie pieszym utrudnić niż kierowcom. Pozdrawiam
~Spiity Gonzales 16-05-2015 12:19
Dopóki nie będzie obwodnicy,to ta robota nie będzie miała końca.Żadne studzienki nie wytrzymają tych setek ciężarówek i autobusów ,które się po nich codziennie tłuką.
~Jeleniogórscy pajace 16-05-2015 13:46
Znowu na forum pojawili sie dyżurni ględziarze jeleniogórscy. Aż sie boje pomyśleć, że to zwolennicy Protasiewicza. Pewnie szkoda wam pieniędzy na nasze jeleniogórskie potrzeby? Proponuje wam codziennie wpłacać na konto urzedu miasta we Wrocławiu wszystkie wasze oszczędności. Może wam prezydent Wrocławia pozwoli się cmoknąć w rękę a może w coś bardziej smakowitego.
~ 16-05-2015 15:36
Przenieść te studzienki na chodniki i będzie spokój na lata
~ 16-05-2015 16:23
Jak to ucierpialy po powodzi? Luzniak, te bajki to Zawile ! Zapytam, czy one sa do kurzu, ze woda im szkodzi? W Niemczech jakos od wody sie nie zapadaja! Widac u nas jakis inny beton, a widac to po SLD jak sie rozpada (ten beton)
~Bambo 16-05-2015 16:47
PO - brakoroby. Nie umieją odebrać nawet prostej w miarę drogi..... Jednak te lody będą kręcić. Podczas remontu ul. Wrocławskiej. Po PO zostanie niesmak i błoto z wyrzuconymi onegdaj pieniędzmi...
~Gość 16-05-2015 16:50
Myślę, że naprawa drogi w okresie letnim (wyjazdów, przyjazdów na/z wakacji(e) to bardzo dobry pomysł reklamowy. Zakopane ma swoją Zakopiankę, w Jeleniej Górze będzie Jeleniogórzanka...
~zmotoryzowany 16-05-2015 19:02
Kara śmierci za ulicę Wrocławską. Ile już setek tysięcy aut przejechało po tej fuszerce? Przez takich partaczy wszyscy tracimy.
~18sqandal 16-05-2015 20:29
.... nie rozumiem bo co znowu wydawać kase na dokumentacje , skoro już była dokumentacja jakaś tam , mamy zbyt dużo niepotrzebnych pieniędzy / a może trzeba komuś zaś nabić kabze
~rumcajs54 17-05-2015 9:14
No właśnie, niech ktoś wreszcie autorytatywnie wyjaśni dlaczego studzienki nie są instalowane na chodnikach. Co do jakości robót - pełna zgoda, od początku Wrocławską "skopano". Przy takim natężeniu ruchu, głównie "tirów" jakość nawierzchni powinna być tip-top. Ale w Jeleniej to się nie wydarzy, niestety.
~znawca 17-05-2015 12:43
studzienki ka...lizacji deszczowej muszą zostać wbudowane w krawężniki. Inaczej to będzie kolejne marnotrastwo pieniędzy.
~mieszkanka J.G. 17-05-2015 13:45
A kiedy dokończą naprawiać ul.Warszawską >przecież Pan Prezydent obiecał Jeszcze w zeszłym roku asfalt.Czyli tak jak zawsze obiecanki cacanki a mieszkańcom figa
~edwardo 17-05-2015 21:25
uważam, że o wiele bardziej pilny jest generalny remont drogi wylotowej na Zgorzelec od ronda do granic administracyjnych miasta; remont tej drogi planował już Kusiak, a od tego czasu stan tej drogi o wiele się pogorszył.
~kłamstwa 18-05-2015 10:36
Właśnie dlatego PO przegra wybory. Że ma nas za IDIOTÓW. Tak jak Pan prezydent w krew weszły im kłamstwa i półprawdy. P rzecież wszyscy wiedzą, ze kołnierze studzienek sfuszerowano przy ostatnim remoncie. I powódź nic do tego nie ma. Pan Prezydentrżnie głupa albo mu MZDiM nie powiedział.
~Obserwer 20-05-2015 11:53
i zbudują Protezę zwana Obwodnica . Kiedy wreszcie zaczniecie rajcy myśleć i działać w imię naszego rozwoju . Oddalacie nasze MIASTO coraz to dalej do cywilizacji , Może ktoś mi odpowie kto jest odpowiedzialny za takie gnioty jak nie dokończona obwodnica południowa wąskie gardło Wicka Pola pobudowane z rozmachem estakady i mosty z czteroma pasami drogę a potem plan dwu pasmowej obwodnicy z rozszerzeniami na trzy pasy . Kiedy ktoś zostanie rozliczony za Park Zdrojowy 15 mln złotych z cieknącymi fontannami i szutrowymi alejkami ,i podmokłymi trawnikami. Za park Norweski za syfiony staw i brak obiecanej okrężnej drogi dla rolkowców i Biegaczy , wykonano protezę do wałów odcinek może 500m .Nasze miasto budować chce pas startowy i lotnisko dobrej drogi zrobić nie potrafi .
~Obserwer 20-05-2015 12:08
Mamy coraz większe aspiracje na Rowerowa Stolicę Polski , Zimowe centrum NARCIARSTWA a dostać się do Jeleniej Góry będzie można tylko Samolotem lub pociągiem .Gdzie jest Planowanie Strategia rozwoju i TAKIE GOSPODARSKIE ogarniecie Ale kogo to obchodzi ze stajemy się zadupiem , takim wyrostkiem robaczkowym województwa Dolnośląskiego. Miasto jest brudne i zaniedbane co widać i w każdym zakątku miasta Jazda nocą w naszej okolicy to taki HORROREK dla kierowców. drogi wyglądają jak w senny koszmar bez oznaczeń poziomych i pionowych brak słupków z odblaskami pozapadane studzienki i niespodziewane przewężenia to OBRAZ przyjaznej Jeleniej Góry Po prostu MASAKRA

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oddawali krew pamięci Kresowian

Przetarg na kolejną stację

Zamknięty szlak przy Zakręcie Śmierci

Skatepark za frekwencję?

Będą piękne widoki ze Zbójeckich Skał

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
822
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%